Хороводи, великодні страви та вшанування героїв: як Київ відзначає Великдень.

Народні пісні, хороводи та етнічні традиції стали основою сьогоднішнього свята "Великдень у Софії Київській". На заході, присвяченому збереженню стародавніх українських звичаїв, відбулися різноманітні активності. У саду організували спільну трапезу, де гості мали можливість скуштувати паски з різних куточків України. Репортаж підготувала Валерія Глущенко.

У середмісті Києва Великдень святкують від ранку. Охочі зарядитися чистою радістю Світлого Воскресіння приходять до заповідника Софія Київська. Тут можна почути, як звучать старовинні музичні інструменти, які великодні пісні та веснянки виконували наші предки, а фольклорні гурти закружляють вас у справжніх хороводах.

Квітка, учасниця заходу:

Атмосфера в цьому місці справді неперевершена. Тут можна знайти безліч майстрів, які пропонують різноманітні традиційні вироби. Є також зона для дітей і цікаві квести. На мою думку, це чудовий варіант для святкування Великодня.

Дзвінка, учасниця заходу:

Тут і музика, і танці. Також поширюються традиції і фольклори. Тут все чудово.

Валерія Глущенко, журналістка:

Організатори заходу "Великдень у Софії Київській" підкреслюють, що це свято є важливим не лише для того, щоб подарувати українцям кілька годин світлої радості і занурити їх у атмосферу давніх традицій. У світлі повномасштабної війни, яку веде росія проти України, коли ворог погрожує знищити все, що є українським, надзвичайно важливо зберігати ті культурні скарби, які передавалися з покоління в покоління. Саме таким чином ми зможемо зберегти свою ідентичність і національний код.

Мирослава Вертюк, заступниця керівника національного центру народної культури "Музей імені Івана Гончара", є співкураторкою цього заходу:

Цього року вже вдруге ми святкуємо цю подію "Великдень у Софії" - це проєкт, метою якого є відродження давніх українських традицій.

Валерія Глущенко, журналістка:

У саду Софії Київської протягом усього дня проходить ярмарок, де народні майстри представили свої роботи: писанки, керамічні вироби, одяг та предмети з соломи та лози. Відвідувачі можуть також скуштувати великодні хліби, привезені з різних куточків України. Окремо облаштовано простір пам'яті, присвячений полеглим захисникам української свободи. Крім того, є можливість зробити донати на імпланти для поранених воїнів та на ремонт техніки одного з підрозділів Збройних Сил України.

Валентина Клиновська, керівниця комерційного відділу компанії, що спеціалізується на виробництві протезів:

Моделюємо та виготовляємо індивідуалізовані імплантати для обличчя. Раніше це було для цивільних людей, а зараз 80% - військові. У рамках проєкту "Лікарі для героїв" ми створили фотовиставку "Хоробрі обличчя". Все це робиться коштом донатів.

Валерія Глущенко, журналістка:

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.