Повернувшись з прес-туру, я думала, що саме написати про ГОГОЛЬФЕСТ: невеличкий анонс із зазначенням трьох цьогорічних стовпів «мистецтва миру, війни та любові» та 12 різних програм чи топ-20 головних подій фестивалю, але будь-який журналіст погодиться зі мною, що всі ці топи в печінках сидять, тим паче те, яким чином вони пишуться не піддається ніякому розумінню. Ніхто з нас не бачив усіх подій, аби обрати з них двадцять найкращих, то про яку об’єктивну журналістику може йти річ? Більше того, ГОГОЛЬФЕСТ — єдиний у країні фестиваль, який може претендувати на світовий рівень як по усім програмам так і загалом, тому я б радила відвідати якомога більше подій, керуючись власними вподобаннями. Профільні видання постили програми, що пасують під їх майданчики, так, наприклад, ARTUKRAINE виклали візуальну програму, Litcentr — літуратурну тощо, профіль ArtMisto дозволяє нам надрукувати все і одразу, але як кажуть, шо занадто — то нездраво, тому, не дивлячись на вагомість усіх майданчиків, ми обрали те, з чого усе починалось — театр. Сьогодні на  ArtMisto вся театральна програма ГОГОЛЬФЕСТУ.

ЩОДЕННИКИ МАЙДАНУ05ga0jwesbkhts2__inside

«Щоденники Майдану» – документальна п’єса, у створенні якої брали участь учасники руху «Українська Нова драма». Інтерв’ю збиралися усю минулу зиму, під час подій на Майдані. В п’єсі звучать живі голоси свідків, учасників протесту, які ще не знають, що буде завтра. Ми будемо разом з ними дізнаватися про побиття студентів, штурм Майдану, про події на Інститутській та Грушевського. Будемо змінюватись разом з героями, перетворюючись з мирних громадян на радикальних революціонерів. Заново дивуватимуся вчинкам влади. Будемо разом з героями сміятися, бо не знатимемо, що буде (було) завтра. Тепер ми це знаємо, але майже забули, з чого все починалося, бо здається, що з того часу минуло багато літ. Але цього не можна забувати. Вистава має за мету нагадати самим про себе в ту зиму, спробу розібратися у собі, в своїх мотиваціях, замислитися над майбутнім. Разом з козаками, волонтерами, розсердженими матерями, медиками, студентами та митцями – реальними героями цієї вистави.
Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка, реж. Андрій Май
Вхід платний: 40-100 грн.
17.09.2015
19.00

БАБАyvtw3qp19vvbvqe__bez-imeni

«Забуті, нікому непотрібні живуть собі десь у покинутому чорнобильському селі чудернацька баба Пріся, хвороблива мати і придуркуватий син. Був ще тато, але його вже давно немає, одного разу він нишком зібрав найнеобхідніші речі — свої документи і всі гроші — і зник у невідомому напрямку…
Трагікомедія, де міф та реальність мають однакову силу, де радіоактивний гумор межує з правдою нашого життя, де картопля – делікатес, а «згущьонка» – просто фантастика!».
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
реж. Олексій Кравчук
Вхід платний — 100 грн.
17.09.2015
21:00
ТЕАТР
ТЕАТРАЛЬНА ВЕЛИКА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

МИСТЕЦТВО ВІЙНИ11128377_1581659015440118_270549765_n

Піаніст Олексій Ботвінов. Учасники– актори театру «ДАХ», камерний ансамбль «Артехатта» під керівництвом Мирослави Которович, танцівники студії танцю «Totem Dance», віджеї tenpoint vjs.
17 вересня о 21-00 та 18 вересня о 20-00 в рамках ГОГОЛЬFEST відбудеться київська прем’єра музично-театрального проекту «Мистецтво війни», творцями якого є режисер Влад Троїцький та піаніст Олексій Ботвінов. Перший раз глядач мав змогу побачити цей масштабний проект у рамках фестивалю Odessa-Classics, що проходив в липні цього року в Одесі.
Серед учасників перформансу – актори театру «ДАХ», камерний ансамбль «Артехатта» під керівництвом Мирослави Которович, танцівники студії танцю «Totem Dance», віджеї tenpoint vjs. У проекті використовуються музичні твори Георга Фрідріха Генделя, Іогана Себаст’яна Баха, Арво Пярта, Альфреда Шнітке та Філіпа Ґласса.
«Перевага перформансу насамперед у тому, що режисер буквально на долонях підносить слухачеві-глядачу музику. Не змагається з нею і не дражнить її з витребеньками зовнішніх режисерських фокусів. Він просто відкриває перед музикою всі можливі шлюзи. І вона ллється й веде за собою тисячний зал. Мистецтво війни, виходячи з ідеології проекту Троїцького і Ботвінова, — це мистецтво не допустити її, це мистецтво утримувати крихкий мир, навіть якщо корабель життя напореться на рифи.» (Олег Вергеліс, Дзеркало Тижня). копроект Odessa Classic и GOGOLFEST.
Реж. Влад Троїцький
Вхід платний — 200/250 грн.
17.09.2015 — 21:00; 18.09.2015 — 20:00
ТЕАТР
ВЕЛИКА СЦЕНА-1 (9 ПАВІЛЬЙОН)

СТОРІТЕЛІНГ «ГАЙДАМАКИ»jmhvb4kex9n4ujw__RiR°RRgR°RјR°ReRe

творча група «Три Д»
Автори: І. Билиць, О. Доричевський, А. Скорик.
Вхід платний — 80 грн.
18.09.2015
19:00
ТЕАТРАЛЬНА ВЕЛИКА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

МИКОЛАЇВКА

Літом 2014 року містечко Миколаївка під Слав’янськом стало свідком і учасником бойових дій. Містечко бомбили, обстрілювали, житлові будинки перетворювалися на руїни. Миколаївці тікали з міста або сиділи в підвалах та бомбосховищах. Кілька снарядів потрапило в школу №3 і вона відразу перестала бути школою, а стала однією з руїн Миколаївки.

Приїзд волонтерів з організації “Новий Донбас” врятував школу від закриття, ії відбудували, 1 вересня діти пішли в відновлену школу. Але відновити стан дітей, які пережили бомбардування, втрати близьких і справжній страх не вдалося і досі. Режисер Георг Жено і драматург Наталка Ворожбит зробили разом з дітьми 8-10 класів школи №3 виставу, де самі діти є авторами і виконавцями своїх відвертих, глибоких, талановитих монологів. Процес створювання був драматичним, не менш драматичною вийшла й вистава.
13 голосів – 13 драм – 13 надій. Ці діти хочуть бути почутими, і їм є що сказати.
У цій виставі школярі є авторами і виконавцями власних текстів про досвід отриманий під час воєнних дій в їхньому місті в липні 2014 року, про свою любов до рідного міста, першою любов і свої думки і плани на майбутнє.
Автори та виконавці: Вікторія Бирька, Вікторія Городинська, Катерина Зав’ялова, Катерина Сергєєва, Влад Шокун, Влад Чумак, Олександр Байбаков, Аліна Коберник, Олеся Федина, Іван Шило, Данило Притула, Анатолій Скатьков.
Автори проекту Наталя Ворожбит і Георг Жено.
Фільм Лізи Костиркіної і Христини Лизогуб
18.09. — 19.00  Театр «Дах» в рамках Гогольфесту 2015.
19.09  — 19.00   Театр «Дах» в рамках Гогольфесту 2015.
вул.Велика Василькiвська (Червоноармiйська),136.
Вхід безкоштовний

ПРОЕКТ «ОСТРОВИ»

Умовно ця гра називається — «Острови». Кожне акторське існування відбувається на острові. Островів декілька. Мається на увазі, що за кожним островом закріплено одну окрему тренінгово-репетиційну вправу і пов’язані з нею правила гри. Тренінгові вправи підібрані так, щоб їх починав виконувати один актор, а з приєднанням другого-третього в грі з’являлася нова якість, новий сенс. Але найголовніше — в деякий момент, а може бути, і з самого початку! — глядач виявляє, що він може увійти на цю територію зі своїм власним акторським «Я». Територія відкрита для всіх! Для всіх, хто відчуває в собі сценічне покликання, або хто завжди мріяв спробувати, але соромився, або просто не підверталося такої можливості. Або ніколи не пробував, навіть не думав, а тут раптом захочеться.
Театральна група «Правда / перспектива»
Режисери: Анатолій Черков і Євген Лапін
Вхід безкоштовний
19.09.2015
14.00
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

DRACULA
hv1r9zs0jc70zzn__dracula_Rђ4ReRѕRЅS‚SЂRјR°SЂReR°

Денис Чмельов — доктор Ван Хелсінг, колись укушений Дракулою
Артем Вусик — містер Ренфілд, божевільний, пацієнт Ван Хелсинга
Театр «Прекрасные цветы», Харків.
Вхід платний — 150 грн
19.09.2015
16:00
ВЕЛИКА СЦЕНА-1 (9 ПАВІЛЬЙОН)

ПЕРФОРМАНС «МЕТАМОРФОЗИ ПАНА К.»pqakauczpetn7bk__metamorfozy_panak

Що робити людині, коли ще вчора вона була потрібною, була опорою і годувальником, а сьогодні перетворилася на ізгоя, «тварину», чудовисько, незрозуміле рідним, друзям, суспільству. Хтось, або Щось позбавило її можливості бачити, чути, рухатись, спілкуватись, але не позбавило можливості відчувати, любити, співчувати ближньому. Натомість суспільство, а найбільшою мірою рідні, відсахнулися від людини, як від чумної. Хіба ж тут вже йдеться про співчуття, або любов? То що ж тоді відрізняє тварину від людини? Здатність співчувати? Любити? А може нас всіх колись в дитинстві НЕДОЛЮБИЛИ ? тому ми такі самотні?

«Независимая театральная лаборатория» м. Чернівці,
реж. Олег Мельничук.
Вхід платний — 100 грн.
19.09.2015
19:00
ТЕАТРАЛЬНА ВЕЛИКА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

КОРДОНИ І ВІДСТАНІ5heanhyw349sqjx__ReRѕSЂRgRѕRЅRe_S–_RIS–RgSЃS‚R°RЅS–

Вистава «Кордони і відстані» — міжнародна мультимедійна ко-продукція фестивалю «Документ» (куратори — Андрій Май та Катерина Бабкіна, Київ), театру «Post» (режисер — Дмитро Волкострелов, Санкт-Петербург), Театру.doc (Москва), Хельгард Хауг і Rimini Protokoll (Берлін). Виставу створено за підтримки Інституту Гете в Україні. Молодий, але вже досить відомий актор Олексій Дорічевскій проведе глядачів шляхом трансформацій від окупованого Криму і його теперішніх мешканців до свідчень німецької режисерки, яка мала летіти сумнозвісним Боїнгом MH17 з Амстердаму. Цей спектакль документалістів декількох країн про розуміння і сприйняття кордонів і відстаней — кордонів і культурних відстаней, релігійних бар’єрів, перетинів особистих і географічних кордонів, відстаней між подіями в часі, людьми в соціумі, різними точками зору.
Вистава «АТО: інтерв’ю військового психолога», створена у рамках Центру імені Вс.Мейерхольда (Херсон). «АТО: інтерв’ю військового психолога» — документальний текст на основі інтерв’ю зі штатним психологом Міністерства оборони України Олексієм Карачинським, котрий працював з бійцями української армії в гарячих точка антитерористичний операції. Михайло Угаров, художній керівник Театру.DOC, сказав про цю роботу: «25-річний психолог (а вони в дефіциті, тому що, хто ще кілька років тому думав про війну?) відправляється на передову працювати з військовимиб які страждають на пост-травматичний синдром. Але і сам відчуває на собі вплив деяких його симптомів. Його промови, які склали текст цієї монопьеси — промови людини, глибоко травмованої буденними жахами війни. Не можеш змінити реальність — свідчи про неї ». Як документальне свідчення, матеріал позбавлений всякої пропаганди.
Андрій Май
документальна вистава
Вхід платний — 80 грн
19.09.2015
21:00
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

СНИ ЗА КОБЗАРЕМ

Вперше в жанрі вуличного театру оживе Кобзар нашого українського генія Тараса Шевченка у виставі Львівського академічного духовного театру «Воскресіння». У виставі відтворені зворушливі сцени омріяної в думках України, сцени Петербурзького періоду Тараса Шевченка, його заслання, а також сплюндрована Україна, яку гнобили і гноблять різні іноземні загарбники. Саме жанр вуличного театру дозволив поєднати у виставі різні стихії, де використовуються вогонь, вода, величезні механічні об’єкти, а також актори на ходулях, що дозволяє ширше показати фантасмагоричний погляд на життя самого Тараса Григоровича Шевченка. У виставі використані мультимедійні та лазерні пристрої, які підсилюють емоційний ряд віршів Т. Шевченка, а також музика, написана на його тексти.
Театр «Воскресіння» (Львів),
реж. Ярослав Федоришин.
Вхід безкоштовний
19.09.2015
21:00
ВУЛИЧНА ТЕАТРАЛЬНА (9 ПАВІЛЬЙОН)

«В ХАЩІ». АКУТАГАВА

Театральна група «Правда/Перспектива»
реж. Є. Лапін.
Вхід платний — 70 грн
Художній керівник —  А.Г. Черков
20.09.2015
16:00
ТЕАТРАЛЬНА ВЕЛИКА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

ГРАЄМО ХАРМСАdetailed_picture

Чи можна розповісти, про що це — Хармс? Напевне так. Про людину без вух. Про дві Іди Марківни, які висунулися з вікна, щоб побачити, як двоє впавши з даху вдаряться о землю. Про француза, якому подарували чотири стільці, крісло і диван. Про людину з тонкою шиєю, який заліз у сундук, і звичайно ж, про Пушкіна і Гоголя. Про дослідницьку пігулку і про те, що продають сьогодні в магазинах. А також про піаніста, сина хулігана і кондуктора, які навіть не підозрюють, який між ними зв’язок і не дізнаються про нього до самої смерті.
Краще запитати, що таке Хармс.
Хармс — це виявлення того, що ніколи реальність не відповідає самій собі. І пережити це можна тільки із захватом сміючись їй в обличчя.
Режисер — Євген Лапін
Актори — Віталій Яновський, Богдан Квіциані, Наталія Шокало, Флора Боровик, Денис Шек

«У ВІДКРИТОМУ МОРІ». С.МРОЖЕК

Все залежить від того, як поставити питання. У відкритому морі на плоту троє. Щоб вижити — потрібно їсти. Кого будемо їсти — саме так постало питання. Поговоримо про щастя, про свободу та інші загальнолюдські цінності. А по ходу вирішимо, кого ж будемо їсти. Є ролі, які ми граємо … або вибираємо. В кого сьогодні граємо? Ну, наприклад, у крупних, дрібних і середніх. З погляду їстівності — цей поділ набуває новий поворот. Так кого будемо їсти? Може, щоб врятуватись, треба питання поставити по-іншому?
Режисер — Анатолій Черков
Актори — Олександр Ізмайлов, Євген Лахтадир, Олег Шаповалов, Ігор Ясученко
театральна група «Правда/перспектива»
Вхід платний — 70 грн.
20.09.2015
18:00
ТЕАТРАЛЬНА ВЕЛИКА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

СІРА ЗОНА

В основу півторагодинної вистави покладено 15 історій переселенців з Криму та Донбасу, записаних учасниками проекту, серед яких також є переселенці. Режисер постановки Галина Джикаєва — кримчанка, яка залишила свій рідний дім після російської окупації, аби не повторити долю Олега Сенцова. Після після тиску с боку ФСБ Росії, Галина була змушена покинути півострів. «Я поставила виставу «Сіра Зона» про переселенців, які пережили переїзд і перебувають у такому транзитному стані. Ми його грали в Запоріжжі і я запропонувала зіграти в Києві благодійно для переселенців і всіх, кому це цікаво»,— зазначила режисер в інтерв’ю Крим.Реалії.
Драматурги вистави Ден та Яна Гуменні — одні з лідерів молодого театрального руху «Українська Нова Драма» — зазначають, що у цій виставі піднімається питання взаєморозуміння, ця постановка — спроба діалогу між громадянами однієї держави, що опинилися у скрутному становищі у нелегкий для України час. Документальний проект «Сіра Зона» — спроба хоча б на півтори години за політичними позиціями, взаємними звинуваченнями, образами та закостенілими шаблонами сприйняття розгледіти перш за все людей. І хоча б спробувати цих людей почути — почути один одного.
Після вистави відбудеться традиційне обговорення з глядачами. Документальний проект «Сіра Зона» створено за допомоги Інституту «Республіка» та представництва фонду Фрідріха Еберта в Україні.
Драматурги: Ден та Яна Гуменні, реж. Галина Джикаєва,
Вхід безкоштовний.
20.09.2015
19:00
ЦСМ ДАХ

FOR LOVE

Спекталь-перформанс «FOR LOVE» (заради любові) поставлений за п’єсою Марка Равенхілл «Злочин і кара» — культового британського драматурга, провокатора і скандаліста, справжнього майстра чорного гумору.
 «Злочин і кара» — частина циклу «Shoot / Get Treasure / Repeat», що складається з 16 п’єс, в яких драматург намагається відрефлексувати реакцію людства на війни і теракти. Равенхілл говорить про початок нової великої війни цивілізацій, яка обіцяє стати найстрашнішою і самої останньої. Кати і жертви міняються місцями так швидко, що хто є хто — вже не зрозуміти.
В основі сюжету вистави — допит жінки солдатом, поданий у своєрідній формі тв-шоу. Тут присутній чітка межа між тв і реальним життям, проте кордону незабаром розмиваються і між героями виникає патологічна пристрасть, яка веде до марним спробам впорається зі страхом, болем і жахами війни. У виставі заняти- Михайло Кукуюк, Тамара Антропова, Василь Соломяний, Юрій Галінін (соліст гурту Hobot & Co)
Режисер-постановник Анастасія Осмоловська.
Жива авторська музика.
Вистава йде російською мовою.
Творча майстерня «Антропологія»
реж. Анастасія Осмоловська
Вхід платний — 100 грн.
20.09.2015
20:00
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

ЧАЙКАmed_gallery_2_12_303435

«Чайка» А.Чехов
(вулична вистава)
«Люди обідають, тільки обідають. Поміж тим складається їхнє життя і руйнуються їхні долі», — каже А. Чехов. Не можна грати п’єси Чехова словами Чехова, тому що в нього все відбувається зовсім по-іншому. І ми постаралися зробити виставу «Чайка» засобами вуличного театру, намагаючись розкрити тему людської мрії, людської любові. Якщо ці поняття у людини перестають діяти, тоді лунає постріл. Постріл, який сповіщає, що без любові жити не можна. Сцени сільського життя вводять нас в атмосферу ностальгії за чимось прекрасним, з’являються крила птахів і люди починають літати. Це польоти їхньої фантазії, їхнього міражу. Піротехнічні, вогняні засоби та використання відеоматеріалів створюють атмосферу свята, там де воно є, а також в атмосферу смутку, там де життя зупиняється.
www.voskresinnia.eu
Театр «Воскресіння» (Львів),
реж. Ярослав Федоришин
Вхід безкоштовний
20.09.2015
21:00
ВУЛИЧНА ТЕАТРАЛЬНА (9 ПАВІЛЬЙОН)

ОТЕЛЛО

«Отелло»(У.Шекспiр)
SceneLoft Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм
SceneLoft — платформа сучасного мистецтва при Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм представляє мультимедійну виставу-інсталяцію «Отелло» (за п’єсою У. Шекспіра). «Отелло» — це безпрецедентний в Україні проект. Некласичне трактування всесвітньовідомого твору, постановка, де герої вистави поміщені в експериментальний мультимедійний простір, в якому вони шукають відповіді на питання, що звучать у п’єсі. «Отелло» — це, насамперед, фестивальна робота, яка повинна стати своєрідним містком між Україною та Європою для якнайшвидшої інтеграції у світовий культурний простір.
Режисер-постановник – Світлана Бунзяк
Ролі виконують:
Отелло – Микола Пономаренко
Яго – Дмитро Обєдніков
Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм
Вхід платний — 80 грн
21.09.2015
18:00
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

МИСТЕЦТВО МИРУ986qeqjxv7vhm6s__myr

В проекті використовуються музичні твори Арнольда Шенберга та Франца Шуберта. Зокрема, глядачі почують струнний квартет №14 ре мінор, відомий як «Смерть і дівчина» у поєднанні з виступом артистів еквілібристичних елементів жанру нового цирку. Перформанс «Мистецтво миру» покажуть у двох частинах. У першій — з 19-00 до 20-00 – виступ Національного камерного ансамблю «Київські солісти» під керівництвом диригента Дмитра Яблонського. Друга частина – з 22-00 до 22-50 – опера «Мистецтво миру».
Ціна квитка – 250 грн на одну частину, 400 грн – на дві.
Влад Троїцький
21.09.2015
19:00
ВЕЛИКА СЦЕНА-1 (9 ПАВІЛЬЙОН)

МИСТЕЦТВО МИРУ. ЧАСТИНА II. ОПЕРА ДЛЯ ПРЕПАРОВАНОГО РОЯЛЮ, ВІОЛОНЧЕЛІ ТА ГОЛОСІВ. ЙОВ.

21 вересня о 22:00 на глядача очікує гучна прем’єра музично-театрального дійства «Мистецтво миру», адже це – одна з ключових тем загальної концепції цьогорічного ГОГОЛЬFESTу.
Друга частина – з 22-00 до 22-50 – опера «Опера-реквієм «ЙОВ» для препарованого роялю, віолончелі, ударних та голосів». Знаково, що прем’єра Нової опери «ЙОВ» у постановці Влада Троїцького відбудеться на фестивалі ГОГОЛЬFEST саме у Міжнародний день миру – 21 вересня, адже це містична історія вірності та самопожертви на межі миру і війни.
Авторами музики є Роман Григорів та Ілля Разумейко. Виконавці: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Марич (сопрано), Єлизавета Курбанмагомедова (сопрано), Олександра Мельє (мецо-сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Антон Литвинов (бас),  Жанна Марчинська (віолончель), Андрій Надольський (ударні), Роман Григорів (рояль), Ілля Разумейко (рояль).
«ЙОВ» – опера-реквієм на старозавітні біблійні та латинські сакральні тексти для рояля, ударних, віолончелі та солістів. Музично-драматичний перформанс засновано на сучасній інтерпретації християнських традиційних текстів, що виникає у відкритому діалозі композиторів та виконавців. Нова опера-реквієм «ЙОВ» поєднує в собі інструментальний театр, імпровізаційну музику та алюзії на музичне бароко і середньовіччя.
Ціна квитка – 250 грн на одну частину, 400 грн – на дві.
Влад Троїцький
Композитори — Роман Григорів, Ілля Разумейко.
За участі Tenpoint VJs.
вхід платний — 250 грн.

ПІДПІЛЛЯ

emrjwk4yau6w50x__podpol

Олег Ліпцин, Анна Любарська
Вхід платний  — 150 грн
21.09.2015
19:00
ДІМ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ «МАЙСТЕР КЛАС»

ЕМІГРАНТИ

Дві людини, дві абсолютно чужі душі, що силою обставин прикуті одна до одної. Протягом часу, що триває вистава, вони мають пройти періоди глузування, щастя, спорідненості і незрозумілого тяжіння, страшного розладу і майже сповідальної відвертості. Поки один – сповідується, інший просто живе. Імен не мають: АА та ХХ, перший і останній. Обидва дослухаються до кроків нагорі. Для них свято – це те, що завжди «над» тобою. Вони емігранти. Вони – чужі. І для оточуючих, і для себе. Вимушені сусіди, емігранти, безбатченки, це люди, що живуть спогадами і химерними надіями. Політичний емігрант (АА – засл. арт. України Олексій Биш) і «ковбасний», виснажений трудівник ХХ (арт. Микола Пономаренко). Кожен з них являє собою уламок чогось колись цілісного.
Взагалі, антагонізм героїв – соціальна, інтелектуальна, врешті мовна протилежність – в цій постановці не випирає, а згладжується. Їхня новорічна самотність – надривна (подеколи – надто надривна), виливається в безкінечні суперечки, плітки, сповіді, дріб`язкові сварки, спроби самогубства, каяття… Та вимушене спільне проживання викликає відчуття майже сімейної спорідненості – з властивими тривалим сімейним стосункам сварками. І врешті обіймами. Братерськими чи скоріш батьківськими.
Чернігівський обласний молодіжний театр
реж. Євгеній Сидоренко
Вхід платний — 80 грн.
21.09.2015
20:00
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТЕАТРУ BIURO PODROZY (ПОЗНАНЬ)

Презентація проекту —  «Театр, який не забув історію». Йоланта Кіліан, автор проекту — про проект; соціальний і художній феномен польського альтернативного театру; театр в «неочевидних» місцях; людина альтернативного театру,як артист і громадянин — там, куди «не дотягуються» політики, де створюється історія, громадські рухи, де люди борються за свої права і хочуть змінити своє життя. Показ неопублікованих документальних зйомок роботи театру Biuro Podró?y («Бюро подорожей») і презентації вистави «Carmen Funebre» в 2008 році в Бурдж-аль-Баражне — одному з найстаріших таборів палестинських біженців, організованому в 1948 році в Бейруті. Марта Стжалко — актриса, співавтор виступів театру Biuro Podró?y — «Театр Biuro Podró?y на сучасних барикадах» — розповідає про більш ніж двадцятирічному досвіді творчої роботи в театрі і місцях соціальних і політичних конфліктів. Розповість про специфіку театральних заходів для виключених, забутих і ізольованих від світу людей. Павло Шкотаком — режисер і керівник театру Biuro Podró?y — «Вулечнийтеатр як формула демократичного діалогу» — Чому театр під відкритим небом це театр для кожного глядача? Чому про конфлікти сучасного світу потрібно говорити на вулиці? Чому мистецтво цікавіше розваг?
Йоланта Кіліан, МартаСтжалко , Павел Шкотаком
Вхід безкоштовний
22.09.2015
17:00
ВЕЛИКА СЦЕНА-1 (9 ПАВІЛЬЙОН)

УКРАЇНСЬКЕ #ЛЯДСТВО

«Українське #лядство» на фестивалі Гогольфест- це театральний тизер до майбутньої повномасштабної вистави. Сама пьеса є майже документально-гротескно-абсурдиським рентгеном нашого  сьогоднішнього божевілля. Цинічне коло депутатів-збочинців та політиттехнологів, на чолі з архитипічним олігархом мають на меті захопити владу. Для розробки нової технології  вони запрошують людей, де за великі гроші вони мають прийняти участь у експерименті, вони мають відповідати тільки відверто і щиро. З часом, під впливом політтехнологій, буденна фокус-група, перетворюється  на жахливий вертер, де у безжалістній психологічній вакханалії раптово народжуються кристальні відповіді.
М.Черниш
нова драма, work in process
Вхід безкоштовний
22.09.2015
18:00
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

АНТІГОНА

Після успішного спектаклю «Лукреція Боржіа» за п’єсою Віктора Гюго, молода, але вже досвідчена режисер Люсі Береловіч зацікавилася визначною жіночою театральною постаттю – Антігони. Після приїзду до Києва у квітні 2014 року та визначальною зустріччю з фрік-кабаре Dakh Daughters, ідея постановки «Антігони» стає очевидною для Люсі Береловіч. Для того щоб працювати з «найчеснішим створінням, яке колись жило на землі» (Гегель), для цієї постановки Люсі Береловіч обрала тексти з класичної літератури, а саме «Антігону» Софокла (441 р. до н.е.) та текст Бертольда Брехта (1948). Після майже місяця репетицій в одному з залів кіностудії ім. Довженко, десять українських акторів, серед яких відомі Dakh Daughters, і на додачу один французький актор, Тібо Лакруа, представили надзвичайну історію Антігони під творчим керівництвом Люсі Береловіч. Цей красивий й водночас потужний спектакль представляє алегоричний образ цілої країни… Люсі Береловіч – французька постановниця, яка, спільно з Тібо Лакруа та групою акторів і музикантів, створила театрально-музичну трупу Les 3 sentiers. Люсі Береловіч є асоційованим режисером на двох національних сценах Франції, у містах Кан та Лімож.
Постановка та адаптація: ЛЮСІ БЕРЕЛОВІЧ  Музика: Сильвен Жак  Сценографія: Жан-Батист Беллон
Освітлення: Віктор Ежиа
Музика для хорів: Влад Троїцький, Dakh Daughters  Український і російський переклад: Дмитро Чистяк, Наталія Зозуль
У ролях: Dakh Daughters – хор Руслана Хазіпова – Антігона  Тібо Лакруа – Тіресій  Роман Ясіновський – Креонт, Етеокл Микита Сідтіков – Полінік, охоронець Олексій Кравчук — охоронець Анатолій Маремпольський – Гемон  Тетяна Луценко — Ісмена
За підтримки та ініціативи Французького інституту в Україні / Institut français d’Ukraine
Постановка Люсі Береловіч, за творами Софокла та Бертольда Брехта
Музика для хорів: Влад Троїцький, Dakh Daughters
Вхід платний — 200 грн
22.09.2015
19:00
DIYA (КІНОСТУДІЯ ІМЕНІ ДОВЖЕНКА)

МАЙСТЕР-КЛАС «УЯВА І ДІЯ»

Основна ідея серії заходів є концепція актора, як психосоматичної цілісності, основаній на одночасній діяльності тіла і розуму в художній творчості. Майстер-клас розділений на дві частини. Перша підкреслює необхідність використовувати все тіло, як основний інструмент акторського ремесла, без допомоги будь-якого тексту і підтримки. Друга розвиває здатність акторів імпровізувати з текстом та піснею, а також для створення етюдів з використанням зображень і слів.
Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією на імейл: homenko.kris@gmail.com
23.09.2015
17:00
ВЕЛИКА СЦЕНА-2 (7 ПАВІЛЬЙОН)

ДИВОВИЖНИЙ ВИПАДОК

«Дивовижний випадок» — вистава у жанрі драматичної клоунади за творами геніїв абсурду ХХ століття Данила Хармса та Олександра Введенського про життя, смерть і любові в масштабах комунальної кухні. Світова прем’єра останньої пісні, записаної Едуардом Хилем на вірші Д. Хармса.
Одеський ТЮГ ім Н. Островского
Жанр: клоунада
реж. Світлана Свірко
Вхід платний — 100 грн.

ВИСТАВА «CARMEN FUNEBRE»

Джерелом натхнення для створення вистави, була війна в Боснії, і інші етнічні конфлікти, по всьому світу, спалахи націоналізму та нетерпимості. У рамках підготовки до «Кармен Funebre,» члени трупи зустріли біженців з колишньої Югославії, які розповіли про власні долі. Облікові записи біженців, втрачених родичів і будинків, дають натхнення акторам, коли вони працюють на різних сценах і створюють метафори, зображаючи універсальні теми про стан переміщених осіб. У виробництві «Кармен Funebre» Театр Biuro Podró?y використовує засоби, які можуть привернути увагу, як  досвідченого глядача,  так і випадкового перехожого. Палі, вогонь, прожектори, ефектні компоненти та озноблююча музика повстануть перед  аудиторією, у той же час, викликаючи страх і співчуття.
Вистава була представлена, в  більш ніж  50 країнах, по всьому світу (Аргентина, Австралія, Бразилія, Колумбія, Єгипет, Індія, Ірак, Іран, Йорданія, Корея, Ліван, Мексика, Палестина, Сінгапур, Туреччина, Сполучені Штати Америки, Уругвай і в більшості європейських країн).
Biuro Podrozy (Познань)
Вхід безкоштовний
Carmen Funebre вулична вистава
23.09.2015
21:00
ВЕЛИКА СЦЕНА-1 (9 ПАВІЛЬЙОН)

В ОЧІКУВАННІ ЄВРОПИ

«Ми живемо, чи перебуваємо в очікуванні життя?
«В очікуванні Європи» -документально-ігрова вистава на одну дію. Роздуми реальних жителів України про життя в Європі та наше місце в ній, а також вигаданні історії життя героїв фотопроекту «Warten auf Europa» німецького фотографа Франка Гаудліца. Автори-виконавці — студенти 2-го курсу режисерів телебачення КНУТКіТ им.І.К. Карпенка-Карого.
Режисер — Алла Заманська»
Вхід платний — 100 грн.
23.09.2015
21:00
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

КАНДІД

«Кандід» – іронічний парафраз класичної філософської повісті Вольтера «Кандід, або оптимізм». Оригінальний «Кандід…» залишається одним з найпопулярніших текстів великого насмішника. Вибухова суміш з сатиричних перебільшень та точних побутових деталей «спрацьовує» навіть через 256 років після написання. Повість про пригоди наївної молодої особи у «найкращому з можливих світів», де точиться війна між «аварами» та «болгарами», досі тримає у напрузі сучасного читача-глядача. Максим Курочкін спробував осучаснити повість Вольтера, переповівши історію вічного юнака на тлі останніх 40 років української історії. Перша частина п`єси була закінчена у 2013 році, напередодні революційних змін. Друга частина пишеться протягом 2015 року.
Реж. Максим Курочкін
Нова драма, work in process
Вхід безкоштовний
24.09.2015
18:00
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

ТЕАТР ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

(Киів-Львів), автори Георг Жено, Олексій Карачинський, Наталія Ворожбит, документальна вистава, work in process
Протягом півтора (з червня 2015) український драматург Наталія Ворожбит, німецький режисер Георг Жено і військовий психолог Олексій Карачинський працюють з людьми в Україні, яким через військових дій довелося покинути свої будинки в східній Україні.
Автори проекту Георг Жено, Олексій Карачинський.
Фільм Ліза Костиркіна і Христина Лизогуб.
Цей театральний проект буде представлено разово в Києві або в інших містах України у форматі work in progress. Мета роботи — художніми засобами, в даному випадку театру, опрацювати з переселенцями травми і виробити перспективи для майбутнього.
Перша робота і відкритий показ був зроблений в рамках форуму ДОНКУЛЬТ у Львові в червні 2015 року. Спільний проект з театром Максима Горького Берлін і Демократіі.doc за підтримки проекту «Szenenwechsel», організованого International Theatreinstitute (ITI) і Robert Bosch Fondation
Вхід безкоштовний
24.09.2015
19:00
ЦСМ ДАХ

ДИТЯЧА ВИСТАВА «НИЛКА І ВИЛКА»v3wkm9yh5x929h6__pict3211960026

Перша частина вистави — репетиція, до якої залучаються маленькі глядачі. Діти бачать, як влаштований театр, розуміють, що таке репетиція, в якій вони беруть участь. А далі відбувається власне вистава, в якій діти-глядачі беруть участь разом з акторами.
… Молода вихователька дитячого саду Майя Іванівна йде, після закінчення училища, в перший раз на роботу в дитячий сад №5. Майя Іванівна дуже хороший педагог, вона отримала п’ятірки з таких предметів як Годування Примхливої ??Дитини, Умивання Чумазиків, Вкладання спати Непосид. Від того, як пройде перший день Майї Іванівни, залежить те, чи візьмуть її на роботу в дитячий сад №5. І все було б добре, але в цей день в садок привели двох сестричок — Нилку і Вилку ….Низка пустощів Нилки і Вилки і те, як намагається з ними впоратися Майя Іванівна і складають перипетії п’єси. Але все закінчується добре!
Діти-глядачі активно залучаються до гри, їх запитують персонажі п’єси, як треба себе вести і що зараз потрібно зробити, щоб виправити ситуацію. Діти мають можливість «приміряти» на себе роль вихователя, який намагається напоумити жахливо неслухняних дітей, відповідають на питання, чому треба їсти кашу на сніданок і чи можна грубити дорослим. Так само глядачі будуть грати, співати і танцювати разом з артистами і ляльками.
Реж. Єлєна Греміна
Вхід платний — 200 грн. дорослий, 100 грн. дитячий
Ця вистава адресована найменшим глядачам — дошкільнятам від 4 років і молодшим школярам. Але й дорослі його дивляться із задоволенням.
25.09.2015
18:00
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

ЕВРІПІД. ІФІГЕНІЯ В ТАВРИДІ. НАРЕЧЕНА ДЛЯ ТЕРОРИСТАs7amgyccsgkp918__ivrip_640

Перший український театральний серіал за мотивами давньогрецьких трагедій Евріпіда. Технологічно-візуально-музично-драматична вистава “Іфігенія в Тавриді. Наречена для терориста”.
Епізод 1 Серія 1
Вистава з прологом, трьома діями і сімома явищами. Іфігенія жертва. Іфігенія жриця. Іфігенія любляча сестра. В основу вистави лягла класична трагедія Евріпіда, переосмислена й адаптована до сучасних реалій.
Давньогрецька трагедія перетинає вимір cучасності і стає актуальною сьогодні. Упродовж багатьох століть твори Евріпіда схиляють людство до діалогу між різними соціальними категоріями, намагаються налагодити взаємини в суспільстві, врівноважити його структуру на основі демократичних принципів. Вистава відображає відносини України, яка перебуває на етапі творення своєї незалежності, та держав, що посідають панівну позицію на світовій арені. Місце подій — Таврида, сучасний Крим.
Таврида стала місцем зародження поняття “спільність” і визначення вектора, прямованого на возз’єднання окремих народностей в ЄДИНУ Русь. Прийняття християнства на Русі поставило слов’янське суспільство на новий виток розвитку релігії, яка сьогодні переживає свій історичний занепад. Все активніше розвиваються ідеї християнського радикалізму. Бог помер — руйнування уявлень про наявність гаранта існування людства, який знаходиться за межами безпосереднього емпіричного життя, що містить у собі план історії, який додає сенс існуванню світу.
Нова сторінка історії України, відкрита світовим співтовариством, самоідентифікувала приватне “я» в поняття — НАРОД, який досяг на даному етапі больовї межі.
У нашіи? краі?ні точиться віи?на, в якій застосовуються як бойові методи, так і психологічні форми нападу. Кримом тепер володіє інша? держава. В украі?нському суспільстві спостерігається підміна смислів, зміщення орієнтирів,які ведуть до надлому особистості в суспільстві. Ми живемо серед симулякрів, штучно створених форм, нав’язаних образів та ідеалів. Людина перебуває в очікуванні, страху перед незвіданим, відчуваючи біль втрати, яка ріже по живому, позбавляє виснажении суспільний? організм останніх крапель надіі?.
Сучасна людина, постійно переглядаючи новини, втрачає межу між реальністю і вдаваним світом, створеним медіа. Ми зав’язли в цифровому світі, сприймаючи реальність через дисплеї пристроїв. Поки наше життя плине у стрічці новин, а всі емоції й переживання розсипаються на пікселі, вселенський розум живиться. Тотальна глобалізація світу як інформаційна так і економічна приходить до занепаду, що тягне за собою до боротьби системи з самою собою і появи все нових світових і громадянських конфліктів. Для вирішення проблеми необхідно принесення жертви. В дану історичну епоху розвиток ідеї радикального ісламізму, породжений фактично самою системою, припав як ніколи до речі, і з цієї причини на іслам був повішений ярлик всесвітнього терорризму з яким необхідно боротись. В епоху всесвітньої боротьби, зміни суспільного ладу і геополітичного переділу існуючих кордонів Іфігенія стоїть на блокпості зникаючого світу. Вона розгублена, не розуміючи свого внутрішнього голосу. Вона вагається, чи варто йти на вчинок, жертвувати собою і своєю батьківщиною. «Терористична гіпотеза полягає в тому, що система повинна вбити себе у відповідь на ряд смертей — викликів. Оскільки ні система, ні влада самі не можуть уникнути символічної необхідності, і це єдиний шанс їх зруйнувати.”
Жан Бодріяйар
Режисер – Дмитро Костюминський за допомогою Ігора Аронова
Вхід платний — 200 грн.
25.09.2015
19:00
DIYA (КІНОСТУДІЯ ІМЕНІ ДОВЖЕНКА)

ВІЙ 2.0

П’єса «Вій» популярного українського драматурга Наталі Ворожбит — це оригінальна авторска версія відомого сюжету містичної повісті Миколи Гоголя. Дія так само відбувається в Україні, але перенесена в наші дні: на Полтавщину на запрошення подруги у Фейсбуці приїздять двоє французьких студентів Лукас і Даміан, хлопці випадково виходять не на своїй зупинці і поринають в українську ніч з її новітніми «вурдалаками»… Найближчим часом з ними трапиться чимало кумедних ситуацій, одне вбивство, три відспівування і зустріч з нечистою силою.
театральний цетр Bilyts Art Centre
Реж. Максим Голенко
Вхід платний — 100 грн.
25.09.2015
20:30
ТЕАТРАЛЬНА ВЕЛИКА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

ДЕГУСТАЦІЙНИЙ ТІЗЕР «ЯК Я БУЛА АЛІСОЮ… МИСТЕЦТВО ЛЮБОВІ»

Глядачам буде представлено 6 різних історій, об’єднаних темами дитинства, дорослішання та любові. Основа перформансу складається з текстів із «Пісні над піснями» Старого заповіту, «Аліси в країні чудес» Льюїса Керрола та етнічної пісні «Ходи-ходи, наша панночка», а також особистих історій дівчат з Dakh Daughters. «В майбутньому проект «Як я була Алісою…Мистецтво любові» буде альманахом з 6 мультфільмів про дівчат для телебачення. В кожної з учасниць Dakh Daughters – своя окрема історія.

Це буде принципово новий проект, зміни ви побачите навіть у костюмах, які цього разу стануть червоними. На ГОГОЛЬFESTі 25 вересня всі почують своєрідний музичний дегустаційний сет» – поділився Влад Троїцький. «Це замальовка великого проекту. Спочатку ми планували два окремі перформанси – «Як я була Алісою» та «Мистецтво любові». Потім вони з’єдналися: до Влада прийшла ідея показати, як маленька Аліса, яка вже перетворилася на дорослу жінку, розуміє, що таке любов, та як вона дивиться на цей світ.

У проекті є два меседжі: мистецтво любові та Аліса, її спогади з дитинства. Кожна з нас розкаже про свої блукання у якихось дивних світах, яким нема пояснення. Ми вже починаємо їх розуміти, але в той же час ми також повертаємося до дитинства. Все почалося з Аліси Льюїса Керрола, і ми вирішили шукати у цьому свою суть, власну інтерпретацію» – розповіла Соломія Мельник, Dakh Daughters.
Влад Троїцький, Dakh Daughters
Вхід платний — 350 грн.
25.09.2015
22:00
ВЕЛИКА СЦЕНА-1 (9 ПАВІЛЬЙОН)

ПРЕЗЕНТАЦІЯ «ТЕАТР.DOC»8z0sh6naus2ut0n__R·R°RIR°RЅS‚R°R¶RµRЅRЅSЏ

Театр документальної п’єси ТЕАТР.DOC був створений в 2002 році декількома драматургами. Це недержавний, некомерційний, незалежний, колективний проект. Багато роботи виконуються волонтерами, на добровільній основі. Велика частина вистав ТЕАТР.DOC — у жанрі документального театру. Документальний театр, заснований на справжніх текстах, інтерв’ю і долях реальних людей, є особливим жанром, існуючим на стику мистецтва і злободенного соціального аналізу. Творчі групи театру створюють спектаклі на основі зустрічей з реальними людьми, на найактуальніші та своєчасні теми навколишньої дійсності. Використовуються свідчення реальних людей, техніка verbatim, «глибока імпровізація», театральні ігри та тренінги.
Театр.dóc — московський театр документальної п’єси.
За участю художнього керівника Олени Греміної і акторів театру
Вхід безкоштовний
26.09.2015
14:00

ЖИТТЯ ЗА ЦАРЯerrghjv4vj1bn5c__za_tsarya_

Ця робота присвячена членам Виконавчого комітету партії «Народна воля «, незаслужено забутим персонам російської історії. Спектакль заснований на листах, відозвах, виступах, промовах на суді, мемуарах Віри Фігнер, Андрія Желябова, Софії Перовської, Макара Тетёркі, Миколи Кибальчича, Віри Засулич, Гесі Гельфман, Софії Бардіної, Степана Халтуріна, Андрія Преснякова/ «Життя за царя» — безпрецедентне явище в театральному житті Петербурга. Художня постановка за історичними документами, навмисно уходящая (майже ляскаючи дверима) з театрального простору, але використовує, зухвало і навмисно — саме театральні, прийоми впливу.
Леха Ніконов
«Перед нами партитура історичної спіралі, полита сльозами і кров’ю, і це людський документ, снайперски потрапляє у фокус сьогоднішнього часу. Спектакль потужний, при всій своїй камерності, — страшний, гіркий і надихаючий, при цьому повний справжнього театрального драйву. Актори і подають надію. Може бути, червоне колесо, нарешті, за інерцією здійснює свої останні обертів …»
Надія Таршис («Петербурзький театральний журнал»)
 Вистава Театро Ді Капуа зроблений за документами епохи, але він не документальний за коштами подачі. Він документальний за сумою відчуттів, винесених з нього, по потрапляння тексту в місце і час, в не готові миритися з порядком речей людське серце. «»
Тетяна Джурова («Петербурзький театральний журнал»)
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)
Театр Ді Капуа (Санкт-Петербург)
Реж. Джуліано Ді Капуа
26.09.2015
17:00, 20:00
Вхід платний — 300 грн.

КОРОТКА ІСТОРІЯ РОСІЙСЬКОГО ІНАКОМИСЛЕННЯvhg6jsat76yckeg__RљRѕSЂRѕS‚ReR°_S–SЃS‚RѕSЂS–SЏ_SЂRѕSЃS–RSЃSЊReRѕRiRѕ_S–RЅR°ReRѕRјReSЃR»RµRЅRЅSЏ

остання прем’єра ТЕАТРУ.DOC.

Сторінки драматичних моментів російської історії. Життя і житія. Політичні емігранти і мученики за віру. Декабристи і старообрядці. Революціонери і мученики. Чому вони сьогодні вчать нас?
У момент, коли влада переписує російську історію, нав’язуючи суспільству ідеали покірності і слухняності, театр досліджує історію російської свободи.
Спектакль поставлений за документальними матеріалами.
Автор і режисер Олена Грьоміна.
Артисти: Наргіс Абдуллаєва, Дмитро Крівочуров, Костянтин Кожевніков.
Театр.Док ( Москва)
реж Елена Гремина
Вхід платний — 300 грн
27.09.2015
17:00, 21:00
ТЕАТРАЛЬНА ВЕЛИКА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

ЧИТКА ДОКУМЕНТАЛЬНОЇ П’ЄСИ МАРИНИ ВРОДИ В РАМКАХ ПРОЕКТУ «ДЕ СХІД?»

автор Марина Врода, work in process
Вхід безкоштовний
27.09.2015
19:00
ТЕАТР
ТЕАТРАЛЬНА МАЛА СЦЕНА (17 ПАВІЛЬЙОН)

Політика платних заходів

Вхід на фестиваль платний протягом усіх 11 днів. Вартість входу: 50 грн, окрім дня відкриття (в день відкриття вартість входу складає 80 грн.)

Графік роботи:
з понеділка по п’ятницю – з 15:00 до 23:30
в суботу та неділю – з 12:00 до 23:30

Вхідний квиток дає право входу на територію фестивалю та відвідування безкоштовних заходів. На платні події необхідно придбати квиток (онлайн, в касах міста або при вході на територію фестивалю). Квиток на платні події не потребує додаткового придбання вхідного квитка.

До зустрічі на ГОГОЛЬФЕСТІ!

Добавить комментарий