На щастя, в Києві можна розмірковувати над тим, куди піти ввечері: на відкриття виставки, кінопоказ, концерт, лекцію чи просто пити вино у затишному дворику. Для того, щоб не загубитися у виставках вересня, ми підготували короткий гід: невеликий опис, час та адреса.

FetishX0

FetishX0 ( Фетиш на 0) — фінальна виставка цього року в АkT. Більше 50 митців говоритимуть про ілюзорність сучасних цінностей, «знецінення пустого простору, різні пульси та модні навіювання». Разом з українськими митцями свої роботи представлять 9 художників з Німеччини. Експозиція включає в себе фотографію, графіку, інсталяцію, живопис та скульптуру.

На відкритті 7 вересня Synxron гратимуть техно і представлятимуть перформанс в віртуальній реальності. Також буде зона з андеграунд періодикою.

КОЛИ: 07.09 — 24.09

ДЕ: AkTБіломорська, 1

Світлина від AkT.

Тіні зимового саду

Калинович — знаний майстер, постійний учасник графічних виставок, володар престижних премій США, Великої Британії, Франції, Польщі, Туреччини, Італії, Бельгії, Китаю. Для Музею Ханенків його творчість цікава як продовження європейської класичної традиції.Його гуаші і акварелі пов’язані з книжковою мініатюрою пізнього середньовіччя, з її витонченістю і яскравими фарбами. Звідси ж походить улюблена тема пір року, особливо ситої панської зими, часу розваг і спокійного відпочинку біля вогню.

Але очевидно, що головними джерелами натхнення є для художника голландці 17 століття, особливо Вермеєр і Аверкамп.

КОЛИ: 08.09 — 08.10

ДЕ: Музей Ханенків, Терещенківська вулиця, 15

 

Світлина від Музей Ханенків. The Khanenko Museum.

GogolFest ArkSquat

Ще у 90-х київські художники захоплювали порожні будівлі «під знесення» та наповнювали життям – заселяли, перетворювали на майстерні та розвивали як культурні осередки. Сквот – притулок для художників, скульпторів та митців, місце для творчості та технічної роботи, обміну думками та досвідами.

ArkSquat – 4-поверхова будівлі, в якій протягом кількох місяців працювали 150 митців України, втілюючи у напівзруйнованій споруді свої бачення головної ідеї фестивалю GOGOLfestКовчег! ArkSquat — це 2000 кв.метрів творчо осмисленого простору з розписаними стінами, інсталяціями, елементами скульптури. Після закриття Гогольфесту будівля буде зруйнована.

КОЛИ: з 7.09
ДЕ: вулиця Васильківська, 1

Світлина від GogolFest ArkSquat.

Геть від реальності

Фотопроект Оксани Канівець «Away from reality / Прочь от реальности» розповідає про закритість, про відхід від важливих і складних питань особистості, проблеми в міжособистісних, міжкультурних і соціально-політичних взаєминах. Експозицію складуть 10 чорно-білих диптихів, що зіставляють портрет і пейзаж. Портрет в даному випадку являє собою збірний образ невротичних проявів особистості. Пейзаж відображає певну конструкцію реальності, створювану людиною в стані пригнічення, нападу клаустрофобії або паніки.

Портретна частина знята в Україні, пейзажна частина натхненна мінімалістичною естетикою Північної Європи.

КОЛИ: 12.09 — 26.09

ДЕ: Port creative hub, Набережно-Хрещатицька, 10-а

Світлина від Port creative hub.

Ціаністий калій

Карась Галерея представляє новий проект Віктора Покиданця «Цианістий калій». Виставка «Цианістий калій» є логічним продовженням минулорічної серії графічних об’єктів «The BOX», але виконана вже в живописній техніці. При цьому художник знову апелює до теми наївного ілюстративу парадоксально зіштовхуючи візуально-текстові стереотипи. Роботи виконані олійними фарбами на полотні, але у нетрадиційній для цих матеріалів техніці монотипії безмазкового живопису.

Відомий своїм почуттям гумору та схильністю до жонглювання сенсами, Віктор Покиданець витягує з напівзабуття образи радянських ілюстрацій науково-популярного жанру 20-60-х років

КОЛИ: з 05.09

ДЕ: Карась галерея, Андріївський узвіз, 22а

Світлина від Karas Gallery / Карась Галерея.

Одеська Бієнале Сучасного Мистецтва «Зона турболентності»

Хоча бієнале проводиться в Одесі, ми не можемо не згадати цю масштабну подію. Цьогорічна тема — Зона турболентності, яка продовжує кураторський триптих Михайла Рашковецького та Мирослава Кульчицького. Про це ми говорили з куратором бієнале тут.

На додачу до основної частини, є ще ряд спецпроектів: «Пліт.Крим» художниці Марії Куликовської,«Одіссея. Донбас» за участі сімей переселенців, «Пісня про Буревісника. Короткий курс», проект Харківської муніципальної галереї«Будинок культури», проект фонду ІЗОЛЯЦІЯ, «Забезпечення старіння. Банк мистецтва, банк даних, банк їжі» кураторства Каміли Боеміо, “Заміські практики: Сезонна Близькість“ та проект Інституту Адама Міцкевича.

Бієнале триватиме до 30 вересня. Локації різні.

Світлина від Одесская Биеннале Современного Искусства.

Добавить комментарий