Яскравий метеорний дощ Ліриди досягне свого максимуму активності вже сьогодні вночі. Як можна спостерігати за цими метеорами?

У ніч з 21 на 22 квітня відбудеться максимум зорепаду Ліридів, який походить зі сузір'я Ліри, названого на честь музичного інструмента. Яскраві та швидкі метеори цього явища можна буде спостерігати неозброєним оком на небосхилі.

Про астрономічне явище повідомлять Українські Новини.

Так, метеорний дощ Ліриди здатний вразити спостерігачів своєю інтенсивністю, досягаючи до 100 метеорів щогодини. Як повідомляє NASA, ці вражаючі явища були зафіксовані в різних куточках світу: у 1803 році у Вірджинії, у 1922 році в Греції, у 1945 році в Японії та у 1982 році в США. Проте, зазвичай, під час пікового періоду можна спостерігати лише 10-20 метеорів Ліридів за годину.

Метеори, що падають, не залишають тривалих світлових слідів, проходячи через атмосферу нашої планети. Проте іноді вони можуть викликати яскраві спалахи, відомі як вогняні кулі.

Цього року світло від півмісяця не створюватиме значних перешкод для спостережень, тому найзручніше буде спостерігати за небесними явищами, тримаючи Місяць позаду себе.

Щоб побачити метеор необхідно знайти місце, віддалене від міста чи вуличних ліхтарів. Варто підготувати ковдру. Для найкращого досвіду варто лягти на спину та подивитися вгору - щоб побачити якомога більше неба. Менш ніж за 30 хвилин у темряві очі адаптуються, і можна буде побачити метеори.

Метеори в основному виникають від залишків частинок комет і уламків розбитих астероїдів. Коли комети рухаються по своїй орбіті навколо Сонця, вони залишають за собою хмари пилу. Щороку наша планета перетинає ці уламкові шляхи, що призводить до зіткнення частинок з атмосферою Землі, внаслідок чого з'являються вражаючі вогняні та різнокольорові сліди в небі.

Метеорний потік Лірид виникає з комети C/1861 G1 Тетчер, яка була виявлена 5 квітня 1861 року астрономом А. Е. Тетчером.

Радіант Ліридів, з якого, по суті, видно їхній шлях у небі, розташований поблизу сузір'я Ліри. Це сузір'я, що можна спостерігати в північному небі, славиться своєю музичною символікою, адже отримало назву на честь ліри — інструменту, подібного до арфи. Для найкращого спостереження за метеорами рекомендується відходити від радіанту, адже в такому випадку вони виглядатимуть довшими та ефектнішими.

Згідно з інформацією від Українських Новин, 29 березня українці мали можливість спостерігати за незвичайним астрономічним феноменом - частковим сонячним затемненням. Хоча в Україні це явище не було повністю видимим, проте можна було побачити "відкушений" диск сонця.

Якщо ви виявили помилку в написанні, будь ласка, повідомте нам про це.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.