Найуспішніша реклама проти паління – у спортивних брендів.
Вони продають більше штанів і кросівок за рахунок того,
що хтось кидає палити і починає вести здоровий спосіб життя
Павло Клубнікін,
Засновник і креативний директор Banda Agency

Спробуйте запитати будь-якого українського перехожого: «Які емоції у вас викликає реклама?». Будьте певні, він у ліпшому випадку відповість: «Гостре бажання перемкнути канал», а в гіршому – ви будете биті. Але існує інша реклама: її дивляться на рівні з шедеврами світового кінематографу, і за її перегляд готові платити гроші. Наприклад, «Каннські леви» недавно зірвали у «Кінопанорамі» аншлаг. Люди сміялися, плакали і навіть аплодували найбільш уподобаним роликам.

Звісно ж, такий успіх став поштовхом до такого собі київського рекламного буму: 31 січня і 1 лютого у «Кінопанорамі» пройшов Вікенд найкращої соціальної реклами. Більшість роликів – іноземні, бо, як зазначив директор Banda Agency Павло Клубнікін, за кордоном соціальна реклама вже давно успішно «продається» на рівні з комерційною, тоді як у нас усе поки що тримається на ентузіазмі. «Green Peace» — не менш прибутковий бізнес, ніж «Apple». Більше того – контамінація соціальної і комерційної реклами в одному ролику – найбільш виграшний варіант, адже розкривається безліч можливостей для несподіваного фіналу. Така реклама – це не просто «купуй нові покращені прокладки», а переосмислення стереотипу «робити щось як дівчинка = робити недбало». Не просто «мий голову тільки оцим шампунем», а й  зворушлива історія про те, як після 20 років подружнього життя він вирощує для неї цілу клумбу розкішних гіацинтів. Не просто «напийся посереднього німецького пива у компанії друзів», а нестерпно мила короткометражка про пса, котрий цілу ніч сумував за блудним хазяїном-пиволюбом. Такі рекламні ролики є повноцінними фільмами, які не лише приносять прибутки, а й багатогранно відображають епоху, в якій ми з вами живемо, а отже – потраплять в історію, як і чудернацькі дореволюційні  оголошення, фільми Інгвара Бергмана, американська сексистська реклама 50-х, Мерилін Монро, радянські пропагандистські плакати і т.д.

Вже гризете лікті, що не потрапили до Кінопанорами на цих вихідних? Не впадайте у відчай! Спеціально для вас ми зібрали найжирніші вершки з двогодинного показу шедеврів соціальної реклами. Насолоджуйтесь!

«Бігти як дівчинка – це бігти так швидко, як тільки можеш!»

Кількох дорослих і одного школяра запитали, що для них означає «бігти як дівчинка», «кидати, як дівчинка», «битися як дівчинка». Це ж саме запитали у зовсім юних, не зашорених сексизмом, дівчат. Порівняйте, як вони відповіли на це питання і – переписуйте правила. Always.

Якби лише на мить забути, що хворий на рак…

Коли людину раптом підкошує страшний діагноз – вона вже ніколи не житиме, як раніше, бо над нею постійно висітиме усвідомлення швидкої і неминучої смерті. Постійно, крім однієї-єдиної миті. Як спіймати цю мить і зробити безнадійно хворих безмежно щасливими – дивіться у цьому ролику:

Повернути забуті речі так, щоб це запам’яталося на все життя

Забути речі в літаку – більше не катастрофа міжнародного масштабу.  Працівники одного з аеропортів повернуть їх вам за дві хвилини, ви навіть не встигнете помітити пропажу. Більше того: вони це зроблять так, що ви будете багато разів зумисне «губити» речі, щоб ще раз пережити такі неповторні емоції. Як вони це роблять? Дивіться:

Ви не вмієте відрізняти хумус від бабаганушу? Та ви смішні!

Хлопці, обережно: у вас з’явилися серйозні конкуренти! Вони вислухають ваших дівчат у мільйон разів уважніше, ніж ви. Вони готуватимуть їм на сніданок не спалену яєчню, а кіш. Ви чуєте: вони готуватимуть їм чортів кіш! Вони вдягаються охайно і стильно, на відміну від вас. Вони готові годинами слухати, як дівчина розповідає про цю сучку – свою подругу і будуть щиро з нею погоджуватися. Вони будуть найкращими чоловіками у світі. Хто ж ці монстри, і за якої умови вони не стануть чіпати ваших дівчат?

Коли дорослим потрібно повчитися у дітей

Батьків із дітьми запросили взяти участь в освітньому експерименті. На великому екрані їм показували людей, які корчили всеможливі смішні пики, і пропонували повторити. Все йшло як слід, дорослі і діти радо кривлялися, аж поки на екрані не з’явилася одна дівчинка… Що зробила дівчинка, і чому діти повели себе більш адекватно, ніж дорослі?

Що спільного між United Colours of Benetton та  ісламською традицією забивання жінок камінням?

Здавалося б, спекуляція на надто серйозних темах – не найкращий спосіб популяризувати casual одяг для середнього класу. Але цього разу творцям реклами вдалося втриматися на лезі. Як? Дивіться:

Подвійні стандарти в рекламі телефонів і планшетів

—  Нудно відпочивати самому в чужій країні? Ввімкни Wander- і світ заграє всіма барвами!
—  Відірвись від телефону і передай батькові сіль!
—  Новий Apple – тепер можна записати, як співала твоя прабабуся 100 років тому!
—  Знімаєте всі моменти життя  на смартфони? Викиньте їх нарешті!

Все це – головні ідеї різних реклам про одне й те саме. Як бачимо, реклама, що стосується цифрової техніки, буває або різко позитивною, або різко негативною. Але при цьому – жодної неякісної і нецікавої. Котрій із них вірити? Вирішувати вам. Пропонуємо відразу два ролики:

 

Пісенька про смерть, під яку хочеться танцювати

Metro Trains Melbourne зробили всім вірусним рекламам рекламу: мільйони людей у світі бадьоро танцюють під такі слова (переклад наш. – ред.)

Ти волосся підпали
Злого грізлі подражни,
З’їж зіпсутий аспірин
Ще один і ще один

Приспів:

Вмри, як дебіл
Умри, як тупий дебіл (Х2)

Словом, дивіться і танцюйте! Вмирати, як дебіл, — це надзвичайно весело. І будьте обережні в метро!

Реклама з найнесподіванішою кінцівкою

Жив собі тайський Хлопець-Помагай, Чіп і Дейл в одному екземплярі. Він щодня давав милостиню на навчання маленькій дівчинці, поступався місцем у транспорті, вішав чужій бабусі на дверну ручку кілограм відбірних бананів… А сам був бідним і напівголодним, але зовсім не переймався через це. Його рятували емоції. Давати набагато приємніше, ніж брати. Ви ніколи в житті не вгадаєте, втіленням чого виступає хлопець у конкретно цій рекламі…

Добавить комментарий