Київська бієнале 2015 “Київська школа” оголосила список локацій та шкіл на прес-конференції в Будинку кіно (Київ) 24 червня. Бієнале пройде в Києві та ряді європейських міст з 8 вересня по 1 листопада 2015 року.

Кураторами бієнале “Київська школа” є Хедвіґ Заксенхубер та Ґеорґ Шоллхаммер у співпраці з Центром візуальної культури (Київ).ee23033-df38027-kyiv-bieannle-art

Основною локацією “Київської школи” стане приміщення Будинку одягу на Львівській площі у Києві, шедевр пізнього радянського модернізму, спроектований Валентином Єжовим. Два поверхи Будинку одягу буде перетворено на простір для експериментального мистецького та освітнього виробництва, відкритий для широкої публіки. Своїм вибором бієнале підкреслює потенціал Києва для розвитку нової мистецької інфраструктури.

Окрім центру бієнале на Львівській площі,і “Київську школу” прийматиме ряд партнерських інституцій та організацій по всьому Києву:

 • Будинок кіно

 • Будинок художника

 • Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного

 • Інститут проблем сучасного мистецтва

 • Київська міська галерея мистецтв «Лавра»

 • Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

 • Національний музей історії України

 • Національний університет «Києво-Могилянська Академія»

 • Національний художній музей України

 • Національний центр ім. Олександра Довженка

 • Художні майстерні на вул. Сошенка, 33

 • Центр візуальної культури

 • 32 Vozdvizhenka Arts House

 • та інші локації, що будуть анонсовані згодом

Шість шкіл, інтегрованих у виставковий простір, стануть майданчиком та місцем для рефлексій, дебатів та культурного виробництва. Їхні програми об’єднають художників, інтелектуалів, активістів та студентів, що зможуть співпрацювати зі своїми колегами та широким загалом. Кожна зі шкіл підніматиме питання, що стоять перед українським та європейським суспільством, а також реагуватиме на політичні виклики сучасності.

“Школа викраденої Європи” у форматі серії лекцій, семінарів та дискусій ставить питання про можливість іншої Європи. Серед учасників: Саня Івековіч (Хорватія), Емілі Уорділл (Велика Британія), Іван Крастєв (Болгарія), Шаліні Рандеріа (Австрія), Тімоті Снайдер (США) та Марсі Шор (США) серед багатьох інших долучаться до участі у Школі.

“Школа образу і доказу” зосередиться на деконструкції образів сучасної пропагандистської війни, використовуючи кіновиробництво як інструмент критичного аналізу війни в Україні. Дослідники, медіа-активісти й режисери працюватимуть над серією документальних відеоробіт у співпраці з українськими та міжнародними кінематографістами. Серед учасників: Сергій Лозниця (Україна — Німеччина), Хіто Штеєрл (Німеччина), Артур Жмієвський (Польща), Хаїм Сокол (Росія), Наталя Гуменюк (Україна).

“Школа пейзажу”. Основою цієї школи є пейзаж як ключовий термін національної уяви та земля як територія боротьби та мрій. Митці та географи, поети та політичні теоретики, історики та економісти досліджуватимуть культурні та політичні прочитання цієї парадигми. Серед учасників: Тетяна Журженко (Австрія), Мартін Поллак (Австрія), Андреас Сікманн (Німеччина), Владислав Шаповалов (Росія), Таус Махачева (Росія), Grupo Etcétera (Румунія), Ігор та Іван Бухарови (Угорщина).

“Школа переміщених осіб”. Внутрішньо переміщені особи зустрінуться та поділяться досвідом із художниками, що стали переселенцями з політичних причин та працюватимуть разом із громадськими організаціями над питанням в якому випадку переселення може стати політичним актом та самовизначенням. Серед учасників: музикант Рамі Ессам (Єгипет-Швеція), “голос площі Тахрір”; Хельґе Лунд (Норвегія) — директор The International Cities of Refuge Network (ICORN), художники Ахмет Огют (Туреччина), Міліца Томич (Сербія) та Аделіта Хусні-Бей (Лівія — Італія). Співкуратори Школи: Маріта Муукконен та Івор Стодольскі (Perpetuum Mobile, Фінляндія).

“Школа реалізму”. Реалізм має довгу історію домінування в українському традиційному мистецтві. Водночас, реалізм є терміном, навколо якого точаться активні дебати в сучасному мистецтві. Школа стане ареною, де ці два різних бачення реалізму зустрінуться з теорією та практикою. У Школі реалізму пройдуть класи та програми Дмітрія Ґутова (Росія), Даґа Ешфорда (США), Анке Хенніг (Німеччина) та Джона Міллера (США), що куруватимуть твори п’ятнадцяти американських митців, та багато інших.

“Школа самотності” працюватиме над залишками емоційної революційної ейфорії в самотності, яка добігає кінця. Активісти з Майдану, парку Гезі (Стамбул), площі Тахрір, з Гонконгу, Росії та Аргентини працюватимуть над невеликими драмами, поетичними акціями та перформансами, уявляючи новий політичний суб’єкт після його втрати.

Ці роботи будуть створюватися разом театральними представниками, широкою аудиторією та художниками, серед яких — Зеіно Пекюнлу (Туреччина), Граціела Карневалє (Аргентина), Кеті Чухров (Росія), Тоні Чакар (Ліван), Кванг Шон Чі (Гонконг).

“Київська школа” також включитаме проекти Анки Бенери та Арнольда Естефана (Румунія), Анни Даучікової (Словаччина), Анни Єрмолаєвої (Росія — Австрія), Антоніо Козентіно (Туреччина), Аслі Чавушоглу (Туреччина), Аури Розенберг (США), Боріса Ондрейчка (Словаччина), Венделін Ван Ольденборг (Нідерланди), Вільяма Кентріджа (Південна Африка), Деніса Лєхоцка (Словаччина), Їржі Кованди (Чехія), Зофії Кулик (Польща), Іва Нетцхаммера (Швейцарія), Імоджен Стідворсі (Велика Британія), Йозефа Даберніга (Австрія), Іона Грігореску (Румунія),  Лор Пруво (Франція), Метью Клейбе Абоні (Франція), Младена Стіліновіча (Хорватія), Михайла Толмачова (Росія), Ніла Белуфа (Франція), Павла Альтхамера (Польща), Рікардо Басбаума (Бразилія), Роберта Карлтона Бріра (США), Тіля Гатмана (Німеччина), Хайнца Франка (Австрія) та інших.

Українські учасники “Київської школи” та повний список міжнародних учасників, а також всі департаменти бієнале в Україні та закордоном буде оголошено на наступній прес-конференції у серпні.

Сайт

 

Добавить комментарий