У грудні Філармонія запрошує вас насолодитися музикою, яка зігріє душу.

У грудні філармонія запрошує всіх на концерти, щоб зігрітися чудовою музикою, надихнутися та знайти гармонію. Всі ми потребуємо енергії для підтримки нашої Перемоги! Програма концертів вражає своєю різноманітністю. Ви можете насолоджуватися виступами в Колонному залі або в елегантному і безпечному Музичному салоні, а також взяти участь у різноманітних музичних інтерактивах у фойє. Запрошуйте всю родину, приводьте дітей різного віку або просто насолоджуйтеся музикою у компанії друзів, колег чи коханих. Для всіх знайдеться особлива програма: джазові композиції, танго, колядки, віденська класика та бароко, сучасна музика, хорові твори, а також мелодії віденських балів і карнавальних перевтілень. Інструменти варіюються від органу й флейти до скрипок, віолончелей, гобоїв, саксофонів, акордеонів і навіть розбитого рояля... І, звичайно, не обійдеться без сюрпризів, адже свята ніхто не скасовував, а подарунки завжди приємні!

1 грудня відбудеться виступ відомого Київського камерного оркестру під керівництвом диригентки Наталії Пономарчук, який представить програму "Метаморфоза". Ця подія буде присвячена пам'яті оперного артиста, скрипаля, актора та військовослужбовця ЗСУ Ігоря Воронка.

Маестро Пономарчук: "Я бажаю віддати данину пам'яті нашому Герою - Ігорю Воронці, через цей концерт... Сьогодні ми можемо вшанувати його пам'ять, висловлюючи все те, що важко передати словами - через музику... І ця музика стосується не лише його. Вона, перш за все, про нас..."

Adagio Семюеля Барбера - це надзвичайно популярна композиція, вважається однією з найсумніших і водночас найпрекрасніших музичних творів, які коли-небудь були написані.

Симфонія "Lirica" композитора Євгена Станковича вражає своєю фантастичністю та неймовірною поетичністю.

Симфонія для гобоя і камерного оркестру "Біле погребіння" від Вікторії Польової, в якій гобой соліста Дмитра Гудими постає як птах, що символізує нашу душу чи душі тих, хто боронить свою Батьківщину...

"Метаморфози" Ріхарда Штрауса - має сильну ідею: зруйнований через війну світ у кульмінаційний момент розвитку культури і мистецтва. Проте, ми знаємо, що після цієї катастрофи, коли здавалося, що не існує надії на відродження, - світ продовжив створювати невимовну красу і мистецтво не було вбито. І ніколи не буде вбито‼

3 грудня відбудеться виконання recitativo-fantasia "Квіти від сну" флейтистом Юрієм Шутком та піаністкою Анастасією Бикою. У програмі прозвучать найвизначніші та технічно складні твори камерної музики XIX століття. Серед них - віртуозний та вражаючий "Велике блискуче рондо" австрійського композитора Й.Н. Гуммеля, який навчався під керівництвом В.А. Моцарта, А. Сальєрі та І. Гайдна. Також буде представлена соната ля мінор Франца Шуберта, відома як "соната арпеджіоне", написана для інструмента, створеного у 1823 році віденським майстром Йоганном Георгом Штауфером. Арпеджіоне, що нагадував смичкову гітару або віолу да гамба, мав шість струн, налаштованих як у гітари, і в 1820-х роках здобув популярність у Європі, отримавши прізвисько "гітара кохання". У програмі також прозвучить особливий твір Шуберта - Інтродукція та варіації для флейти та фортепіано на тему пісні "Зів'ялі квіти" з вокального циклу "Прекрасна мірошничка". Завершить концерт Соната для скрипки та фортепіано композитора та органіста Сезара Франка, створена як весільний подарунок для 28-річного скрипаля Ежена Ізаї.

5 грудня програма "Жити!" на честь 85-річного ювілею Легенди українського Слова - Анатолія Паламаренка.

2 липня 2024 року відзначається 85-річний ювілей видатного українського артиста, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка та Героя України Анатолія Паламаренка. Його дебют на великій сцені відбувся, коли йому було лише 8 років, тож його кар'єра триває вже понад 75 років! Анатолій Несторович з 1962 року є майстром художнього слова в Національній філармонії України.

"Ми не можемо залишатися лише населенням України. Нам потрібно стати українським народом. Адже народ України – це просто демографічна одиниця, тоді як український народ – це справжня нація. Лише коли нація справді сформується, ми зможемо побудувати сильну державу", - стверджує майстер слова, який ідентифікує себе як націоналіст, адже все своє життя він присвятив популяризації української культури серед українців.

7 грудня відбудеться проєкт "Вадим Борисов запрошує..." під назвою BACH & BACH & BACH за участю Ансамблю солістів "Київська камерата". Історія роду Бахів сягає середини XVI століття, а його засновник Файт Бах, угорського походження, був пекарем, хоч і мав пристрасть до музики. Його нащадки успадкували цей дар, багато з них стали відомими музикантами, що принесли славу своєму роду. Так дійшло до Йоганна Себастіана Баха, який виявився не просто талановитим музикантом, а й справжнім новатором, вражаючи слухачів своєю майстерністю та глибиною музичних композицій. Йоганн Себастіан володів усіма жанрами того часу – від церковної до інструментальної та вокальної музики, і здавалося, що жодне творче завдання не було йому не під силу. Його сини успадкували від батька старанність і натхнення, тож під час цього концерту слухачі матимуть можливість насолодитися музичними творами Баха та його нащадків. Ця музика є вражаючим зразком європейського бароко та сентименталізму, сповнена емоцій та пристрасті.

10 грудня ансамбль NotaBene Chamber Group представить шедеври Моцарта, Гіндеміта, Клари та Роберта Шуманів. Цей концерт стане справжнім музичним мостом, що поєднує різні епохи та стилі. У двох частинах програми глядачі зможуть насолодитися різноманітними аспектами взаємозв'язку між представленими композиціями.

Наприклад, камерні ансамблі Вольфганга Амадея Моцарта і Пауля Гіндеміта мають спільну рису — використання кларнета, який був новим інструментом за часів Моцарта і одним з улюблених у Гіндеміта. Цікаво, що Гіндеміт у своїх композиціях активно застосовує музичні прийоми, властиві епохам бароко та класицизму (без Моцарта тут не обійтися), але водночас залишається представником ХХ століття, впроваджуючи інноваційні композиторські техніки у свою творчість. У другому відділі програми представлені твори Клари та Роберта Шуманів, чиї музичні зв'язки були не лише в обміні рекомендаціями щодо написаних творів, а й у виконанні: Клара, видатна піаністка, часто виконувала камерні твори свого чоловіка, зокрема, вона була першою, хто зіграв партію фортепіано у прем'єрі Квартету мі-бемоль мажор.

11 грудня відбудеться подія "Ре-конструкція. Розбитий рояль і жанр". Реконструкція передбачає оновлення та зміни, і саме це стане основою заходу. Національний президентський оркестр під керівництвом французького диригента Етьєна Гаана, у співпраці зі Студентським науково-творчим товариством Octopus та Центром музики молодих, презентує новий погляд на традиційний жанр фортепіанного концерту. Концерт, написаний американсько-українським композитором єврейського походження Лео Орнстайном, вражає складністю: швидкі темпи, вражаючі пасажі, а також екзотичні мелодії і різкі акорди. Як видатний піаніст, Орнстайн створював цей твір для виконавців, які володіють високим рівнем майстерності та відкриті до нових ідей. Продовжуючи цю тему, концерт сучасного данського композитора Сімона Стін-Андерсена розширює межі традиційного фортепіанного концерту. Цей твір включає партії не одного, а двох піаністів (Романа Лопатинського та Олександра Чорного) та поєднує фортепіано, семплер, розбитий рояль, відео та оркестр. Один з піаністів є віртуальним і виконує свою партію на роялі, який був скинутий з великої висоти. Звук розбитого роялю створює нові звукові можливості і демонструє, наскільки різноманітно може звучати фортепіано в рамках концерту.

12 грудня - Звуки епох: Моцарт | Мендельсон | Дворжак. Цю музичну подію представить Національний камерний ансамбль "Київські солісти" під керівництвом маестро Миколи Дядюри. Серед виступаючих - скрипаль Дмитро Ткаченко та піаністка Катерина Дядюра. Концерт розпочнеться з ранньої симфонії Моцарта, яку композитор створив у всього 9-річному віці. Цей твір вражає своєю динамікою та елегантністю. Далі прозвучить Подвійний концерт ре мінор Фелікса Мендельсона, що вирізняється складною взаємодією між солістами та оркестром, а також свіжими ідеями, втіленими у 14-річного композитора. Завершить програму Серенада Дворжака, що складається з п'яти частин і славиться своєю мелодійністю та гармонійним багатством.

13 грудня у філармонії - симфонічне звучання Українського Різдва! Якщо ви звикли до веселого гоміну юрби, що співає колядок чи дзвінко щедрує на Новий рік, то почути звучання відомих різдвяних мелодій у виконанні симфонічного оркестру буде неабияким задоволенням. Плавні мелодії, соковиті гармонії, багатство підголосків - справжні скарби народної музики здобудуть наповнене та густе оркестрове звучання та захопить у вир традиційних новорічних наспівів.

Композитор Богдан Кривопуст створив оригінальні аранжування для відомих творів, таких як "Добрий вечір, тобі" і "Нова радість стала", які виконуватиме талановита скрипалька Соломія Івахів зі Львова. Наразі вона живе в США, де займає посаду професорки скрипки та альта в Університеті Коннектикут та Консерваторії Лонджі Бард коледжу. Також вона є артистичною директоркою Музичної серії МАТІ при Українському інституті Америки. У концерті візьме участь Симфонічний оркестр філармонії під керівництвом Антонія Кедровського. Нещодавно, у листопаді, світ побачив альбом з 12 колядками, записаними під час ворожих атак, випущений престижним лейблом Naxos.

14 грудня відбудеться унікальний концерт "Карпатські фрески", присвячений органній музиці українських композиторів, записи яких рідко зустрічаються. У програмі звучатимуть твори таких митців, як Золтан Алмаші, Леся Дичко, Володимир Губа, Олександр Щетинський та Георгій Курков. Виконавицею стане запрошена солістка Львівського органного залу Світлана Позднишева. Сучасні українські композитори дедалі частіше звертаються до могутнього інструменту – органа. Багато органістів адаптують симфонічні та інструментальні твори, демонструючи, що орган є не лише сучасним, але й універсальним інструментом, здатним охопити різноманітні стилі та жанри. На концерті можна буде почути, як фольклорні мотиви переплітаються з оригінальністю та віртуозністю, а також як піднесена духовність поєднується з сучасністю в органних адаптаціях та оригінальних композиціях. Серед іншого, слухачі матимуть можливість насолодитися "Колисковою і фугою" харківського композитора Олександра Щетинського, написаною у 2023 році на замовлення Львівського органного залу з нагоди 90-річчя органа.

15 грудня Бах і Гендель. Два генія, дві великі постаті в історії музичного мистецтва. Обидва діти німецьких земель, обидва народилися в один рік, обидва унікальні й плідні майстри, які прославили музику бароко своїм неповторним впізнаваним стилем. Але у кожного був власний шлях до зірок. Відчуйте дух бароко через монументальні, тендітні й шляхетні, сповнені античної трагедії і доблесті - твори Г. Ф. Генделя та таємничі, величні, але неймовірно зворушливі твори Баха, в яких ніби закодоване послання Господа і криється розгадка формування всесвіту і буття. Виконуватимуть шедеври: Камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова Полтавської обласної філармонії, диригент Олег Тищик та солістки Національної філармонії - Валентина Матюшенко сопрано і Ольга Табуліна мецо-сопрано.

17 грудня віртуозні музиканти представлять програму, присвячену П'яццоллі та танго: В'ячеслав Самофалов | акордеон, Марія Віхляєва | фортепіано, Кирило Бондар | скрипка та Іван Лиховид | контрабас. Яскраві акорди акордеону переплітатимуться з ніжними мелодіями скрипки, створюючи темпераментний супровід фортепіано та контрабаса — немов зізнання в коханні під жарким субтропічним небом. Усі танго прозвучать у майстерно виконаних аранжуваннях В'ячеслава Самофалова.

Ім'я Астора П'яццоли, видатного аргентинського композитора другої половини ХХ століття, стоїть поряд з такими легендами танго, як Анхель Вільйольдо, Єжи Петерсбурзький, Герардо Родрігес та Карлос Гардель. Саме їхні твори ми почуємо на цьому концерті. Незважаючи на те, що П'яццола є наймолодшим з цих митців, він вніс у танго нове дихання. В його музиці глибокий драматизм вміщений у стислій формі. Танго П'яццоли втілює емоційний пафос гідності та самостійності мачо, відображає напругу ризику та небезпеки. Хоча його музика інколи звучить сумно й меланхолійно, вона також наповнена пристрастю та життєствердним духом.

19 грудня на концерті "Органне Різдво" відвідувачі зможуть насолодитися найулюбленішими різдвяними мелодіями, виконаними на органі, та зануритися в атмосферу справжнього свята! Солісти Національного будинку музики – Ірина Харечко, Валерія Балаховська, Ганна Бубнова та Максим Сидоренко – підготували захоплюючу програму, в якій гармонійно поєднуються духовні хорали та українські колядки, а також джазові імпровізації з дзвониками Санта Клауса. Це також чудова можливість почути музику органа, виконану на чотири руки і чотири ноги з використанням різноманітних перкусійних та сонористичних технік.

21 грудня у філармонії прозвучить грандіозний твір сучасної композиторки Ганни Гаврилець - "Барбівська Коляда" Прем'єра цієї ораторії відбулася 2012 року у Колонній залі Національної філармонії й у виконанні легендарної Капели ДУМКА і мала грандіозний успіх: її фрагменти включили до свого репертуару різні колективи. Але повністю підняти цей твір до снаги лише злагодженій громаді виконавців. Тож, цього вечора ДУМКА знов розгорне перед слухачами низку різдвяно-новорічних обрядів, серед яких 16 автентичних пісень із села Барбівці (нині воно має назву Брусниця) на Буковині.

22 грудня у філармонії "Карнавал перевтілень" з Симфонічний оркестром Національної філармонії під орудою маестро Віктора Олійника. Передріздвяний період - той казковий час, коли ми очікуємо дива та чар. Втім магічні перетворення трапляються в історіях, а не в реальному житті, а ось музичні - бувають! Тема карнавалів і масок завжди цікавила композиторів: швидкі зміни мелодій та інструментів, метушливі ритми та несподівані повороти у розвитку, - усе створює святкову атмосферу веселощів юрби. Та не тільки сама атмосфера карнавалу з його невпізнаванням облич та ризикованими витівками - композиторів цікавить перетворення не персонажів, а й музичних тем. Ось одна тема звучить урочисто, а за мить, ніби натягає маску легковажності, тоді ніжності, тоді грайливості. Таким є твір англійського композитора Едварда Джермана "Тема та шість перевтілень", котрий уперше прозвучить в Україні цього вечора. Також у програмі: Увертюра "Карнавал" Aнтоніна Дворжака, Увертюра до мюзиклу "Candide" та Симфонічні танці з мюзиклу "Вестсайдська історія" Леонарда Бернстайна.

25 грудня на цій філармонічній сцені відбудеться унікальний концерт, який об'єднає видатні таланти: джазовий Біг-Бенд Духового оркестру, струнний квартет Black Tie та неперевершену солістку Марту Адамчук, під керівництвом Володимира Спасіченка, фіналіста шоу "Х Фактор". Глядачі зможуть насолодитися відомими джазовими творами з американського різдвяного репертуару, такими як Jingle Bells, Christmas Time is Here, White Christmas та Let it Snow. Особливу увагу приверне популярна колядка Silent Night, яка прозвучить у вражаючій джазовій аранжуванні.

27 грудня у філармонії звучатиме грандіозна "Месія" Георга Фрідріха Генделя - найуспішніший твір в історії світової музики! Для європейців Різдво вважається неповним, якщо не почути або не взяти участь у виконанні "Месії". Цей найвідоміший твір композитора - особлива сакральна частина Різдва. Вражаюче, але Ораторія "Месія" була написана лише за 24 дні. Багато хто вважає, що це було божественним натхненням. Кажуть, що Гендель не виходив з дому протягом цих трьох тижнів, а слуга бачив, що композитор ридав над музикою від сильних емоцій.

Твір був вперше виконаний навесні 1742 року. З того часу важко простежити хоч один рік, коли б цей масштабний твір не виконувався хоча б десь. Він настільки увійшов у європейську традицію святкування Різдва, що став невід'ємною його частиною поруч із ялинковими вогниками, ярмарками, колядками та вірою у дива. Це й не дивно, адже музика ораторії настільки яскрава, а її драматургія настільки вражаюча, що твір може зрівнятися із голлівудським блокбастером за рівнем захопливості. Тож, чи можна пропустити можливість відчути цей спектр емоцій разом з Liatoshynskyi Capella Національного будинку музики, під орудою американсько-українського маестро Теодора Кухара, хормейстерка Наталія Хмілевська.

28 грудня відбудеться виконання Симфонії "Прощальна" Йозефа Гайдна Київським камерним оркестром. Ця традиція прощання з минулим роком, яку започаткував Роман Кофман, триває вже близько двадцяти років у стінах Національної філармонії. Відомий диригент, який багато років очолював оркестр, став ініціатором цього музичного заходу. Цікавий момент: у фіналі симфонії музиканти по черзі зупиняють гру, гаснуть свічки, що стоять на їхніх пюпітрах, і один за іншим залишають сцену. Лише двоє скрипалів продовжують грати до самого кінця, а потім також приєднуються до інших. Виконання "Прощальної" симфонії стало своєрідним ритуалом, що символізує прощання з роком, що минає.

Існує кілька легенд, що оточують створення твору "Прощальна". Згідно з деякими версіями, Гайдн, що виконував обов'язки капельмейстера при князі Естергазі, використовував цей оригінальний підхід, щоб намекнути своєму господарю на невдоволення оркестрантів їх фінансовими умовами. Композитор славився своїм чудовим почуттям гумору, що відображається у його музиці, тому можна припустити, що прохання музикантів були задоволені.

Під час блекаутів виконання музики при свічках стає звичним явищем. Проте в геніальних творах Гайдна, які пролунають у напівтемряві у виконанні Київського камерного оркестру, кожен слухач неодмінно відкриє для себе унікальний сенс.

Цього вечора також будуть виконані: Серенада Йозефа Гайдна, Бранденбурзький концерт номер 3 Йоганна Себастьяна Баха, "Різдвяний" Concerto grosso Антоніо Кореллі для двох скрипок, віолончелі, струнних інструментів та basso continuo номер 8, а також Concerto grosso Антоніо Вівальді.

29 та 30 грудня на сцені Національного президентського оркестру під керівництвом диригента Максима Гусака відбудеться новорічний концерт "Штраус запрошує друзів", який перенесе слухачів в атмосферу віденського балу в переддень Нового року. Глядачі матимуть можливість насолодитися шедеврами Йоганна Штрауса-молодшого, короля вальсів, який віртуозно відтворював дух улюбленого танцю віденської аристократії наприкінці XIX століття. Окрім творів Штрауса, в програмі прозвучать різдвяні мелодії знаменитого американського композитора Лероя Андерсона, а також музика відомого творця віденської оперети Франца фон Зуппе. Завершить концерт шедевр "Щедрик" Миколи Леонтовича-Івана Небесного, виконаний у супроводі мішаного та дитячого хорів, симфонічного оркестру, карильйону та мультимедійних елементів. Програма оркестру занурить публіку у чарівні ритми вальсів, гавотів, польок, галопів і маршів, створюючи справжню атмосферу свята.

Для малечі

6 і 7 грудня маленьких меломанів запрошує на інтерактивну подію "Пошукова операція "Святий Миколай" - музичний квест для дітей від 6 років. Цей захід об'єднає українські та європейські традиції святкування Різдва. Діти матимуть змогу допомогти Янголу та кролику Філармону виконати добрі справи, щоб Миколай міг знайти шлях до слухняних дітей, які завітають до філармонії в ці святкові дні. Маленькі меломани відвідають різні локації: фойє, глядацьку залу, сцену та інші цікаві місця. Виконуючи творчі завдання, вони зможуть відновити "Чарівну кулю добрих справ", яка допомагає Миколаю знаходити чемних дітей, адже її випадково пошкодив Філармон. Магія музики, віри та добрих справ врятує свято, і Миколай знайде найслухняніших малят! Початок музичних квестів у фойє: о 11:00, 13:00 та 15:00.

Також 6 грудня ввечері вся сім’я може відвідати концерт "Directed by Святий Миколай", організований Національним духовым оркестром під керівництвом Олексія Рощака. На заході прозвучать святкові мелодії з різних епох і культур, включаючи британську, американську та українську музику. Серед представлених творів будуть популярні саундтреки з відомих мультфільмів, таких як "Північний експрес", "Крижане серце", "Ґрінч, викрадач Різдва", "Різдвяна історія" та "Секретна служба Санта Клауса", а також мелодії з фільму "Сам удома" та попурі з улюблених різдвяних пісень.

8 грудня відбудеться довгоочікуваний мюзикл "Бременські музики" для юної аудиторії 4+, на який запрошуються і діти! Ця музична казка, заснована на улюбленому творі братів Грімм, вперше засяє новорічними нотками на сцені філармонії. Відзначимо неперевершений ансамбль Brass Ukraine, що складається з двох труб, валторни, тромбона, туби та ударних інструментів. Принцеса-сопрано та актори тріо Argentum втілять у життя найзаповітніші мрії всіх гостей у Колонній залі філармонії. Їм буде на допомогу Оповідач, який є справжнім експертом у світі казок і готовий долучитися до створення нових захопливих історій про веселого Віслюка, досвідченого Пса, чарівного Котика та мелодійних Півників. Цей мюзикл стане чудовим святом для всієї родини, надаючи незабутні враження та яскраві емоції, заряджаючи дітей і батьків позитивом на весь святковий сезон!

Музичний центр

5 грудня відбудеться концерт "Спорідненість", де виступлять Діана Зябченко, мецо-сопрано, та Дар'я Шутко на фортепіано. Цей захід присвячений взаємодії, дослідженням та цілісності. Ви почуєте, як музика та слово, поезія та звук переплітаються в єдине ціле. Чи буде це змагання за пріоритет, чи навпаки — гармонійна співпраця?

Багато століть цей зв'язок постійно трансформується. У сучасному звучанні ця взаємодія набуває нових форм. Кожна зі сфер підсилює вираження задуму. Концерт будується на творах українських сучасних композиторів Святослава Луньова, Романа Горобця, Юрія Іщенка та Адріана Мокану, що використовували у своїх творах тексти українських поетів Василя Стуса, Івана Малковича, Миколи Воробйова та японського поета Сайгьо і жанр хайку в цілому.

12 грудня в рамках програми "Борткевич. Останній романтик Європи" сопрано Ірина Ушаньова-Рудько та піаністка Анна Поліщук представлять унікальну програму, присвячену камерним творам українського композитора та піаніста Сергія Борткевича. Життєвий шлях Борткевича був сповнений драматичних подій, які могли б стати основою для захоплюючого фільму. Харків, Відень, Берлін, Константинополь… це лише частина міст, де композитор залишив свій слід. Ця різноманітність місць проживання ускладнює збір та систематизацію його творчої спадщини. Сергій Борткевич найбільше відомий як автор фортепіанної музики, проте його творчий доробок включає також симфонії, камерні інструментальні та вокальні твори. Саме вокальні композиції залишаються найменш дослідженою частиною його спадщини. В концерті прозвучать два вокальні цикли на вірші Поля Верлена та Грети Кербер-Горвіц, написані французькою та німецькою мовами. Також відбудеться виконання камерної музики для фортепіано композитора. Таким чином, творчість Сергія Борткевича слугує ще одним важливим мостом між Україною та Європою.

15 грудня на сцені прозвучить камерна музика в програмі Solo за участю найкращих музикантів України: Марія Пухлянко на фортепіано, Антон Кушнір з флейтою, Тарас Яропуд на скрипці, Єва Товщик також з скрипкою, Олександр Свєт на альті та Наталія Яропуд на віолончелі. Кількість виконавців поступово зростатиме з кожним наступним номером — від дуету до квінтету. Концерт має на меті представити твори австрійських і угорських композиторів, деякі з яких мали тісні зв'язки з Україною, зокрема, з Львовом. Особливою подією стане прем'єрне виконання вражаючого фортепіанного квінтету Ернста фон Донаньї!

17 грудня відбудеться прем'єра програми "Музика Європи". Це подія, яка представить жіночий погляд на музику та стане першим спільним виступом нового духового ансамблю, що складається виключно з жінок, створеного за ініціативи піаністки Анни Поліщук. Цей проєкт є безпрецедентним у українському музичному середовищі. У складі ансамблю — талановиті виконавиці на флейті, гобої та валторні, а фортепіано слугує центральним, об’єднуючим елементом. Вони запрошують слухачів у незабутню подорож через різні епохи та країни Європи, даруючи естетичне та інтелектуальне задоволення від виконуваних творів. В програмі звучатимуть шедеври французького бароко, іспанської Фолії, німецького класицизму та постромантичної музики Франції й Англії XX століття, що поєднують у собі красу, елегантність і витонченість з силою, міццю та стійкістю.

20 грудня - вечір камерної музики, присвячений творчості Йоганнеса Брамса у виконанні блискучих музикантів Дениса Кашуби, фортепіано та Павла Бойка, кларнет. Дві сонати, які прозвучать в концерті для кларнету та фортепіано - входять до переліку шедеврів кларнетового репертуару. Ці останні твори дуетного доробку композитора, ніби завершують його композиторський шлях і демонструють світу Генія Романтизму.

23 грудня відбудеться захід під назвою "Химерне бароко". Слово "baruecca", яке походить з португальської, означає - перлина неправильної форми. Цей термін використовували моряки середньовіччя як частину свого жаргону. В італійській традиції з XVI століття воно стало синонімом для всього грубого, фальшивого та незграбного. Цікаво, чому ж цю надзвичайну епоху мистецтва назвали "химерною"? Напевно, в порівнянні зі стриманим класицизмом та наступними періодами, бароко виглядало занадто виразним, яскравим і емоційним. Однак музичний стиль бароко відкриває простір для імпровізації, творчих експериментів і пошуків. Ідея нашої програми полягає в поєднанні мандолін і мандол, що дозволяє зануритися в атмосферу розкішних палаців, елегантно вбраних дам і галантних кавалерів. У виконанні: Валентини Матюшенко (сопрано), Ольги Табуліної (мецо-сопрано), Ганни Лещенко, Наталії Пилаєвої і Галини Остапенко (мандоліна, мандола), Олени Жукової (клавесин) та Миколи Любенка (віолончель) звучатимуть твори Г. Перселла, Ф. Каваллі, Т. Мерули, А. Стеффані, Ж.-Б. Люллі та Дж. Каріссімі.

26 грудня в рамках програми Моцарт & Штраус відбудеться виступ легендарного Rizol Quartet, який підкреслить творчість двох видатних австрійських композиторів-класиків: Вольфганга Амадея Моцарта та Йоганна Штрауса. Ця програма наповнена атмосферою, здатною викликати у слухачів широкий спектр позитивних емоцій – від глибоких роздумів про сенс життя до захоплення веселими моментами повсякденності чи простої радості від мрійливих спогадів про європейські пейзажі.

28 грудня запрошуємо на "Різдвяні канікули!" з неперевершеним Київським квартетом саксофоністів. У програмі – захоплюючі новорічні мелодії в класичному, популярному та джазовому стилях від європейських, латиноамериканських та українських композиторів, серед яких Леонтович, Стеценко, Грубер, Бозза, Темплтон, Гершвін, Гардель, Веласкес та Потієнко. Не пропустіть цей музичний святковий вечір!

29 грудня відбудеться концерт "PORPORA". Творчість Антоніо Джачінто Порпори, одного з найвідоміших та найзначніших композиторів свого часу, на жаль, рідко звучить у нашій країні. Це непорозуміння заслуговує на виправлення, і в цьому беруться до справи порпористи з консорту OverTone. Вони представлять витончені барокові композиції Порпори. У виконанні Ольги Табуліної (мецо-сопрано), Олени Жукової (клавесин), Артема Замкова (віолончель), Антоніни Криси та Андрія Коляди (скрипки), а також Ірини Онещак (альт) ви зможете насолодитися його музикою. Ім'я Порпори стало відомим завдяки Жорж Санд, яка описала його в романі "Консуело". У творі, крім основної сюжетної лінії, розповідається про пригоди молодого Гайдна, котрий, не маючи коштів на освіту, став слугою Порпори. Це дало йому можливість бути присутнім на приватних уроках маестро та допомагати йому у записі нот, що дозволило Гайдну отримати глибокі знання в неаполітанській оперній школі.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.