Цього тижня, як і зазвичай, відбудеться багато різноманітних та цікавих подій. Традиційно ArtMisto обирає та публікує лише безкоштовні. З усіма деталями можна ознайомитися в нашій щотижневій рубриці. 

ОБРАЗ | Перформанс: Анна Виноградова

12742251_463819437151395_5817838678437152700_n

Від лектора: Один з найважливіших питань в моїй практиці сьогодні — це увагу. Як налаштувати свою увагу, де воно знаходиться і яким воно повинно бути, щоб вчасно помічати що насправді відбувається? Щоб бачити момент, потрапляти в нього, бути в ньому, розширювати простір цього моменту. Будемо спостерігати звідки починається рух і як воно включає тіло, попрактікуем утримання уваги на роботі з тілом, простором, глядачем.
____
Про лектора: Анна Виноградова. Хореограф, перформер, викладач сучасного танцю
Народилася, жила і працювала в Донецьку. З вересня 2014 продовжує свою художню практику в Києві. Учасниця Peer_Forma Group — об’єднання незалежних художників, що працюють в сфері сучасного танцю та перформансу.

Недавні роботи:
— Сольний перформанс «Echo Soundcheck», створений в рамках програми для молодих хореографів «Позиція-2015», куратор Віктор Рубан
— Сольні перформенси «27» і «Хто я», створені в рамках проекту «Інституція», куратор TanzLabaratorium
— Груповий перформанс «звідки почнемо?», Створений в рамках бієнале «Київська школа»
Реєстрація обов’язкова за посиланням

Коли: 23 лютого 19:00
Де: вул. Воздвиженська, 32, Vozdvizhenka Arts House
Facebook

Лекція «Critical Urban Pedagogy»

93cf507---------------------1-

Нещодавні спроби переосмислити «учасництво» на мікро-рівні (громада, район) поставили соціально-орієнтовані проекти перед серйозним викликом. Виникає все глибше переконання, що класичне «учасництво» не вирішує низки проблем, з якими стикаються соціально депривовані спільноти.

Така ситуація, підсилена політичними вимогами, які все частіше лунають на локальному рівні, потребує нових тактичних підходів та педагогічних інструментів для керування динамічними урбаністичними процесами.

Лекція Міодрага Куча, німецького урбан-теоретика та активіста, стосується незвичних, уявних та можливих способів роботи із проблемними міськими середовищами та «hyper-diverse»-спільнотами. обов’язкова реєстрація.

Коли: 25 лютого, 19:00
Де: вул. Михайлівська, 22Б

Виставка «Кінокамери XX століття»

ef93c18-759_441-img-20160216-140848

В арт-центрі Я. Гретера глядачеві представлено понад 50 кінокамер-експонатів, що випускалися з 1937 по 1990 рр. В час широкого використання сучасних інформаційних технологій, кінокамери, що знімають на звичайну плівку вже стали музейними експонатами. Нині їх замінила та витіснила відеотехніка з масового використання у розвинених країнах.

Куратор виставки – колекціонер та телевізійник Євген Шевченко, що зібрав кращі зразки фільмуючих пристроїв. Ці апарати ще добре пам’ятає старше покоління.

Популярні моделі представлені загалу: «Спорт», «Кварц», «Екран», «Киев», «Красногорск», «Альфа», «Нева», «Лада», «Автора», «Турист», «Лантан» та інші. Кожна камера матиме детальну інструкцію та опис.

Коли: до 27 березня
Де: Арт-центр Я. Гретера, вул. Вадима Гетьмана 6

«Зозулине яйце. Варшавський Палац культури та науки в свідомості і практиках сучасних поляків».
Зустріч із Кінґою Нендзою-Сіконьовською

12747407_945173088884103_7386400794254622407_o

Книгарня «Є» спільно з Польським інститутом у Києві та Інститутом східних ініціатив (Краків) запрошують на другу зустріч у рамках міжнародного проекту «Апокаліпсис міста». Цього разу координаторка проекту «(Пост)соціалістичне місто» Інституту східних ініціатив Кінґа Нендза-Сіконьовська виступить із презентацією-лекцією на тему «Зозулине яйце. Варшавський Палац культури та науки в свідомості і практиках сучасних поляків». Модератор — Катаріна Новікова.

Палац культури і науки у Варшаві мав стати осердям столиці, уособленням соціалізму і «подарунком», що скріпив би союз Польщі та СРСР. Чим же є Палац після зміни політичного та ідеологічного контексту? Оскільки він мав бути «вічний, як польсько-радянська дружба», то чи має право на існування після розпаду Союзу? Розпад СРСР означив процес поступового відкидання колоніальних ресентиментів у Польщі, унаслідок чого «сталінський храм» у видозміненому вигляді увійшов до семіосфери столиці.

Кінґа Нендза-Сіконьовська – випускниця факультету культурознавства Яґеллонського університету, аспірантка Інституту Росії та східної Європи ЯУ. У 2012–2014 рр. перебувала на науковому стажуванні в Інституті архітектури і дизайну Сибірського федерального університету в Красноярську (РФ). Авторка ідеї проекту «(Пост)соціалістичне місто» і його координаторка. Пише дисертацію на тему сибірського міста радянської доби. Цікавиться постсоціалістичним простором міст, Сибіром як культурним феноменом та міським активізмом.
Модератор – філософ, релігієзнавець Катаріна Новікова.
Захід відбувається за підтримки Польського Інституту у Києві.
Інформаційні партнери: «Український філософський фонд» (Україна), «Інститут східних ініціатив» (Польща), товариство «Східна перспектива» (Польща), «(Пост)соціалістичне місто» (Польща).

“Апокаліпсис міста” – міжнародний інтердисциплінарний проект, покликаний об’єднати досвід різних країн, фахівців з різних галузей гуманітаристики і урбаністики. Ми працюємо з культурною пам’яттю, паблік-артом, з міським публічним простором як сферою соціального, архітектурою.

Де: адреса книгарні “Є”, вул. Лисенка, 3, метро «Золоті ворота»
Коли: 25 лютого, 18.30
Facebook

Дорожні нотатки: Марокко. Слідами Маленького принца

12742005_987923324633754_7500614469854478191_n

Будемо вигравати призи від спікерів, слухати цікаві факти та поради, задавати питання, дивитися яскраві фото колоритних містечок і надихатися.

Марокко — одна з країн Північної Африки. Відстань до неї через Гібралтарську протоку невелика, але ці 15 кілометрів перенесуть нас на століття назад. Ви будете здивовані, коли вперше побачите Медину — історичний центр марокканських міст, Ріад, касби, берберські поселення, як ніби сюжети з підручника історії постають перед вами або заклинателів змій, як ніби потрапили у казку. Тут кози пасуться на деревах, а по пустелі Сахара вільно розгулюють верблюди. Атлантичний океан омиває західне узбережжя, дарує можливість для серфінгу і шикарні заходи! Тут як насіння продаються равлики, солодкі апельсинові фреші можна пити літрами, є мандарини, фініки, оливки, смачні марокканські сардини та інші морепродукти. Можна купити сувеніри, вироби зі шкіри, спеції, солодощі, Арганова масло і все це за прийнятними цінами!
І все це в супроводі яскравих фото, в приємній компанії любителів подорожей і пригод.
Вхід за попередньою реєстрацією. Форма реєстрації

Де: Володимирська, 45а (Будинок Вчених, тильна сторона), Хармс
Коли: 24 лютого о 19:30
Facebook

Відкриття офортної студії Etching Room # 1

12716247_1673028542979329_6401266331057216325_o

Нова графічна майстерня — це спільна робота двох художниць Ганни Ходьковой і Христини Ярош. Дівчата стали працювати разом ще в КПІ, в майстерні офорта, яка перебувала в кабінеті під номером 1 — звідси і назва студії художниць — «Etching room 1». У 2014 році Христина і Аня організували спільну виставку в галереї Partcom в Києві, після чого було ще кілька спільних проектів.

У 2015-му, тандем взяв участь в декількох художніх програмах в Україні та за її межами, а також — у виставці молодих художників в Парижі. Дівчата публікували статті в каталогах і журналах присвячених мистецтву, а також брали участь у створенні першого каталогу AWAKE (Санкт-Петербург).
Зараз художниці працюють в численних традиційних техніках графіки і з радістю будуть знайомити з ними будь-якого охочого відвідувача майстерні.

На відкритті «Etching room 1», 27 лютого о 18:00 Христина і Аня проведуть коротку лекцію, на якій розкажуть про різні техніки графіки і їх історії. Після презентації дівчата відкриють свою студію, де ви зможете побачити роботи художниць і взяти участь в майстер-класі-інтенсиву — вирізати форму і самостійно надрукувати свою гравюру.

На відкритті художниці розкажуть про плани майстерні — вже в березні нова студія запустить авторську освітню програму, в яку будуть входити воркшопи з ліногравюрае і монотипії, гравюрі на картоні і пластиці, а також спеціальний курс офорта і багато іншого.
Коли: 27 лютого о 18:00
Де: IZONE creative community
Facebook

Кіноклуб Могилянки

ego-pohoronili-v-krossovkah-1482-563

Вівторок, 23 лютого, 18:30
Індія артистична: багатоликий Аамір Кхан. «Пі Кей». Р. Хірані. 2014. 153 хв.

Фільм розповідає історію інопланетянина, що прибуває на Землю з дослідницькою місією. Він здружується з тележурналісткою і розпитує її за ті культурні речі, які нам здаються абсолютно нормальними, а для людини (чи людини?) з іншого світу є новими, дивними та алогічними. Приходьте подивитися, до чого ж приведе інопланетянина Ааміра Кхана його невгамовна цікавість!

Середа, 24 лютого, 18:30.
Кінокласика: «Вірідіана». Л.Бунюель. Іспанія, Мексика. 1961. 90 хв.

Фільм «Віридіана» однозначно балансує на межі секулярного та сакрального, водночас піднімаючи релігійні теми і різко критикуючи їх. Режисер не намагається ідеалізувати категорії бідності та аскези, а навпаки виступає різко проти, називаючи католицькі приписи витісненням органічних людських потреб та бажань.
Названий антирелігійним та антиклерикальним, твір Луїса Бунюеля був на 16 років заборонений до показу в європейських країнах. Нині стрічка іменується не інакше, як шедевром кінематографу.
Запрошуємо вас дізнатися, чому ж цей фільм так обурив Ватикан, вже цієї середи, 24 лютого.

25.II Чт. Кінокласика: до курсу з історії кіно. «Сьома печатка». І. Бергман. Швеція. 1957. 96 хв.
26.II Пт Неореалізм: італійський феномен. «Амаркорд». Ф. Фелліні. Італія. 1973. 127 хв.
27.II Сб. Індія артистична: багатоликий Аамір Кхан.«Талааш – відповідь поруч». Р. Кагті. 2012. 139 хв.

 

Де: вул. Набережно-Хрещатицька, 27

Vидеодром  Інтерактивне кіно |
«Посібник для початківців» Девід Вредена

12711225_1102204966490470_3374753305666668842_o

Реєстрація за посиланням:

УВАГА! Можливості нашого залу обмежені. Тому тепер потрапити на показ зможуть лише зареєстровані користувачі, які отримали лист-підтвердження. Дякую за розуміння.
Друзі, змушені з жалем повідомити, що ця зустріч на деякий час стане останньою в гостинних стінах «Хармса». Так що цього разу чекаємо вас особливо сильно.

У широкому розумінні авторські фільми — авангард кінематографа як мистецтва; погодьтеся, про блокбастерах такого сказати не вийде. Це нескладне і досить очевидне поділ характерно і для літератури, музики, образотворчого мистецтва … відеоігор, нарешті. Останні фактично дуже близькі кінематографу, але куди більш успішно використовують інтерактивність і руйнування четвертої стіни, до чого кіно все більше прагне в останні роки.

«Посібник для початківців» можна сміливо вважати артхаусом світу відеоігор — фактично, воно куди ближче традиційному уявленню про фільм. Судіть самі: у «Посібника» є чіткий сюжет, пророблений за всіма правилами драматургії, на його хід ви не можете вплинути при проходженні … а ще ви не можете програти. Так, можливо, це не сама «іграбельності гра» (цей жарт ви зрозумієте на показі) — але ми-то з вами більше за фільмами, правда?

Лектори — Лук’ян Галкін, викладач культурного центру PhotoCULT і КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого і Dan Romanyuk, автор Інтернет-журналу про кіно Moviegram.

Де: Володимирська, 45а (Будинок Вчених, тильна сторона), Хармс
Коли: 25 лютого о 19:00
Facebook 

Микола Малишко в арт-центрі Я Галерея

12764377_10153615969233409_1043812618536969601_o

Нова виставка Миколи Малишка у київському арт-центрі Я Галерея отримала назву «Дистанція». Тематично чотири дерев’яні скульптури не об’єднуються. Ізольовані одна від одної, вони містять зв’язки з широкою мережею культурних традицій. У той же час, акценти автор робить на образотворчості, але не на сюжетності. Великі за розміром скульптури поміщуються у невеликий простір арт-центру, що формує залежність сприйняття глядачем твору від середовища. Потреба невербального спілкування і встановлює дистанцію, за допомогою якої погляд на скульптурний твір відкриває його у всій повноті контексту.

Коли: Відкриття проекту 24 лютого, з 19.00 до 21.30
Де: арт-центр Я Галерея, вул. Хорива, 49Б
Facebook

Карась Галерея «За моїм вікном» Володимир Бовкун (живопис, скульптурні об’єкти)

12783712_1336332233059721_9003237389131122564_o

Карась галерея презентує нову виставку відомого українського художника Володимира Бовкуна. За словами fвтора головна ідея виставки — створити певну цілісну естетичну зону у просторі галереї. І, відповідно — певну психоделіку артпростору. Показати моє відчуття і розуміння Мистецтва, у тому невеличкому його сегменті, котрий може представити невелика, локально селективна виставка.
На виставці буде представлено живопис та скульптурні об’єкти.

Коли: 25 лютого, 19:00
Де: Андріївський узвіз, 22 а
Facebook

Презентація антології Тетяни Терен «RЕСвізити»

12717814_1667526443512075_423080629604912112_n

«RECвізити. Антологія письменницьких голосів» – це серія книг про українських письменників, кожен з яких – це не лише руки і голова, що творять і пишуть, це ще й звички, настрої, емоції, думки і погляди на життя.
До антології, автором якої є журналістка Тетяна Терен, увійшли розмови з двадцятьма українськими письменниками, серед яких Юрій Андрухович, Леся Воронина, Лариса Денисенко, Іван Драч, Сергій Жадан, Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько та інші.

Тетяна Терен – журналістка, кураторка книжкових проектів та літературних програм. Випусковий редактор «Української правди. Культура».
Модератор презентації – Галина Бабій.

Захід пройде за участі Ірен Роздобудько, Лесі Ворониної та автора фотографій, що увійшли до антології, Олександра Хоменка.

Коли: 25 лютого, 19:00
Де: Книгарня «Буква» на Хмельницького, вул. Богдана Хмельницького, 3-Б

Лекція-дискусія Друге життя будівлі

7062af5-759_441-nomadic-architecture

У суботу, 27 лютого, о 17:00 в рамках виставки «Відновлення пам’яті» польський архітектор та викладач Мачей Шюда поговорить із митцем Віктором Корвіком, архітектором за фахом, про новітні підходи до ревіталізації міських просторів.

Мачей Шюда розповість про проект, нещодавно реалізований у Варшаві, який справив колосальний вплив на життя міста. Це історія про життя будівлі. Про те, як покинуті об’єкти, вільні простори, архітектуру, а іноді й цілі міста можна наділити новими функціями та використовувати за новим призначенням. Історія про те, що можна будувати, знімаючи шари, замість того, щоб нагромаджувати нові. Про те, як знищення стає актом творення.

Мачей Шюда – фіналіст архітектурної бієнале Archiprix, що проходила 2011 року в Кембріджі (Бостон, США) за підтримки MIT та фонду Гуггенгайма.

Віктор Корвік – український фотограф і дизайнер родом із Донецька, один із засновників групи 12РМ, член групи Жýжалка та UPHA. Корвік брав участь у проектуванні сумнозвісного Донецького аеропорту, і його проект у рамках виставки Відновлення пам’яті присвячений саме цій темі

Коли: 27 лютого, 17:00
Де: Ізоляція. Платформа культурних ініціатив, вул. Набережно-Лугова, 8

Виставка Анни Миронової «Фрагменти?»

3bcb511-759_441-0654

З 17 лютого в просторі Щербенко Арт Центру буде представлена серія картин Анни Миронової під назвою «Фрагменти?» – перша частина нового проекту художниці.

«Точно згадати, з якої причини я розрізала першу роботу, я навіть не можу, але відразу з’явилося розуміння, що зняти і розрізати треба все».

Початок 2016 року. Анна Миронова прийшла в свою майстерню, зняла свої ранні пейзажі з підрамників і розрізала їх на однакові квадрати. Кожна з оригінальних робіт представляла собою втілення певного досвіду, спогадів, враженнь авторки. Тепер «фрагменти» колись єдиної картини – це нові самодостатні арт-об’єкти, що одночасно залишаються лише частиною початкового цілого.

У такий спосіб, глядач проекту постає перед проблемою герменевтичного кола: для розуміння цілого необхідно осягнути його окремі частини, але для розуміння окремих частин вже необхідно мати уявлення про сенс цілого. І хоча те саме ціле для нашого ока вже недосяжне, поняття «фрагмент» відсилає до його наявності. Адже подібне співвідношення можна простежити у творчості як такій: кожен твір є фрагментом цілісного душевного життя художника, кожна робота – шматочок його життя, з нею пов’язані дуже особисті та глибокі переживання.

Але іноді подібні переживання з минулого це вантаж, з яким митець готовий розлучитися, не шкодуючи, щоб відчути звільнення, завершити гештальт. Гештальт, в свою чергу, також є неподільним феноменом, який зникає, лише коли ціле руйнується на компоненти. Так і в механічному процесі розрізання картин на однакові фрагменти, автором було відображено руйнування старого для створення нового, надання минулому нового образу через переосмислення власних робіт.

Коли: до 5 березня
Де: Щербенко Арт Центр, вул. Михайлівська, 22в

Виставка плакатів «Соня Делоне 130»

ad0d0a4-759

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ спільно з асоціацією дизайнерів-графіків 4-й Блок та студією Графпром проводить виставку плакатів на честь ювілею всесвітньо відомої мисткині Соні Делоне. На виставці зібрано роботи сучасних дизайнерів з усього світу.

14 листопада 2015 року виповнилося 130 років з дня народження Соні Делоне (1885–1979) – видатної художниці та дизайнерки, представниці орфізму, симультанізму і ар-деко, яка народилася і провела дитинство в Україні, навчалася у Німеччині і працювала у Парижі. В історії абстрактного живопису XX сторіччя прізвище Делоне знаходиться в одному ряду з такими іменами, як Казимир Малевич, Василій Кандинський і Піт Мондріан. Разом зі своїм чоловіком Робером Делоне, Соня опинилася в самому центрі відкриття нефігуративізму. Маніфестуючи нову мистецьку мову, Делоне акцентували увагу на чистих, яскравих кольорах (колір-як-світло) та специфічній структурі, яка мала тяжіти до форми людської сітківки (диск, розділений на сектори). І якщо Робер виступав за окреме місце живопису серед усіх інших видів мистецтва, то Соня інтегрувала їхні спільні теоретичні і естетичні розробки у життя – дизайн інтер’єру, меблів, книжок, текстилю, одягу, тощо.

Коли: до березня , 12:00–20:00 (без вихідних)
Де: Ізоляція. Платформа культурних ініціатив, вул. Набережно-Лугова, 8

 

Добавить комментарий