«…метамодернізм слід визначити як мінливий стан  між і за межами іронії та щирості, наївності та обізнаності, релятивізму та істини, оптимізму та сумніву в пошуках множинності несумірних і невловимих горизонтів. Ми маємо рухатись вперед і коливатись!», — таке визначення дає Маніфест метамодернізму, написаний у 2011 році художником Люком Тернером. Однак, деякі вважають що його творцем став голівудський актор та художник-акціоніст Шая Лабаф. Якщо ви одразу згадали про «Трансформери» або пакет на голові на прем’єрі «Німфоманки», то ні — це не метамодернізм.

Прийнято думати, що ми живемо в епосі постмодернізму. Однак, деякі вчені вважають. що постмодернізм помер, навіть не встигнувши народитись. Інша сторона переконує, що після постмодернізму шляху людства у тисячі років прийшов кінець.

Галерея AkT,  відкриває лекторій для тих, кого не влаштовує кінець історії. «Набридли теми «Як стати кращим», «Як подорожувати за долар» і «Де знайти себе». Це для мене самогубство часу. Мало розмов про сучасну культуру. Є хіба що про її відсутність. Ми вирішили поговорити про це з професорами, викладачами світової літератури та митцями-метамодерністами про мистецтво майбутнього. Буде цікаво, сподіваємось» — — коментують модератори Аліса Якубович та Ольга Хілобок.

З питаннями що таке метамодернізм і чи існує він взагалі допомагають розібратись лектори.

Отже, знайомтесь. Дует Krolikowski Art – «ПРАКТИКА МЕТАМОДЕРНІЗМУ». Alexander Krolikowski та Alexandra Krolikowska переклали «Маніфест Метамодернізму» українською, за що отримали особисту подяку від Люка Тернера. Із 2008 року працюють в царині романтичного концептуалізму та сикретичного мистецтва. Про принципи метамодернізму на прикладах світового сучасного мистецтва та власних проектів та про те, як воно сьогодні балансувати між раціональним досвідом концептуалізму й наївним прагненням до всесвітньої гармонії – 1 жовтня в Акті метамодернізму. Пряме включення прямо з Єревану Tigran Amiryan про «Автофікціональне письмо: від конвенції до «фактору довіри». Про літературу у вимірі метамодернізму розкаже Дмитро Дроздовський.

AkT метамодернізму. Лекторій відбудеться у FEDORIV Hub, Велика Васильківська,5. Квитки можна придбати тут

Що почитати: Метафізика метамодернізму

Добавить комментарий