На щастя, в Києві можна роздумувати над тим куди піти ввечері: на відкриття виставки, кінопоказ, концерт, лекцію чи просто пити вино у затишному дворику.

Для того, щоб не загубитися у виставках червня ми підготувати дуже короткий гід: короткий опис, час та адреса.

Die Grenze [Кордон]

Де закінчується Європа, де починається Азія? «Кордон» тут розуміється як метафора та як фігура, яка не статична. Предмет домовленостей і змін – гостро актуальна тема як для Росії та колишніх радянських республік, так і для Європи та Німеччини. При цьому за червону нитку править кордон між Європою та Азією, як географічний так і культурний. У фокусі проекту – молоде покоління художників та діячів культури, що вперше спільно продемонструють свої рефлексії на мандрівній виставці.

КОЛИ: 20.06- 25.07

ДЕ: арт-центр Plivka , вул. Васильківська, 1

Світлина від Goethe-Institut Ukraine.

Мистецька праця. Art work

Праця художника і людей, задіяних в арт-індустрії України і Польщі, неоднозначні стосунки митця і арт-ринку в епоху криз та турбулентностей планетарного масштабу — фокусна тема проекту ART WORK. Другий важливий акцент – зміна уявлення про працю у суспільстві, основним викликом для якого є стрімке зменшення робочих місць за рахунок всебічної автоматизації та розвитку штучного інтелекту.

На виставці представлено твори 26 польських і 34 українських митців, серед яких Вова Воротньов, Аліна Якубенко, Микита Шалений, Арсен Савадов.

КОЛИ: 29.06 — 30.07

ДЕ: Мистецький арсенал, вул. Лаврська 10-12

1-714x476

Федір Кричевський «Майстер і Час»

Федір Кричевський –  перший ректор Української академії мистецтва, майстер історичної і тематичної картини, відомий портретист. Виставка «Майстер і Час» відкриває маловідомі сторінки життя та творчості митця: архівні матеріали, малярські та графічні твори. На виставці  представлено загалом близько 200 робіт.

Монументальний триптих Кричевського «Життя» є найяскравішим зразком українського модернізму з елементами ар нуво та українського релігійного живопису (площинність, локальні фарби, порожнє тло).

КОЛИ: 23.06 – 13.08

ДЕ: НХМУ, вул. Грушевського. 6

Krichevskiy_F._Life.centr

«Український андеграунд»

Виставка «Український андеграунд» присвячена художникам-шестидесятникам, які були в той час «неформальними академіками». Серед найвідоміших представників андеграунду — Алла Горська, Віктор Зарецький, Сергій Параджанов, Федір Тетянич, Ернест Котков, Валентин Хрущ. Основа колекції — роботи періоду 1960-1970-х, з різних регіонів України (Київ, Одеса, Львів, Ужгород).

КОЛИ: 06.07 — 29.07

ДЕ: аукціонний дім «Золотое сечение», вул. Первомайського, 4

Світлина від ЗОЛОТОЕ СЕЧЕНИЕ /.

PhotoJuly

В культурному просторі AkT готується нова виставка молодих українських фотографів. На участь міг податись хто завгодно: куратори AkT оголосили open call. Тематика фотографій вільна: від стріт арту до документалістики. PhotoJuly — це 33 фотографи і у кожного з них, по суті, персональна виставка.

Як коментує майбутню виставку AkT: «Будем пиарить молодое украинское искусство, пока его не выкупят украинцы». Усі імена фотографів та детальні теми не відомі. Куратори тримають інтригу.

КОЛИ: 13.07

ДЕ: AkT, вул. Біломорська, 1,

Світлина від AkT.

«Крістофер Макос: Доба Енді Воргола»

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує виставку «Крістофер Макос: Доба Енді Воргола», на якій вперше в Україні представлено роботи всесвітньо відомого американського фотографа, близького друга Енді Воргола, Крістофера Макоса. У рамках виставки до Києва завітає сам автор.

Виставка складається з двох частин. У першій 20 оригінальних світлин Макоса представляють панораму богемного Нью-Йорка 1970-80-х років у момент розквіту культури поп-арту та панку; у другій 8 робіт із фотосерії Altered Images показують Енді Воргола в образі його жіночого alter ego.

Світлини з серії Altered Images, створені протягом 48 годин 1981 року в студії Макоса, зображуть Енді Воргола у різних жіночих туалетах і зачісках, піднімаючи питання кросдресінгу, рольових ігор та конструювання ідентичності. Роботи інспіровані дадаїзмом та іконічною серією фотопортретів Марселя Дюшана в образі Rrose Sélavy авторства Мана Рея.

Роботи фотографа виставлялися у Tate Modern у Лондоні, музеях Whitney Museum of American Art й The Metropolitan Museum of Art, New York у Нью-Йорку та зберігаються у колекціях понад 100 музеїв світу. Енді Воргол називав Крістофера Макоса «найсучаснішим фотографом Америки».

КОЛИ: 20.07 — 28.09

ДЕ:  IZONE,  вул. Набережно-Лугова, 8

Світлина від IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives.

Добавить комментарий