Бенджамін Клементайн, Jamala, DakhaBrakha: що таке "Вирій" та чому варто його відвідати.
Бенджамін Клементайн відправляється до Києва — в столиці відбудеться новий етно-електронний захід з особливим дрес-кодом.
9-10 серпня в інклюзивному перформанс павільйоні КИТ на ВДНГ відбудеться унікальна подія, де під звуки музичних сетів Бенджаміна Клементайна, DakhaBrakha, ONUKA та Jamala оживуть персонажі українських міфів. "Вирій" — це етнічно-електрональний захід, ініційований Альоною Гудковою. Костюми для більше ніж 100 учасників розробляє Леся Патока, а театральну постановку готує команда на чолі з Іваном Уривським.
Магія, звуки та виступи – що таке Вирій?
Вирій — це новаторська подія, яка об'єднує електронну музику, етнічні мотиви, театральні вистави та візуальний розповідь на трьох сценах. Протягом двох днів павільйон КИТ на ВДНГ перетвориться на казковий простір, де відбуватимуться живі виступи та електронні сесії від українських і зарубіжних артистів. Глядачі стануть свідками захоплюючих перформансів і театральних шоу, а однією з головних інсталяцій стане унікальне українське село, створене з нуля.
"Зараз, як ніколи, українцям потрібне це занурення в культуру й обряди, але через сучасні форми. Я дуже хочу, аби Вирій став незабутнім досвідом - і для українців, і для міжнародних гостей", - говорить Альона Гудкова, засновниця проєктів Вирій, Кураж та КИТ.
У центрі заходу розташована величезна театральна інсталяція — село в реальному масштабі. Кожен відвідувач матиме можливість у будь-який момент спостерігати за живою виставою, яка була спеціально підготовлена для Вирію творчою командою на чолі з театральним режисером Іваном Уривським.
"Мені важливо поєднати концепцію свободи з корінням. Дія розгортається в паралельному вимірі, де люди існують у реальному часі, проте слідують українським звичаям. Це життя, яке відбувається поряд із нами — відверте, без прикрас і сповнене глибокого змісту," — підкреслює Уривський.
Вільний етно-стиль, етнофутуристичний підхід, дика природа, природність і відчуття свободи - саме так можна охарактеризувати дрес-код цього заходу, що є обов'язковим для всіх учасників. Для дівчат підійдуть легкі сукні, керсетки та вінки з живих квітів. Хлопці можуть обрати кімоно, кептарі, плахти або спідниці. Вітаються різноманітні капелюхи, малюнки на тілі, амулети, ґердани, маски, пір'я, вишивка білим по білому, віяла та бахрома - все, що відсилає нас до наших коренів.
"Вирій - це унікальний всесвіт, який ми створюємо з основ. Він формується через костюми, деталі та атрибути. Моє прагнення полягає в тому, щоб це стало чимось новим і незвичайним. Я сподіваюся, що згодом люди з нетерпінням чекатим цього заходу, щоб разом з нами вирушити в цю захоплюючу подорож," - розповідає Леся Патока, артдиректор і керівник відділу костюмів.
"Ми прагнемо, щоб дрескод слугував людям можливістю продемонструвати свою індивідуальність, коріння, історію та спадщину", - зазначила Альона Гудкова. Саме тому 17 липня у перформанс павільйоні КИТ відбудеться маркет українських брендів, що пропонують етнічний одяг, прикраси, аксесуари, косметику та інші елементи для тих, хто вже готується до Вирію або бажає зануритися в атмосферу заходу. Вхід вільний для всіх бажаючих.
На заході буде три ключові локації: електронна, живий виступ та перформанс. У лайн-апі зберуться провідні артисти як з України, так і з-за кордону: Jamala × Aniel Arin, DakhaBrakha, ONUKA, Марина Круть, Serge Jazzmate (резидент Крилівська, 41), Yulia Yurina, Smailov, Si Process, ЩукаРиба & Chocollab, Пиріг і Батіг та інші. Головним хедлайнером події стане британський виконавець Бенджамін Клементайн, який славиться своїм неповторним вокалом та еклектичним поєднанням різних музичних жанрів у своїх композиціях. Його виступ відбудеться за підтримки Visa.
Вирій – це можливість для українців відновити зв’язок із своїм корінням, яке органічно поєднується з сучасними тенденціями. Для іноземців це шанс зануритися в нашу культуру: вільну, древню та самобутню. Вирій – це зустріч із власним "я" та з тим, що близьке серцю. Це подорож у глибини, в світло, в ритмі життя.