Матеріал наданий Оленою Романченко

Презентовано серію автопортретів про дослідження асиметричності досвідів, набутих по різні сторони – чи то фотоапарату, чи то інших, менш фізичних, проте існуючих понять. Навіть враховуючи те, що автопортрет є досить розповсюдженим жанром у фотографії, стиль виконання виявився досить незвичним.
Можливо, суперечливі за формою, проте достатньо красномовні за змістом роботи стали певним медіумом, транслятором відповідей на питання про самість (Self). Тільки чесна, а не поміркована відвертість здатна повідомляти глядачу не тільки поверховий естетський каркас, а й енергію пошуку.
Відбулася спроба дослідити себе через пошук форм, які можна виразити тілом, поставити питання, хто з «двох» творців автопортрету є справжнім і первісним, а хто – лише результатом чуттєвої праці, навіть відповісти на ці питання. Будемо вважати цю спробу вдалою.

В цілому, вся серія справляє цілісне враження, вимагає тиші ззовні та створює пружину в середині та піднімає серйозні філософські теми засобами легкої стріп-презентації.
Ксенія Панченко: Серія «Асиметрия досвіду» для мене важлива, по-перше, тому що це перша робота, що починалася з чіткого усвідомлення, що саме я хочу сказати. А по-друге – процес роботи вказав мені наступний напрям пошуку. Це саме мають на увазі, коли кажуть «матеріал веде». Крім того тоді я почала користуватись альтернативними методами друку, що теж відкрило мені певні цікаві горизонти.

Панченко Ксенія

Добавить комментарий