5 лютого у Мистецькому Арсеналі відкривається міжмузейний арт-проект ВІКНА.

В українській етнокультурі вікно сприймалось як сакральна межа між різними світами – реальним й ідеальним, нинішнім та прийдешнім; як своєрідне «око» у зовнішній світ. В ідеї проекту «вікно» виступає символічним медіатором між сьогоденням та минулим – нагода зазирнути у простір традиційної культури і народного мистецтва, що у наш час зазнають незворотних трансформацій. В експозиції вперше експонуватимуться 100 унікальних українських етностроїв кінця ХІХ – початку ХХ ст. із провідних музейних колекцій. Наскрізним мотивом експозиції стане галерея світлин вікон українських хат з різних куточків України, зібраних етнографом, дослідником, митцем Петром Гончаром у його мандрівках та експедиціях.

Проект має на меті продемонструвати високі зразки народного мистецтва, актуалізуючи джерела модерної ідентичності. Адже на тлі суспільних трансформацій, що відбуваються останнім часом в Україні, спостерігається значне пожвавлення інтересу до української національної культури та традицій. Етносимволіка стала частиною нашого щоденного життя, символом солідарності, приналежності до політичної нації, що сформована на загальноцивілізаційних принципах громадянського суспільства.

На відкритті проекту ВІКНА, що відбудеться 5 лютого о 18:00, на відвідувачів чекає спеціальна музична програма від етно-колективів з різних регіонів України: «Гуляй Город», «Роксоланія», «Серпанок», фольклорний гурт з с. Козацьке, що на Чернігівщині та гурт «Древо», с. Крячківка з Полтавщини. В експозиції проекту звучатиме і справжній фольклорний спів, і етно-джаз, і душевна народна пісня у сучасній інтерпретації.

Освітня програма арт-проекту ВІКНА познайомить відвідувачів Мистецького Арсеналу з традиціями створення народного костюму, символізмом його орнаментації, його роллю у суспільних відносинах – чудова нагода зануритись у часи, коли нинішні музейні експонати були частиною щоденного побуту наших предків, коли краса кольорів і візерунків слугувала захистом і оберегом, де кожен стібок мав своє сакральне значення.

АРСЕНАЛ ІДЕЙ

Інноваційний освітній проект для дітей та підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ підготував тематичну освітню програму, у межах якої для юних відвідувачів та їх батьків відбудеться серія цікавих подій – майстер-класів, воркшопів, презентацій, вікторин, конкурсів, інтерактивних екскурсій. Всі активності будуть пов’язані з українською народною культурою і традиціями, народним мистецтвом, історією народного костюму, українською символікою та особливостями побуту. Також юні відвідувачі традиційно зможуть взяти участь у освітніх активностях Лабораторій Мистецтва, Науки, Інновацій, Art&Book, Фінансів та Біології АРСЕНАЛУ ІДЕЙ.

Проект АРСЕНАЛ ІДЕЙ запрошує дітей вимушених переселенців відвідати проект на безоплатній основі.

01

АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ

Благодійна акція З ТЕПЛОМ У СЕРЦІ, ініційована пані Мариною Порошенко триває! 5 лютого з Мистецького Арсеналу готується до відправки третій «теплий караван», що доправить теплі речі у зону проведення АТО, постраждалим мешканцям міста Маріуполь та вихованцям центру соціально-психологічної реабілітації дітей Добропільської міської ради. АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ продовжує збір гуманітарної допомоги силам АТО та дітям, що опинились у скруті на звільнених територіях Сходу України. Приєднуйтесь!

Продовжить свою діяльність благодійна акція “Народний безпілотник” від БО “Фонд розвитку безпілотної авіації”, пріоритетним напрямком діяльності якої є допомога силам АТО у проведенні розвідувальних операцій із застосуванням БПЛА. Акція має на меті збір благодійних коштів для виготовлення БПЛА, навчання розвідників, а також координацію діяльності всіх волонтерських груп, що опікуються даним напрямком.

Добавить комментарий