ABBA, Radiohead та безліч інших: більше 10 500 артистів і музикантів висловили свій протест проти використання їхніх творів для навчання штучного інтелекту.

Вони виступлять проти несанкціонованого використання своїх творчих робіт.

Більше ніж 10 500 музикантів, акторів та авторів висловили свою позицію, підписавши відкритий лист, у якому вони виступили проти "нелегального використання творчих матеріалів" для створення систем штучного інтелекту, таких як ChatGPT від OpenAI. Серед підписантів — Том Йорк із Radiohead, актриса Джуліанна Мур та лауреат Нобелівської премії письменник Кадзуо Ісігуро, як повідомляє The Washington Post.

Автори листа наголошують, що експлуатація творчих творів без належної ліцензії для створення та навчання штучного інтелекту становить "значну, несправедливу загрозу для засобів існування тих, хто створив ці роботи, і не повинна бути допустима".

Фірмам, що спеціалізуються на створенні штучного інтелекту, необхідні різноманітні матеріали, такі як тексти, зображення, відеозаписи та інші ресурси для тренування своїх моделей. Часто ці дані отримуються з мережі без отримання дозволу або ліцензії від їхніх правовласників.

При цьому компанії-розробники стверджують, що подібна практика захищена як "сумлінне використання" відповідно до закону про авторське право. Але власники контенту та його творці дедалі частіше виступають проти неї. Вони стверджують, що розробники ШІ порушують авторські права.

У судах уже активно розглядаються декілька справ, ініційованих проти розробників штучного інтелекту. Регуляторні органи в США та Великій Британії ведуть дискусії щодо можливості введення винятків з авторського права для проектів у сфері ШІ. Серед пропозицій є ідея дозволити компаніям, що працюють у цій галузі, збирати дані, якщо автори та видавці не виступають проти цього.

Лист підписали актори, включаючи Кевіна Бейкона та Меліссу Джоан Харт; коміки Кейт Маккіннон та Розі О'Доннелл; автори, включаючи Енн Петчетт та Емілі Сент-Джон Мендел; автори пісень Біллі Брегг та Бьорн Ульвеус з ABBA; та безліч відзначених нагородами композиторів, які працювали над такими фільмами, як "Аватар" та "Життя Пі".

Лист з'явився після протестів проти несанкціонованого використання творчої роботи для ШІ систем. У них взяли участь, зокрема, музиканти, як Біллі Айліш та Нікі Мінаж, голлівудські документалісти та група з більш ніж 15 000 авторів, включаючи Маргарет Етвуд та Джонатана Франзена.

Попри стрімкий прогрес у сфері інструментів штучного інтелекту, Україна все ще значно відстає в аспекті регулювання цієї інноваційної технології. Проте в травні Рада Європи затвердила Конвенцію про штучний інтелект, що стала першим прикладом міжнародно-правового документа з обов'язковими нормами.

Чому ініціатива Ради Європи вважається новаторською? Яка основна ідея рамкової конвенції та які труднощі виникли під час її створення? Яким чином вона може вплинути на Україну?

На ці запитання в статті "Перша Конвенція Ради Європи щодо штучного інтелекту: чому це має значення і які наслідки?" дає відповіді кандидат юридичних наук та адвокат Сергій Козьяков.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.