9 квітня у Кінопанорамі можна буде подивитися підбірку австралійського короткого метру від мистецької формації Wiz-Art.

Що ми знаємо про Австралію, загадкову країну-континент на іншому боці планети, куди можна поїхати взимку, щоб знову опинитися у літі? Австралія як місце співіснування європейської та місцевої аборигенної культур – це країна, побудована на асоціаціях. Іноземці асоціюють її з кенгуру та Сіднейською оперою, екстремали – з Великим Бар’єрним Рифом, поляки – з Томасом Костюшком. Ми навмисне обрали «нелінійний» перелік – бо ж поляк – це, звісно, іноземець, і екстремалів серед представників цієї нації немало.

post

Справа в тому, що вся Австралія така – нелінійна. Навіть міфи у австралійських аборигенів (точніше, їх загальнодоступні версії, бо повністю міфи можуть знати лише той, в кого є «допуск») побудовані на асоціаціях другого, а то і третього порядку: на перший погляд, це звичайні народні пісні, але в них є «священні» слова, такого собі роду «гіперпосилання» на ключові фрази або події певної міфічної історії. Але це не якісь там «Мене, Текел, Фарес» чи щось на кшталт – найчастіше за все це назви місцевостей чи інших географічних об’єктів. А кожен абориген знає, що за назвою певної місцевості зашифроване та чи інша містична штука. А ще ці шифри можуть відрізнятися у різних племен. Уявляєте, наскільки це крутіше за 85% сучасної поезії?

[table style=»table-hover»]

9 квітня
10.00-20.00

Кінопанорама
вул. Шота Руставелі, 19

40 грн
075-64

facebook-64
[/table]

Ми не стверджуємо, що австралійське кіно побудовано за принципами австралійських міфів. Але… Хто його знає, тих австралійців? Прекрасну нагоду ознайомитися з кіномистецтвом «зеленого континенту» дарує мистецька формація Wiz-Art, і нею варто скористатися. До речі, ARTMISTO ще й квитки розігрує, але про це – трошки нижче. А спочатку – програма показу.

КАКАТУ

11’ Метью Дженкінг
Австралія 2014

01

Чоловік намагається вилікувати своє розбите серце, наймаючи актрису, яка би зіграла його колишню дівчину. Якби тільки вона могла саме так відтворити акцент…


МЕРТВІ ІДЕЇ

2’ Овен Тревор
Австралія 2013

02

Фільм про креативний процес.


КАСЕТА ДЛЯ ЗНАЙОМСТВ

3’ Стів Бейкер
Австралія 2013

03

Недавно я зустрів дуже цікавого чувака. Його звати Десмондо Рей, а це його касета з представлення у службі знайомств.


НЕ ДИВИСЬ

4’ Нік Ку
Австралія 2012

04

Повчальна розповідь про те, що стається, коли чоловік не можу протистояти спокусі подивитись.


ДОРОЖНЯ ПОМСТА

2’ Нік Ку
Австралія 2013

05

Присвячено всім тим придуркам, що підрізають мене на дорозі. Ви знаєте хто ви є…


ПАРИЗЬКІ ОЗЕРА

5’ Роберт Стефенсон
Австралія 2011

06

Передмістя з паризькими озерами задовільняє сучасним вимогам для легкого життя. Анімована “реклама”, що окреслює комфорт і вигоди для життя, де задоволення ніколи не достатньо.


ЛАСКАВО ПРОСИМО В АЙРОН НОБ

21’ Дейв Вейд
Австралія 2013

07

Після того, як хлопчик застрелив незнайомця пістолетом свого батька, неотесані жителі міста намагаються це розслідувати і покрити якомога швидше, аби повернутися до свого звичного життя.


ТОБІ ПОДОБАЄТЬСЯ, А Я ЛЮБЛЮ

17’ Джеймс
Ваґан Австралія 2013

08

Роберто і Кріс спілкуються зі своїм сусідом Тоні про ідею туру екстравагантної музики по початкових школах Австралії.


МИ ВСІ ТАМ БУЛИ

6’ Truce Films
2013

09

Обтяжена необхідністю знайти 800 доларів, або буде виселена з будинку, Джес, жінка на восьмому місяці вагітності, продовжує працювати в місцевому кафе. Коли пізно ввечері старша пані приходить повечеряти, між ними виникає зв’язок, який впливає на обох жінок.


ЦЕ ДИКЕ ЖИТТЯ

11’ Мелісса Анастасі
Австралія 2014

10

Міа хоче пити більше. Танцювати більше. Спати більше. Але чи можна жити глибше, ніж так? Ця короткометражна картина – ліричний, медитативний погляд на життя, втрату і тугу в малому австралійському містечку.


ТЕЛЕМАГАЗИН

7’ Лі Роджерс
Австралія 2011

11

Воно прибуло в коробці. Без імені. Без інструкції. Просто дивна пожертва, яку зробили три жінки і продали за 3,5 доларів. Але потім… а потім знову… і знову… вони розкрили таємницю.


ЧОЛОВІК, ЯКИЙ НЕ МІГ МРІЯТИ

15′ Касімір Бурґес і Джеймс Армстронґ
Австралія 2012

12

Самуелю 9 років. Його пам’ятатимуть як злодія, палія і вбивцю.


А ось тепер можна і про розіграш. Це вам сюди, а там розберетеся! 🙂

Добавить комментарий