В рамках проекту «Атмосфера Марка Вовчка» стартував всеукраїнський конкурс ілюстрацій до творів видатної української письменниці.

Для участі необхідно надіслати на пошту atmosferamarkavovchka@gmail.com одну або кілька ілюстрацій (приймаються до 10 робіт від одного автора) до будь-якого твору Марка Вовчка. Роботи приймаються у форматах: JPG/PNG/TIFF, MAX.1200X1200PX; 300DPI; RGB.

Усі роботи оцінить професійне журі, до складу якого увійшли: Владислав Єрко, художник-ілюстратор «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», Лариса Кантемірова, директор меморіального будинку-музею Марка Вовчка, м. Нальчик, Ірина Міщенко, проректор Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука та Петро Гогуля, директор будинку-музею Марка Вовчка, м. Богуслав.

«В Україні досить багато ілюстраторів, як молодих, так і досвідчених. Є надзвичайно талановиті від природи, інші багато працюють над собою, навчаються, — розповідає художник-ілюстратор Владислав Єрко. — Питання в іншому, чи потрібні вони своїй країні? Сьогодні попит на ілюстраторів в Україні, на жаль, не надто великий. Це пов’язано не так з роботою видавництв, як із небажанням українців читати. У більшості українців у шафі не книжки, а посуд чи порцелянові фігурки. Саме тому маса талановитих дітей, які навчаються художній майстерності, у дорослому житті наштовхуються на стіну «непотрібності». Як на мене, то проект, присвячений Марку Вовчку, гарний тим, що він розкриває не лише талант обдарованих ілюстраторів, а і культурно збагачує їх. Для того, щоб бути успішними в майбутньому, вони повинні мати широкий світогляд, знати свою історію, багато читати. Ілюстрація, як будь-яке мистецтво, змінюється, розвивається, трансформується. Мені буде дуже цікаво поглянути на роботи ілюстраторів, чекаю від них різних підходів та творчих рішень».

Переможець отримає приз у розмірі 4000 гривень. Роботи всіх фіналістів проекту будуть представлені на виставці і стануть частиною експозиції.

Переможця назвуть 26 лютого 2015 року на відкритті проекту «Атмосфера Марка Вовчка» в ТРЦ «Атмосфера», Столичне шосе, 103.

poster

Добавить комментарий