Голодна гостя "атакувала" банан за 6 мільйонів доларів (відео)
Твір вартістю 6,2 мільйона доларів, приклеєний до стіни скотчем, було швидко відновлено. А сам Каттелан поскаржився, що жінка з'їла тільки банан, а не скотч. Утім, ця концептуальна робота вже була з'їдена кілька разів, пише France24.
Згідно з інформацією, наданою музеєм Помпіду в Меці, розташованому на сході Франції, інцидент стався, коли голодна відвідувачка вирішила "напасти" на банан, вартістю шість мільйонів. "Оперативно та без зайвого шуму" втрутилися працівники служби безпеки.
Новий банан закріпили на стіні всього за кілька хвилин.
"У зв'язку з тим, що фрукти швидко псуються, їх систематично оновлюють згідно з вказівками художника," -- повідомили в музеї.
Сам Каттелан зазначив, що любителька бананів "переплутала фрукт із твором мистецтва".
"Він зазначив: "Замість того, щоб поєднувати банан зі шкіркою та клейкою стрічкою, відвідувач просто спожив сам фрукт."
Їстівна інсталяція Каттелана стала предметом дискусій з моменту свого premiere на виставці Art Basel 2019 в Маямі-Біч.
Він зазначив, що його діяльність з бананом є своєрідним коментарем до арт-ринку, який раніше піддавався його критиці за спекулятивний підхід і невміння підтримувати митців.
Журналісти зазначали, що ціна в 120 000 доларів, яку запросили за банан "Комедіант" у 2019 році, вказує на те, що ринок і світ мистецтва "вийшли з-під контролю".
Перформанс-артист Девід Датуна вжив "Комедіанта", створеного в 2019 році, пояснивши, що відчув "голод" під час його демонстрації на виставці в Маямі.
Криптовалютний мільярдер Джастін Сан теж з'їв банан Каттелана, але перед цим виклав за роботу 6,2 мільйона доларів.
Нагадаємо, крім своїх бананових виробів, Каттелан також відомий створенням повністю функціонального унітазу з 18-каратного золота під назвою "Америка", який був подарований Дональду Трампу під час його першого терміну в Білому домі.
В результаті, золотий унітаз був викрадений з будинку, де народився Вінстон Черчілль, у 2020 році. Зловмисників затримали, проте сам унітаз так і залишився зниклим. Існує припущення, що його могли розпиляти та перепродати як золотий брухт.