«Безкінечна подорож, або Енеїда» вдруге у Києві й тепер у зовсім іншому форматі.

Цього разу показ відбудеться у холі Національного художнього музею України на Грушевського, 6 в рамках виставки, присвяченої візуальній історії легендарної поеми Котляревського – «Проект Енеїда».

Юрій Андрухович читає лекцію, уривки з «Енеїди» та власні вірші. Марк Токар і Віктор Новожилов озвучують «безкінечну подорож» імпровізаційною музикою, мінімалізмом, бароко та гострою бітовою електронікою. vj-група CUBE забезпечує візуалізацію, звертаючись до створених у 60-х роках Анатолієм Базилевичем ілюстрацій до «Енеїди», зображень Дідони й Енея у середньовічному й ренесансному живописі, фото сучасної Полтави, відзнятих Олею Михайлюк напередодні виступу, та власної анімації. Робота триває, у планах режисерки – опрацювання нових тем та проявів «Енеїди» в сучасній українській дійсності.

Оля Михайлюк про проект: «Коли вперше почула пропозицію попрацювати над «Енеїдою», то дуже здивувалася – чому я? Я ж ніколи не захоплювалася сатиричною поезію. І вже читаючи текст лекції Юрія Андруховича, зрозуміла, що дарма.

Саме дозволяючи собі «висловитися бурлескно», автори торкаються найглибших екзистенційних питань.

Отже, мені захотілося терміново перечитати «Енеїду», з’їздити в Полтаву і Карфаген і, звичайно, опинитися в колі найближчих друзiв, щоб продовжити історію, розпочату Іваном Котляревським майже 200 років тому.

До роботи були запрошені, власне, найближчі друзі. Марк Токар та Віктор Новожилов творять дива, щоразу розкриваючись по-новому. Марк, якого ми знаємо як одного з найкращих контрабасистів країни, грає на гітарі й прекрасно танцює, а Віктор так міксує запис і живий звук, що ми завжди з трепетом чекаємо на результат. VJ-група CUBE наживо створює мультимедійний колаж з фото, середньовічних малюнків та ескізів Анатолія Базилевича — провокативних і звабливих. І це, мабуть, найдивовижніше — працювати в одній творчій групі з Іваном Котляревським і Анатолієм Базилевичем.
Всіх запрошуємо. Але пам’ятайте, що ця подорож безкінечна!»

21558577_1448797768508943_7463996133636737983_n

Юрій Андрухович: «Менi подобається саме цей початок. Менi подобається, що українська література починалася нiби жартома — як чиста забава для кола найближчих друзiв та щопонедiлкових гостей, котрi збиралися в полтавському домi Котляревського на винятково щедрі прошені обіди.

«Енеїда» писалася за принципом to be continued — від прийняття до прийняття, від однієї публічної нагоди до іншої. Це був досить тривалий у часі проект — довгих двадцять шість років.

Як завжди з радістю готуєшся до того, до чого підготуватися насправді не можна. Але можна перечитувати Котляревського, переслухувати улюблену арію Дідони й переписувати власні рядки для альтернативних форм їхньої подачі. Публіку ж запрошуємо взаємодіяти і частуватися»

18622305_1336994183022636_2743348159852901378_n

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/LeO5St3pa9MlHYYw1

Вхід: дорослі – 70 грн.
студенти, діти, пенсіонери – 30 грн.

Добавить комментарий