Ярослав  Белінський — дизайнер, громадський діяч, експерт з корпоративної айдентики та візуальних комунікацій, власник та арт-директор дизайн-бюро SuperGraphica. Співзасновник ГО «Конгрес активістів культури». Займається дослідженням проблематики візуальної культури та формуванням сталого впливу дизайну на розвиток креативних індустрій.

В цьому матеріалі ARTMISTO він разом  з іншими учасниками освітньої програми відповідає на п’ять питань про креативну економіку, а також про особливості курсу Creative Management Camp:

11169758_10200313189147599_8449991120156242829_o
1. Які культурні проекти, на ваш погляд, зараз потрібні Україні?

В Україні наразі вакуум у культурному середовищі: проекти у своїй більшості копіюють західноєвропейські (часто не найкращі зразки). Тому на даний момент, що більше буде кількість, то зростатиме і якість. Найбільш актуальними зараз будуть якісні освітні проекти. Це той фундамент, на якому через кілька років, ми зможемо будувати оновлену, сучасну українську культуру.

2. Яких знань та навичок частіше за все бракує  менеджерам культури?

На мій погляд, у нас взагалі не готують адекватних менеджерів культури. Це або люди, які прийшли в культуру з бізнесу і корпоративного сектору, або представники творчих індустрій, які змушені були залишити свою улюблену справу, поставили хрест на своїй творчій кар’єрі і зайнялись менеджментом: «Якщо не я, то хто?». Більшість професіоналів це самоучки. Керування будь-яким творчим процесом є мистецтвом, схожим на роботу диригента.

3. Якими знаннями ви готові ділитися з учасниками курсу?

За освітою я графічний дизайнер. Багато часу займають соціальні проекти та моя діяльність у ГО «Конгрес Активістів Культури», співзасновником якого я є. Діяльність громадського активіста — це більшою мірою волонтерство. Заробляю я дизайном.
На курсі CMC я веду воркшоп по презентаціях. Адже мати крутий проект — це півсправи. Потрібно вміти «запалити» своєю ідеєю потенційних партнерів та інвесторів. Більшість людей недооцінюють потужний вплив візуальної складової презентації свого проекту. Буває так, що не можуть розказати про суть своєї ідеї стисло та зрозуміло.

4. Яке Ваше ставлення до монетизації культурних індустрій? Наскільки це можливо в Україні?

Майже кожний креативний простір, галерея, публічна майстерня у Європі має хоча б невеличкий, але прибуток: бар, кав’ярню, сувенірну крамничку тощо. Це нормально, коли вхід на лекцію платний. У нас більшість представників творчого сектору ніби стидаються грошей. Маємо позбавлятись цієї ганебної звички.

5. Розкажіть про свої враження щодо курсу Creative Managment Camp, що  відбувся, та планах на наступний курс.

Курс навіть перевершив мої очікування! Аріанна Хмельнюк та Тома Лазаренко зробили титанічну роботу: вони зібрали в рамках одного навчального циклу найвідоміших експертів та професіоналів. Не знаю нічого подібного в Україні. Сподіваюсь, наступний склад менторів, спікерів та викладачів буде не менш зірковий. Звісно, ми намагатимемось зі свого боку врахувати недоліки першої, дебютної програми. Ми ділитимемось лише найсвіжішими та трендовими знаннями, яких ще навіть немає в підручниках.

Добавить комментарий