Здоровенькі  були, волоцюги. В мене для вас дві новини: одна хороша, друга погана. Почну, як годиться, з хорошої. Вчора, 29 вересня, відбулося відкриття надзвичайної місцини «Довженко. Книги. Кава. Кіно». «І шо нам з того?» – подумали волоцюги. А дарма. Ви маєте молитися на ту книгарню. Ви не забувайте, що скоро пікнік Слави Фролової  скінчиться, а як кажуть в «Грі престолів»: зима скоро. Отже, що можна робити в гостях у Довженка, окрім як купувати гарну літературу і пити запашну каву? Ви можете безкоштовно читати книжки, дивитися чудові кінокартини минулого століття і вести інтелектуальні бесіди з консультантами книгарні, якшо в них є час і бажання. Тепер бед ньюз. Я давно це підозрювала,але зара впевнилася. Час від часу, коли я моніторю лани інету в пошуках безкоштовних подій міста мені на очі трапляються афіші і анонси подій без жодних цін,тобто зроблені і написані вони таким чином, буцімто велкам, головне не гроші і взагалі у нас все безкоштовно,а потім зненацька з’являються якісь благодійні внески, сумнівні перекази в зону АТО або ж «та ми забули ціну вказати». Прості як двері, чесне слово. Короче,любі волоцюги, я всіх шахраїв не відшукаю, тому будьте готові «винь да полож» 30 рубчиків, в той час коли у вас всього десять і то на пивко.  Але якшо так станеться дозволяю послати їх до дідька і піти на пошуки пивка. О, доречі, згадав: в «Довженко» кава кожного дня до 12 коштує всього 10 грн, і то в затишному і приємному місці в оточенні книжок та стрічок культових режисерів , а не з огидного рожевого равлика. Всьо, з новинами покінчили, вйо до безкоштовних подій міста.

PinchukArtCentre

Я тут нещодавно дізналася, що він ще той мудак. Тобто, всі розуміють хто такий зять Кучми, але я завжди думала, шо він молодець, бо розвиває українське мистецтво. А нє. Коли його просять на міжнародному аукціоні купити хоча б одну українську картину, він відповідає «шо в труні він бачив українське мистецтво» і це ше я перефразувала.

В Арт-центрі все те саме, шо й було. Але є хороша новина. Нарешті воно скінчиться і з’явиться щось нове. Усі виставки до 5 жовтня, до кінця цього тижня.

  1. Групова виставка «Страх та надія»: Микита Кадан, Жанна Кадирова, Артем Волокітін
  2. Ян Фабр. Данина Ієронімусу Босху в Конго
  3. Колекційна платформа 4: Емоції та платформи
  4. Pac-Ua Переосмислення: виставка Івана Світличного «Субобраз»

Проект «Образ»

Швидко реєструємося!

1 жовтня в просторі Closer (Нижньоюрківська, 31) пройде перша лекція в рамках лекторію про мистецтво ОБРАЗ, яку прочитає Микита Кадан. Лекторій складається з 12 лекцій, присвячених живописцям починаючи з 14 століття і закінчуючи 20-м. Кожна лекція буде тривати 1,5-2 години і міститиме візуальні матеріали.

obrazПрограмма:
1.10 Амброджо Лоренцетті
8.10 Андрій Рубльов
15.10 Сандро Ботічеллі
22.10 Пітер Брейгель Старший
29.10 Ель Греко
5.11 Вільям Тернер
12.11 Поль Сезанн
19.11 Поль Гоген
26.11 Рене Магритт
3.12 Михаил Врубель
10.12 Эдвард Мунк
17.12 Марк Ротко

 

 

 

 

Виставка «ДОСВІД ЄДНАННЯ — Майдан 2013-2014»

Експонується у виставковій залі Програми імені Фулбрайта (Київ, Еспланадна, 20, кімн. 904).10616601_10201989855668149_1270638421071864786_n

Персональна виставка Масима Мамсікова. Dymchuk Gallery

Живопис Мамсікова завжди являє собою рефлексію подій навколишнього світу, при цьому мова йде скоріше не про пряме відтворення того чи іншого сюжету, а про емоційне переживання події в алегоричній формі. Ось і зараз, Мамсіков пише серію портретів звичайних людей, своїх сучасників. Всі вони, чи правильніше сказати всі ми, перебуваємо в стані розгубленості, невизначеності, повному невіданні щодо свого майбутнього. Особисті переживання кожного однакові, незалежно від соціального статусу, віку чи переконань – перед лицем труднощів і небезпеки, всі ми розгублені і безсилі.

Тут не розгледіти великого історичного наративу, відсутня гостра політична сатира, але повною мірою передається ниюче і страшне відчуття відсутності твердого грунту під ногами. Почуття фрустрації настільки загострене останнім часом, паралізуюче і всеохопне, за словами художника, завжди присутнє в житті людини. В часи важких потрясінь воно лише загострюється.mid_bml_0109

Персональна виставка Зінаїди Ліхачової «Чорне намисто». Щербенко Арт Центр

Чорне намисто — прикраса-символ для Землі, що визначає дух часу, який вона переживає. Тому чорний колір — такий нетрадиційний для цієї традиційної в українській культурі прикраси — обумовлений історичним моментом, колір апелює до нього, характеризує його. У «Щербенко Арт Центрі» проект буде представлений у оновленому вигляді і, крім інсталяції з намистин, буде доповнений новою відеоінсталяцією з дівчиною, яка перед дзеркалом приміряє на себе намисто. За словами Зінаїди Ліхачової, її заворожує сам процес жінки, котра вдягає прикрасу.th

 «Тбілісоба» на Андріївському узвозі. 4 жовтня

«Тбілісоба на Андріївському» — це київське освідчення в любові до Грузії, свято, яке ось уже втретє кияни організовують на своїй улюбленій вулиці для того, щоб одночасно з грузинами відсвяткувати день Тбілісі. В цей день Андріївський узвіз перетворюється на маленький шматочок Грузії, де на гостей події очікує смачна грузинська кухня, запальна музика та пісні, література і танці, конкурси та майстер-класи. 
Куратор: Поліна Городісская
Більше інформації  на litfest.ru02557932

Якщо ви організовуєте щось безкоштовне — ставте хештег #волоцюга, щоб Тетяна Михайлівна наступного разу включила вашу подію в огляд «антикризового мистецтва».

Вдалого тижня, волоцюги! Слава Україні!

Добавить комментарий