Американський кінорежисер Девід Лінч відійшов у вічність на 79-му році свого життя.

У 2019 році він був удостоєний престижної нагороди "Оскар" за видатні досягнення у своєму житті.

Девід Лінч, видатний американський режисер, автор та художник, який отримав номінації на "Оскар" за найкращу режисуру за свої роботи "Синій оксамит", "Людина-слон" і "Малхолланд Драйв", а також став співавтором культового телесеріалу "Твін Пікс", відійшов у вічність у віці 78 років. Про це інформує Reuters.

"З глибоким жалем ми, його сім'я, повідомляємо про смерть людини і художника Девіда Лінча. У світі утворилася велика діра, коли його більше немає з нами. Але, як він казав: "Дивіться на пончик, а не на дірку", - йдеться в заяві на сторінці Лінча в Facebook.

"Завдяки своїм вражаючим, тривожним і загадковим творам, пронизаним сновидіннями та химерними образами, Лінч здобув репутацію справжнього майстра сюрреалізму та одного з найінноваційніших режисерів свого часу. У 2019 році він був удостоєний почесної нагороди "Оскар" за його видатні досягнення в житті", - зазначається у статті.

Загадковий митець і прихильник трансцендентальної медитації вважав за краще не пояснювати свої складні, бентежні фільми, серед яких "Дикі серцем", володар Золотої пальмової гілки Каннського кінофестивалю 1990 року, фільм жахів 1977 року "Голова-гумка" і містерія 1997 року "Загублене шосе".

"Фільм або картина - це свого роду мова, і намагатися передати те саме за допомогою слів було б помилково. Слова тут зайві," - зазначив він у розмові з виданням The Guardian у 2018 році.

Журналісти вказують на те, що режисерський підхід Лінча привів до виникнення терміна "лінчіанство", який видання Vanity Fair охарактеризувало як незвичний, жахливий та повільний. У своїх стрічках Лінч зумів поєднати жахливе і тривожне з повсякденним, підсилюючи атмосферу за допомогою музичного супроводу.

Режисер зазначив, що його приваблювала не тільки сюжетна лінія, але й атмосферність фільму, яку формували візуальні компоненти та звукові ефекти, що гармонійно взаємодіяли між собою.

"Його здатність помічати абсурдні деталі, що надають сцені вражаючого об'єму, а також захоплення ризикованими, часто гротескними темами, зробили його, ймовірно, найшанованішим ексцентриком Голлівуду, чимось схожим на психопатичного Нормана Роквелла", - зазначала газета "Нью-Йорк Таймс" у 1990 році.

Нагадаємо, востаннє Девід Лінч відвідував Україну у 2017 році. Тоді він відкрив у Києві представництво всесвітнього благодійного фонду David Lynch Foundation. David Lynch Foundation навчає трансцендентальної медитації та має представництва в 7 країнах світу. З ним співпрацюють такі знаменитості, як Том Генкс, Г'ю Джекман, Клінт Іствуд, Кеті Перрі, а також відомі бізнесмени, політики та світила науки.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.