Вдалий кінопоказ – це навіть не тоді, коли враження не аналогічні очікуваним, а в рази сильніші.

Вдалий кінопоказ – це коли рвуться всі можливі шаблони, і світ більше ніколи не стане колишнім. Журналісти ARTMISTO йшли на Дни вдохновляющего кино о спорте з упередженням, що їм укотре покажуть:

  • як мінімум одну товсту жінку, яка схудла за допомогою фітнесу і нелюдськими зусиллями утримує неприродну для себе вагу, забувши про все, що поза дверима качалки;
  • двох-трьох художніх гімнасток, які, виступаючи з розпущеним волоссям, зривають овації і (паралельно, ніби мимохідь) рекламують шампунь;
  • шість динамічних кліпів із масовкою “зігнали все село”. Про що? Звісно ж, про те, що спорт – це сенс нашого життя, але без пояснень, чому.

Але дві години чистого захвату звели ці здогади нанівець. Ні, ми не стверджуємо, що нічого з вищепереліченого нам не довелося побачити, але це вже не має значення. Дивіться і вірте: мистецтво жити – це теж спорт.

Брюс Лі теж грав у бадмінтон

Коли ти важиш 130 кілограмів, воланчик на твоєму фоні виглядає радше піщинкою, ніж спортивним інвентарем. Із тебе кепкує батько, мати на тебе дивиться, як на неслухняну хвору дитину, якій треба потурати. Але Брюс Лі теж грав у бадмінтон, хіба ні, так чому ж товстий хлопець не може? Фільм про мету всього життя і про випадки, коли вимушений нею поступитися заради… А ось заради чого – дивіться відео!

01

Зимовий танок смерті

Їх називають божевільними, про них кажуть, що вони колись дограються…і вони таки дограються. Але їхні друзі чомусь рухаються ще вище: третій, четвертий кілометр над рівнем моря – і тільки тоді життя набуває сенсу. Вітер в обличчя, чхати не можна (бачите, куди полетіла он та крижина?), температура мінус сорок, страхування просто смішне. Але вони знають, що роблять, бо коли живеш так, що за себе не соромно, – байдуже, коли вмирати. Пам’яті знаменитих альпіністів Алекса Лоу і Девіда Ріджеса. Ви маєте це побачити.

Пловчині

Відразу зізнаємося: вам цього фільму ніде не знайти. Але коли він з’явиться в Youtube – ми обіцяємо написати про це окрему новину. Бабуся за 70 з розсіяним склерозом, яка займається синхронним плаванням – таке, погодьтесь, побачиш не щодня! Окрема подяка організаторам за контраст: цей ролик було показано відразу ж після гламурного кліпу про серфінгісток із, немов на підбір, однаковою модельною зовнішністю. Ефект не описати словами.

«У цього бомжа такі гарні ролики! Де він їх узяв?»

Старий доктор Джон Кітчін залишив медичну кар’єру, щоб присвятити життя своїй пристрасті: кататися на роликах променадом у Pacific Beach (Сан-Дієго). Він необмежену кількість часу може проїхати на одній нозі, а його тіло паралельне земному тяжінню. Люди називають його божевільним і придумують про нього абсолютно несусвітні легенди. Він називає себе Сломо і радіє життю. В нього однокімнатна студія, мінімальний прибуток, зате шикарні ролики, які є його найкращими друзями і філософією життя.

Цитата: «Я більше не вважаю себе лікарем. Я даю поради родинам і т.п. Але тепер я просто стараюся дожити своє життя так, щоб не стати «козлом», яким я був раніше».

02

Із розтрощеною ногою в великий спорт? Challenge accepted!

Історія знає десятки успішних людей без рук і ніг, ім’я Ніка Вуйчича стало синонімом слова «мотивація», а про Олексія Маресьєва знають далеко за межами СНД. Але у великий футбол майже баз однієї ноги ще не повертався ніхто. Ніхто, крім Чеда Джонса, котрий не лише реабілітувався після страшної травми, а й збирався повертатися у великий регбі. Фільм було знято у 2012 році, Чед повернувся у 2013. Щоправда, у бейсбол, але яке це має значення? Про те, як він це робив, дивіться у фільмі «Always on fire».

03

Спека

Ми висловлюємо ще одну окрему подяку організаторам за те, що в кожному кінопоказі є якісні фільми, присвячені гендерній рівності. Не шукайте цей фільм в інтернеті, краще пошукайте жінок, які мислять ось так:

«Ви можете займатися тим, що любите, і робити це настільки добре, що кожен день не буде схожим на попередній. Нормально бути мамою і будувати кар’єру, нормально бути жінкою і бути боксером. Нормально бути сильною, незрушною і незалежною!»

…а знайшовши – добре їх запам’ятайте, адже за якихось 20 років ви цих слів не почуєте ніде, крім хіба що шкільних уроків етики. Нормально, що фазани несуться, а вихухолі – ні, нормально, що гладіолуси не розмовляють, а мотоцикли – не літають. Жінка-боксер, яка при цьому є мамою,– це вже зараз нормально, і права в нас із чоловіками рівні, але за 20 років це буде ще нормальніше, а права – ще рівнішими. От побачите!

_

Незабаром, до речі, у Києві відбудеться додатковий показ надихаючих фільмів про спорт. Деталі можна дізнатися на цьому сайті.

_

ARTMISTO слідкує за найкращими кіноподіями столиці. Наприклад, чи знали ви, що 19 лютого в Кінопанорамі відбудеться інтерактивний показ Winter Shorts – зимових короткометражок від WIZ ART. Не забудьте принести свої смартфони, адже ви матимете унікальну можливість коментувати фільми просто під час показу, і ваші враження поряд з іншими з’являтимуться на великому екрані. Слідкуйте за нами, щоб бути в курсі всього цікавого, що відбувається в Києві!

Добавить комментарий