Як уникнути перетворення на ціль для ворожої кіберрозвідки військовим — рекомендації від Міністерства оборони.

У Міністерстві оборони України підготували рекомендації для військовослужбовців щодо вибору безпечних програм, щоб уникнути ризику стати мішенню для ворожої кіберрозвідки.

Згідно з повідомленням Укрінформу, відповідні дані були опубліковані на веб-ресурсі міністерства.

Російські користувачі активно застосовують програмні засоби для збору розвідувальних даних, моніторингу переміщень військових підрозділів та крадіжки особистої інформації. У зв'язку з цим, забезпечення безпеки програмного забезпечення має вирішальне значення для охорони конфіденційної інформації.

Навіть звичайні, популярні застосунки можуть становити серйозну загрозу, якщо вони розроблені компаніями країни-агресора або мають вразливості безпеки.

Міністерство оборони України проаналізувало найпоширеніші програми та виявило ті, що несуть підвищені ризики. Нижче наведено огляд небезпечного програмного забезпечення з поясненнями конкретних загроз та рекомендаціями щодо безпечних альтернатив.

Веб-браузери

Альтернативні варіанти, які можна розглянути: Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox.

Месенджери та соцмережі

Рекомендуємо розглянути такі альтернативи: для обміну повідомленнями підійдуть WhatsApp, Signal та Facebook Messenger; для соціальних мереж можна використовувати Facebook, Instagram та X (Twitter).

Поштові сервіси

Рекомендовані варіанти: Gmail (від Google), Outlook (від Microsoft), ukr.net.

Програми для орієнтації на місцевості

Альтернативи, які варто розглянути: Google Maps, Apple Maps, Waze.

Програми для знімків екрану

Пропоновані варіанти: Операційні системи Windows, macOS та мобільні платформи вже оснащені ефективними вбудованими засобами для захоплення екрану (Win+Shift+S, Cmd+Shift+4).

Файлові менеджери та архіватори

Пропоновані варіанти: вбудовані архіватори в операційних системах, що пропонують достатню функціональність для виконання більшості завдань.

Антивірусні програми

Пропоновані варіанти: Microsoft Defender (інтегрований у Windows), Avast, ESET.

Хмарні платформи та послуги

Пропоновані варіанти: для хмарного зберігання - Google Drive, Microsoft OneDrive і Dropbox; для прослуховування музики - Spotify, YouTube Music і Apple Music; для виклику таксі - Uklon, Bolt і Uber.

Унікальні програми спеціалізації

Пропоновані варіанти: Duolingo для освоєння іноземних мов. Що стосується перевірки номерів, найкраще уникати використання подібних сервісів.

Загальні рекомендації

Завжди обирайте ліцензійне програмне забезпечення від надійних виробників. Уникайте KMS-активаторів та інших піратських програм, оскільки вони можуть містити шкідливі компоненти. Регулярно оновлюйте свої програми через офіційні джерела та використовуйте вбудовані функції операційних систем, коли це можливо.

Як повідомляв Укрінформ, у застосунку "Резерв+" запустили бета-тестування майбутніх відстрочок.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.