3 квітня: які події відзначаються сьогодні, народні прикмети, звичаї та заборони цього дня.
3 квітня святкують неформальне і радісне свято – Всесвітній день вечірок, або ж P-Day, який також відомий як Всесвітній день паті.
Попри те, що свято має радісний настрій, його заснування було обумовлено серйозними намірами. Ідея про проведення Дня паті виникла з фантастичного твору "Політ" американської авторки Ванни Бонта. У фіналі цієї книги відбувається зворотний відлік до 3 квітня 2000 року, коли по всьому світу планується провести масштабне свято, що об'єднує людство.
Цей роман був опублікований у 1995 році, а вже 3 квітня 1996 року в США відбувся перший День вечірок, що пройшов під гаслом: "Вечірка - це антипод війни".
Ознаки дня
На третій день цвітіння, 3 квітня, на Русі святкували пробудження від зимового сну Водяного, русалок і всіх мешканців водного світу.
Це свято, навіть, скоріш, обряд, дуже древнє, що зародилося на Русі в період двовірства. Іноді Водопол називають Переплутом, Днем Водяного, іменинами Водяного або Микитою Водопілою.
У цю ніч, коли годинник пробивав північ, рибалки з’являлися біля води, щоб подати в дар та задобрити діда Водяного. Кажуть, що в якості жертви рибалки топили в річці коня, промовляючи: "Ось тобі, дідусю, частування на новосілля: бережи та піклуйся про нашу родину". Проте, зазвичай, вони економили: для такої справи купували у циган найгіршого коня. В деяких регіонах рибалки приносять Водяному дарунок, виливаючи олію у воду.
У цей самий день
У 1829 році Джеймс Каррінгтон запатентував пристрій для подрібнення кави.
1860 - у США відкрилася регулярна трансконтинентальна поштова служба "Поні-експрес".
1879 рік - Софію оголошено новою столицею Болгарії.
1885 року Готтліб Даймлер здобув німецький патент на одноциліндровий двигун внутрішнього згоряння, який був оснащений водяним охолодженням.
1918 року на світ з'явився Олесь (Олександр) Гончар, видатний український радянський автор, який понад два десятиліття очолював Спілку українських журналістів. Як академік Національної академії наук України, він здобув міжнародне визнання. У 1990 році його визнали доктором літератури Альбертського університету, а в 1993 році йому було присвоєно почесний титул "Інтелектуала світу".
У 1924 році з'явився на світ Марлон Брандо, видатний актор зі Сполучених Штатів. Він отримав вісім номінацій на премію "Оскар" і двічі був удостоєний цієї престижної нагороди.
У 1948 році президент Сполучених Штатів Гаррі Трумен схвалив план Маршалла, відповідно до якого 17 європейських держав, що погодилися долучитися до ініціативи, отримають 13.15 мільярдів доларів (5% ВВП США) протягом чотирьох років. Ця програма мала на меті швидке відновлення економік країн-учасниць. Пізніше британський історик Арнольд Тойнбі охарактеризує план Маршалла як "значне досягнення нашої епохи". Радянський Союз вирішив не брати участі в цьому проекті.
1958 року на світ з'явився Алек Болдуін, актор з США. Його двоє братів також стали відомими в кіноіндустрії, а його дружиною була популярна актриса Кім Бессінджер.
1961 року на світ з'явився Едді Мерфі, знаменитий американський комедійний актор.
1968 - відбулася прем'єра фільму Стенлі Кубріка "Космічна одіссея: 2001 рік". Згодом фільм був визнаний найкращим в історії світового кіно у жанрі кінофантастики.
1968 року на світ з'явився Джеймі Хьюлетт, британський коміксист та дизайнер. Він прославився завдяки своїм знаковим персонажам, зокрема "Танкістці" (Tank Girl) та музичному проекту Gorillaz.
У 1973 році в США вперше з'явився штрих-код, який згодом поширився на всі країни світу. Першим продуктом, що отримав цей інноваційний код, стала жувальна гумка Wrigley's.
У 1976 році відбулося перше вручення французької премії "Сезар", яка є європейським аналогом "Оскара".
1982 року на світ з'явилася Кобі Смолдерс, канадська акторка, відома своїми ролями у серіалі "Як я зустрів вашу маму" та у фільмах "Месники".
1986 - народилася Аманда Байнс, американська актриса ("Чого хоче дівчина", "Відмінниця легкої поведінки").
У 1987 році на аукціоні в Женеві була продана ювелірна колекція герцогині Віндзорської за неймовірну суму - 31 380 197 фунтів стерлінгів, встановивши новий рекорд.
1990 рік - вперше в Україні синьо-жовтий прапор офіційно замайорів над Львівською ратушею.
У 2000 році найбагатша особа на Землі, Білл Гейтс, зазнала значних фінансових втрат унаслідок стрімкого падіння акцій компанії "Майкрософт". Він втратив 12 мільярдів доларів, встановивши при цьому рекорд: його багатство зменшувалося на 4,7 мільйона доларів кожну секунду.
2007 - французький швидкісний електропоїзд V150 встановив новий рекорд швидкості для пасажирських поїздів - 574,8 км/год.
У 2017 році в метро Санкт-Петербурга відбувся вибух, в результаті якого загинуло 14 осіб, 45 було поранено, а понад 50 отримали різні ушкодження.
Святкують іменины:
Згідно з Новоюліанським календарем, імена: Володимир, Кирило, Серафим, Хома та Яків.