10 квітня: які святкові події, народні прикмети, звичаї та заборони цього дня.
10 квітня в багатьох країнах світу святкують ще одну важливу родинну подію - День братів і сестер.
Мало кому відомий День братів і сестер має на меті продовжити давню традицію визнання важливості сімейних та родинних зв'язків, зміцнюючи стосунки між рідними.
Свято, яке вперше відсвяткували в 1998 році, швидко здобуло популярність спочатку в США, а згодом поширилося й на інші країни, поступово наповнюючись новими традиціями. У цей особливий день прийнято обмінюватися подарунками з братами та сестрами, вітати їх по телефону, зустрічатися в кафе або збиратися всією родиною вдома. Це чудова можливість подарувати одне одному тепло та радість, адже для батьків немає нічого важливішого, ніж гармонійні та добрі стосунки між їхніми дітьми!
Православні святкові дні та народні прикмети
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам'ять мучеників Терентія, Помпія, Максима, Зенона та інших.
У народі цей день отримав назву Терешка. Згідно з давніми традиціями, сьогодні прийнято спостерігати за сходом сонця. Тож варто прокинутися раніше, щоб насолодитися цим моментом і зарядитися позитивною енергією.
У цей день краще уникати гучних виявів емоцій, вживання алкоголю, лайливих слів та агресії.
За Юліанським календарем, 10 квітня православна церква вшановує пам'ять преподобного Іларіона Нового, ігумена Пелікітського.
У цей день варто закінчити всі незавершені справи. Крім того, це чудова нагода для подорожей.
У цей день краще уникати конфліктів.
Контролюйте свої думки і проганяйте смуток та невпевненість.
Окрім цього, в цей день
У 1633 році на Альбіоні з'явився туман: банани, які до того часу не були відомі в Англії, вперше з'явилися у продажу в лондонському магазині. Ця подія стала відправною точкою для святкування Міжнародного дня банана.
1710 року в Англії вступив в силу "Статут королеви Анни", який став першим законом про авторське право в історії. Цей документ надавав авторам право продавати використання своїх рукописів на строк до 14 років.
1755 - народився Самюель Ганеманн, німецький лікар, засновник гомеопатії та похмільного принципу "клин клином вибиває". Спостерігаючи дію ліків на організм здорової людини, Ганеман дійшов висновку, що лікарські речовини викликають в організмі такі ж явища, як хвороби, проти яких вони діють. Виходячи з цього, він висунув основний принцип гомеопатії - подібне лікується таким.
1833 рік ознаменував початок виробництва сірників.
1847 - народився Джозеф Пулітцер, американський журналіст, засновник журналістської Пулітцерівської премії.
У 1849 році американець Уолтер Хант отримав патент на безпечну шпильку, створивши цей винахід через почуття відповідальності. Коли він вирішив позичити 15 доларів своєму другу, Хант, наділений винахідливістю, виготовив першу шпильку з мідного дроту. За цей винахід він отримав патент і одразу продав права на нього за 400 доларів. Проте, у той час патент не завжди забезпечував захист винахіднику. Вже восени того ж року, у Великобританії, підприємливий Чарльз Роулей запатентував свою версію шпильки Ханта. В результаті, ця шпилька стала відомою у всьому світі як "англійська".
1864 року у Львові відкрився перший професійний український театр під назвою "Руська бесіда".
1912 року "Титанік" вирушив у свій дебютний та останній рейс. У нерівній сутичці з айсбергом вдалося врятувати близько 700 з 2200 пасажирів. Відтоді ця катастрофа стала джерелом численних легенд і надихнула на створення багатьох вражаючих фільмів.
У 1917 році на світ з'явився Роберт Бернс Вудворд, видатний американський хімік, який зробив значний внесок у науку, синтезуючи такі важливі речовини, як хінін, холестерин, кортизон, стрихнін та вітамін B12. Він також розкрив структуру пеніциліну та стрептоміцину. У 1965 році Вудворд був нагороджений Нобелівською премією з хімії за свої досягнення в галузі органічного синтезу, які, зокрема, вплинули на здоров'я американців, перетворивши їх на одну з найбільш огрядних націй.
1932 - народився Омар Шаріф, англо-американський кіноактор, відомий за фільмами: "Падіння Римської імперії", "Золото Маккени", "Хелло, Доллі", "Смішне дівчисько" та ін. У перших кінострічках партнеркою Омара Шаріфа була знаменита єгипетська актриса Фатен Хамама, заради шлюбу з якою, що тривав до 1971, він прийняв іслам. Загалом актор знявся приблизно у 70 кінофільмах.
У 1937 році на світ з'явився Микола Андрійович Касьян — видатний остеопат, академік Національної академії наук України та заслужений лікар нашої країни.
1951 - народився Стівен Сігал, американський майстер айкідо, актор, режисер, сценарист та продюсер.
1988 року з'явився на світ Хейлі Джоел Осмент, американський актор, відомий своїми ролями у фільмах "Форрест Гамп", "Шосте почуття" та "Штучний розум".
У 1992 році в Запоріжжі відбувся дебютний фестиваль мистецтв під назвою "Козацькому роду нема переводу".
У 1995 році Україна і Китай уклали угоду про співпрацю в оборонній сфері.
У 2003 році авіакомпанії Air France та British Airways оголосили про завершення експлуатації надзвукового літака "Конкорд", яке заплановано на початок листопада цього ж року.
У 2010 році в авіакатастрофі поблизу Смоленська загинули Лех Качинський (1949 р.н.), президент Польщі, його дружина Марія та численні представники польської влади. Загалом в події загинуло 88 пасажирів і 8 членів екіпажу.
2019 - вперше в історії вчені зробили фото надмасивної чорної діри в центрі галактики Messier 87 (M87).
Святкують день ангела.
Згідно з Новоюліанським календарем, імена: Григорій, Дмитро, Максим, Олександр, Терентій, Федір, Яків.
Згідно з Юліанським календарем, імена, які відзначаються, включають: Василь, Іван, Іларіон, Ілля, Микола, Сава та Степан.