Ввічливе ставлення користувачів ChatGPT обходиться OpenAI у мільйони доларів.
Євгеній Демківський — журналіст Mezha.Media та ентузіаст гік-культури. Мої статті охоплюють теми технологій, кіно та відеоігор, з особливим акцентом на останні.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман поділився в соціальній мережі Х, що обробка різних варіацій слів "будь ласка" та "дякую" обходиться компанії у десятки мільйонів доларів США. Цю інформацію повідомляє Futurism.
Хоча ввічливість під час спілкування з чат-ботом може виглядати несерйозно, багато спеціалістів у галузі штучного інтелекту вважають це важливим аспектом. Наприклад, Куртіс Біверс, менеджер з дизайну в Microsoft, зазначає, що дотримання етикету "сприяє отриманню більш цінних результатів".
Дослідження, яке здійснили наприкінці 2024 року, виявило, що 67% опитаних у США зазначили, що ведуть ввічливу розмову з чат-ботами. Серед них 55% пояснили свою поведінку тим, що вважають це етичним, а 12% зізналися, що роблять це для того, щоб уникнути можливих проблем у разі виникнення непередбачених ситуацій з штучним інтелектом.
Хоча багато експертів стверджують, що до справжньої революції в галузі штучного інтелекту ще далеко, проте ввічливе ставлення користувачів може мати цілком відчутний екологічний вплив вже сьогодні.
В одному з розслідувань Washington Post, проведеному у співпраці з дослідниками з Каліфорнійського університету, вивчалися наслідки створення електронного листа зі 100 слів. Вони з'ясували, що генерація одного електронного листа вимагає 0,14 кіловат-годин електроенергії, що достатньо для живлення 14 світлодіодних ламп протягом години. Створення одного листа в тиждень протягом року вже витрачає 7,5 кВт-год.
Центри обробки даних, що забезпечують функціонування цих чат-ботів, наразі споживають приблизно 2% від глобального енергетичного споживання, і ця цифра має тенденцію до зростання.