На щастя, в Києві можна розмірковувати над тим, куди піти ввечері: на відкриття виставки, кінопоказ, концерт, лекцію чи просто пити вино у затишному дворику. Для того, щоб не загубитися у виставках вересня, ми підготували короткий гід: невеликий опис, час та адреса.

Об’єкти для сидіння

Виставка молодого творчого об’єднання «12345678910» — це виважене осмислення на стихійно сформовані тактики анархітектури.

Анархітектура дуже розповсюджена в сучасній архітектурі України, особливо в меблях. Основою роботи є дослідження вуличної анархітектури в Дніпрі, проведені протягом 2015, 2016, 2017 років. Не дивлячись на те, що вона є стихійною, деякі риси, прийоми та тактики все ж можна виокремити. На основі цих тактик митці створили нові меблі.

12345678910 — це студія, яка працює в сфері критичного мистецтва та дизайну. В поле інтересів входять різні аматорські практики та стихійні утворення форм та сенсів. Саме тому назва відсилає до того, що рахунок від 1 до 10 — це простий навик, доступний кожному. 12345678910 — це Євгеній Образцов, Анастасія Омелич та Нікіта Момот.

Коли: 21.09 — 08.10

Де: Vozdvizhenka Arts House, вул. Воздвиженська, 32

Світлина від 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE.

Відео

Виставка «Відео» Данила Галкіна презентовані ключові відео-роботи українського художника з 2006 по 2016 рік. Данило Галкін відомий соціально-критичними проектами, в яких центральне місце займають інсталяції з елементами реді-мейд.

Як і в класичну епоху, мистецтво є способом символічного відображення дійсності в переплетенні загально-категоріального і одинично-чуттєвого, але тепер художник виконує це завдання за допомогою мінімалістичного монтажу і планшета/телевізора/проектора. Екран того чи іншого розміру постає місцем для зустрічі двох поглядів – художника і глядача. Як пише Борис Ґройс, екран в сучасному музеї є також полем розгортання боротьби між ними, в результаті якої виграють обидві сторони: глядач отримає свій унікальний естетичний досвід, а художник – дані експерименту.

Коли: 22.09 — 22.10

Де: Щербенко арт центр, вул. Михайлівська, 22В

Світлина від Shcherbenko Art Centre.

Камера спостереження

Традиційне планування спальних масивів виводило на перший план вирішення житлової проблеми, без уваги до потреб дозвілля і публічного простору. Але постійне перебування мешканців серед одноманітності призводить, на думку Євгена Величева, до пошуку захисту та спроб окреслити свій власний простір.

На виставці будуть представлені синтетичні живописні полотна, що відсилатимуть до роздумів про захист приватності у сучасному міському просторі.

Особистий досвід автора і роки спостережень дозволили показати, як нейтральний пейзаж, розрізаний візерунками стандартних решіток, стверджує абсурдність страху та самоізоляції.

Коли: 30 вересня – 15 жовтня
Де: Port creative hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-А

Світлина від Port creative hub.

Техноцигани 

«Технокультура стала нашим новим ритуалом — тут формується тимчасова спільнота, мирне співіснування такої спільноти апріорне. Микола Карабіновіч поступово розчіпляє міську міфологію за допомогою технік мікшування, антропологічно аналізує природу сучасного людського свята. Глядач в атмосфері звичної техно-вечірки зможе розділити радість танцю з жителями поселень Македонії, Болгарії та Румунії. Синхронне увімкнення відео та аудіо матеріалів мають спільну ритмічну базу», — пише Олександра Трянова про виставку Миколи Карабіновіча. Саме через сихронність виставка буде відкрита під час вечірок.

Коли: 04.10 — 21.10

Де: Closer, Нижньоюрківська, 31

Світлина від OK projects.

Гра в минуле

Виставка «Гра в минуле» складається з фотографій відомої радянської фоторепортерки Ірини Пап та анонімних світлин із родинних архівів часів СРСР. Кожен відвідувач зможе власноруч скласти свою експозицію, переставляючи фото на свій розсуд.

Основою проекту «Гра в минуле» є архів фотокореспондентки Ірини Пап, врятований Валерієм Мілосердовим в 1991 році. Умовно кажучи, фотографічна спадщина Пап — це такий собі соцреалізм у фотографії, де реальне радянське життя замінено ідилічною картинкою завжди усміхнених робітників та високих врожаїв.

Друга, менша за розміром, частина експозиції – інсталяція «Дефіксація», що складається з двох чорно-білих фотоплівок, виявлених фотографами Валерієм Мілосердовим і Дмитром Сергєєвим в їхніх сімейних архівах.

Незважаючи на те, що за часовими рамками, а також і за сюжетами знімки Пап та плівки з сімейних архівів співпадають, вони демонструють два принципово різних способи документувати й запам’ятовувати події.

Коли: 5 жовтня – 19 листопада 2017

Де: IZONE, вулиця Набережно-Лугова 8

Світлина від IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives.

Фестиваль молодих українських художників

Світу, яким ми його знали, не існує, а вже завтра не існуватиме того світу, який ми вдаємо, що знаємо сьогодні. Тонкі лінії, які розділяли гомогенний час на минуле, теперішнє та майбутнє, виявляються розмитими. Теперішнє твориться водночас майбутнім, як результат превентивних політик, та минулим – постмодерністське, посткомуністичне, постісторичне, пост-Інтернет.

67 проектів представлять бачення українських молодих митців про «Сьогодні, що так і не настало»

Коли: 28.09 — 29.10

Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська 10-12

Світлина від Mystetskyi Arsenal.

 

 

 

Добавить комментарий