На щастя, в Києві можна роздумувати над тим куди піти ввечері: на відкриття виставки, кінопоказ, концерт, лекцію чи просто пити вино у затишному дворику. Для того, щоб не загубитися у виставках червня ми підготувати дуже короткий гід: короткий опис, час та адреса. Три виставки відкриваються цього тижня, ще на дві варто встигнути до їх закриття.

Малярство польське

Вперше в Києві відкриється виставка з найціннішої в Україні збірки польського живопису 18 – початку 20 століття з Львівської галереї мистецтв.

Ян Матейко, Яцек Мальчевський, Генрик Семірадський, Ольга Бознанська, Владислав Бакалович, Войцех Коссак, Юзеф Мегоффер – романтики й реалісти, адепти академізму та символісти, прихильники імпресіонізму та різних течій модернізму. Випускники німецьких, австрійських, паризьких художніх шкіл та академій, ці польські митці були живими символами справжнього космополітизму та універсальності мистецтва. Водночас, саме їхні твори стали візуальними емблемами польської національної ідентичності.

Коли: 14-25 червня

Де: музей Ханенків; вул. Терещенківська, 17

Картинки по запросу малярство польске

Сигнали/ Signals

15 червня о 19:00 Vozdvizhenka Arts House презентує проект фіналіста фестивалю Non Stop Media VIII 2016 Віталій Шупляк «Сигнали/Signals»
Знак ідентичності в часі глобальних сигналів, де синій стає новим білим — символом чистоти й інформаційної незайманості, яка не може не приваблювати обіцяними можливостями але насторожує своєю непередбачуваністю.

Сигнали — вони й ознаки й симптоми, індикатори, що висвітлюють проблемні зони, свідчать про… Сигнали тривоги і застереження.
Чи можна сказати про кордони краще ніж, не сказати?
Відсутність сигналу — теж сигнал. То ж по кому він?

Віталій Шупляк переважно займається перформенсом, інсталяцією і відео. Живе і працює в Польщі і в Україні, провадить діяльність «Pi» Gallery.

Коли: 15 червня — 9 липня

Де: Vozdvizhenka Arts House; вул. Воздвиженська, 32

Cигнали

Крихкий стан

Виставка «Крихкий стан» побудована на подвійному значенні поняття «Fragile State». З одного боку, воно означає делікатний момент вразливості як у фізичному, так і у психічному сенсі. Водночас, це поняття стало частиною політичної термінології. Ця виставка об’єднує роботи таких художників як: Маріна Абрамович, Ай Вейвей, Дуглас Гордон, Карлос Мотта, Оскар Мурільо, Сантьяго Сьєрра, Бартелемі Тогу, Ян Фабр, Урс Фішер та Деміен Хьорст. Виставка триватиме до 7 січня 2018 р.

Коли: 17 червня — 7 січня 2018

Де: PinchukArtCentre; вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2

Світлина від PinchukArtCentre.

20.18. Thinking about Tomorrow

Експозиція 20.18. Thinking about Tomorrow включає близько 200 робіт від 50-ти українських митців: фотографію, графіку, колаж, інсталяцію, живопис, гравюру, офорт, скульптуру.

Фантазії арт-футурологів на тему майбутнього: вплив віртуального на реальне, пластичної хірургії на натуральність, трансформація людини у надлюдину, самокеровані автомобілі на трасі Київ-Одеса.
Параллельно з 20.18 стартує персональна виставка «Непал. Заборонене» художника-самоучки Володимира Задираки. Фотографічні та художні роботи з експедиції по Гімалаям.

Коли: 8 червня — 2 липня

Де: Культ простір AkT (Арт-завод Платформа, Біломорська, 1)

Світлина від AkT.

Львів: СОЮЗники

Куратори виставки «Львів: СОЮЗники» молоді куратори Станіслав Сілантьєв та Галина Хорунжа.

Завдяки архівно-енциклопедичному, інтерактивному підходам, проект змалює динаміку розвитку і формування соціокультурних відносин у Львові 1940-1980-х років на тлі післявоєнної індустріалізації, відбудови міста як важливих складових запізнілої науково-технічної революції.

До експозиції увійшли: архівні матеріали з історії Львова, зокрема продукція львівських заводів та підприємств, твори знакових художників, серед яких Михайло Добронравов, Ігор Шульєв, Ростислав Сільвестров, Олександр Аксінін, Іван Франк, Галина Жегульська, Микола Кумановський, Юрій Щербатенко.

Коли: 5 травня – 18 червня

Де: Національний художній музей України; вул. Грушевського, 6

Світлина від National Art Museum of Ukraine.

Добавить комментарий