Військовослужбовець 153-ї окремої механізованої бригади та фотограф Станіслав Гуменюк втратив життя внаслідок атаки Росії на території Херсонщини. ФОТО

На фронті загинув 59-річний головний сержант 153-ї окремої мотопіхотної бригади Станіслав Гуменюк, який також був фотографом та працював у Чорнобильському заповіднику.

Цю інформацію оприлюднили на Facebook-сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника, повідомляє Цензор.НЕТ.

Відзначається, що Гуменюк загинув 22 червня 2025 року в результаті російського ракетного обстрілу в Херсонській області.

"У 2024 році він мав можливість не вирушати на фронт — у травні 2026 року йому виповнилося б 60 років. Проте залишитися в тіні для нього було неприйнятно. Пан Станіслав належав до тих, хто не уникає відповідальності і не ховається за спинами інших", - зазначили також у Державному агентстві з управління зоною відчуження.

Що відомо про полеглого захисника?

Станіслав Гуменюк мешкав у селі Новобратське, що входить до Чоповицької громади. Він захоплювався фотографією та музикою, виступаючи в місцевому Будинку культури. Окрім того, активно займався волонтерською діяльністю, став ініціатором руху "Врятуємо Полісся!" і виступав проти розробки титанового родовища.

Закінчивши Київський педінститут ім. Драгоманова у 1992 році, Станіслав працював учителем української мови, заступником головреда газети "Директор школи", начальником відділу освіти, культури та спорту в Чоповицькій селищній раді.

У 2013 році чоловік пройшов підготовку в організації УНА-УНСО, з 2014 року почав волонтерську діяльність, а в 2015 році взяв участь у бойових діях в АТО. Після повернення з армії він продовжував активно підтримувати військових.

Станіслав здійснював свою трудову діяльність у Чорнобильському заповіднику з 2018 до 2021 року.

Після повернення під контроль України території Чорнобильщини я став водієм у ДСП "Екоцентр". Осінь 2024 року стала для мене новим етапом, адже я вирішив приєднатися до однієї з новостворених бригад, де обійняв посаду головного сержанта.

Про Станіслава також розповів його друг і колега, керівник наукового відділу Чорнобильського заповідника Денис Вишневський.

Стас Гуменюк не дожив до завтрашнього дня. Він став жертвою ракетного обстрілу. Це була непересічна особистість. Живий, чутливий, захоплений і відданий своїм принципам. Компроміси, рутина та несмак не входили в його світогляд. Тому спілкування з ним завжди було водночас захоплюючим і складним.

Філолог за освітою й за покликанням, активіст, волонтер, учасник АТО. Справді творча особистість", - написав Вишневський.

У заповіднику Стас належав до "першого складу": він працював у відділі інформаційно-просвітницької діяльності, створюючи статті та фотографії для сайту, а також досліджував флору і фауну під час експедицій.

За словами Дениса Вишневського, Станіслав був незамінним і для наукового відділу.

За словами Дениса, Станіслав завжди був відкритий до нових вражень і несподіваних рішень. У липні 2018 року, він разом із колегами вирішив зафіксувати схід сонця, тож ще до світанку вирушив на пожежну оглядову вежу. А в листопаді того ж року, в умовах сутінків, він на автомобілі провіз своїх товаришів Ближньою зоною.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.