24 серпня в Національному художньому музеї України стартує  потужний міждисциплінарний «Проект Енеїда», який має представити новий погляд на відому поему Котляревського.

Куратори: Павло Гудімов, Діана Клочко, Поліна Ліміна, Данило Нікітін

Організатори: Національний художній музей України, арт-центр Я Галерея

Розповідаємо про те, чому вам обов’язково варто звернути увагу на цей проект.

Виставка

Проект включає в себе виставку, яка акумулює близько 200 артефактів з приватних колекцій та 11 музеїв України. Це ілюстрації, станковий живопис і графіку, театральні афіші, мультиплікацію, фото- та відеоматеріали, книжкові видання, що стосуються візуальних образів поеми Івана Котляревського.

Серед них, наприклад, ілюстрації Анатолія Базилевича та ілюстрація, яку виконав Георгій Нарбут, роботи Мирона Левицького, Івана Їжакавича, Олександра Данченка, Івана Падалка та інших.

Крім того, можна буде побачити берлінське видання «Енеїди» з ілюстраціями Якова Штірена, ескізи костюмів Бориса Ердмана до вистави «Енеїда», серію статуеток Владислава Щербини, візуальні елементи, пов’язані з рок-оперою та повнометражним мультфільмом, тощо.

Это слайд-шоу требует JavaScript.

Кафе «Еней»

Ще одна чудова новина: на території музею буде працювати кафе «Еней», створене командами «Проекта Енеїда» та Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова.

Кафе «Еней» має увібрати в себе два рівні змістів.

З одного боку, воно відсилає до згадки про культову літературну кав’ярню «Еней». Вона знаходилася біля Будинку письменників та тривалий час була одним з осередків інтелектуального життя міста.

З іншого боку, меню кафе «Еней», звісно, пов’язане зі стравами, що їх так детально описував в «Енеїді» Котляревський. Але все ж таки йдеться радше по інтерпретацію та стилізацію – так в «Енеї» можна буде замовити гречані буханці з вершковим сиром і кав’яром оселедця або щуки, заморські лагомини – форшмак та фуа-гра, потапці з м’ясом та яйцем, книші з кров’янкою та цибулевим мармеладом, устриці, вино та інші страви.
Ціни досить лояльні – від 30 гривень.

Відкриття кафе «Еней» відбудеться в день відкриття виставки: 24 серпня, о 16.00.

Крім того, протягом осені в кафе «Еней» відбудеться кілька подій: лекція «Гастрономічна подорож «Енеїдою»» та презентація дегустаційного сету нової української кухні, а також лекція про історію українських алкогольних напоїв та дегустація українського вина та сирів.

Програма

Команда проекту підготувала досить насичену програму, яка включає в себе:

  • кураторські екскурсії
  • музичні концерти та програму від молодіжної радіостанції 20 ft radio
  • зустріч з мультиплікатором Едуардом Кіричем, автором повнометражного мультфільма «Енеїда»
  • зустріч з Іваном Драчем
  • 665 Library – інтерактивну зустріч молодих художників з відвідувачами виставки
  • камерне прослуховування записів з консерваторії, зустріч з Кирилом Стеценком (рок-гурт «Еней») та Сергієм Бедусенко (рок-опера «Енеїда»)
  • тематичні лекції та дискусії.

Слідкуйте за анонсами на сторінці проекту.

Добавить комментарий