Козицький презентує новий мистецький простір ZENYK ART GALLERY у Львові.

У Львові на вулиці Шота Руставелі, 7 відкривають перший в Україні безбар'єрний мистецький простір ZENYK ART GALLERY (ZAG). Мистецьку галерею замість готелю втілив в реальність відомий бізнесмен Зіновій Козицький - батько голови Львівської ОВА Максима Козицького. Новий простір названо та присвячено світлій памʼяті його онука - Зеника Козицького, який захоплювався культурою і мистецтвом та передчасно відійшов у вічність, на 19 році життя.

ZENYK ART GALLERY має на меті інтегрувати традиційні елементи українського мистецтва з сучасними інноваціями, відкриваючи нові горизонти для культурної взаємодії між Україною та глобальною спільнотою. Галерея відповідатиме актуальним вимогам і стандартам сучасності.

За словами Зіновія Козицького під час прес-показу експозиції, на початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну було засновано "Благодійний фонд Козицького", метою якого є всебічна підтримка Збройних Сил України. Одним із ключових напрямків діяльності цього фонду є проєкт We and the World, який займається промоцією сучасного українського мистецтва та одночасно збирає кошти для допомоги ЗСУ і українцям, які постраждали внаслідок війни.

"Мій онук Зеник вирішив присвятити себе вивченню культурології. Він усвідомлює, наскільки важливою є роль культури, особливо захоплюючись українським мистецтвом та театром. Його любов до культури зародилася ще в дитинстві — з тих часів, коли він активно займався театральними постановками. Незважаючи на війну, Зеник не бажав покидати Україну, але ми змушені були переконати його поїхати до Відня, щоб він зміг завершити навчання в школі та вступити до університету. Зеник Козицький з перших днів повномасштабного вторгнення займався волонтерством на Головному залізничному вокзалі Львова. У Відні він успішно вступив до університету, проте зрештою також вирішив продовжити навчання з культурології в Українському Католицькому Університеті у Львові," - з емоціями пригадує Зіновій Козицький.

На його думку, саме захоплення внука стало поштовхом для формування його любові до культури та мистецтва, тому новий культурний центр у Львові буде названий на його честь.

"Галерея мистецтв ЗЕНИК отримала свою назву на честь мого онука Зеника. Я навіть не розглядав інших варіантів для її імені. У своєму юному віці він володів значно глибшими знаннями про митців та краще розумів мистецтво, ніж я, його дідусь. Протягом останніх двох років його життя, коли ми перебували в лікарнях, саме він став моїм провідником у світ українського мистецтва. Я безмежно вдячний йому за цю можливість, адже саме він запалив у мені цю пристрасть. Сьогодні ми представляємо ще один символ відновлення та стійкості нашої країни. Попри агресію ворогів, Україна продовжує свій розвиток навіть у складні часи війни," - зазначив Зіновій Козицький.

Згідно з висловлюваннями кураторки мистецького простору Христини Береговської, ZAG має на меті зробити якісне сучасне мистецтво доступним для кожного, незалежно від віку, соціального статусу чи фізичних можливостей. Галерея виступає як майданчик для обміну думками між різними поколіннями, культурами та спільнотами, акцентуючи на цінності людяності в мистецтві. Це яскравий приклад безперешкодного простору, де кожен гість, у тому числі люди з інвалідністю, може взаємодіяти з мистецтвом через інтерактивні виставки, заходи та оригінальні перформанси.

"Наша країна багата на таланти, і вони заслуговують на те, щоб бути представленими в Україні та за її межами, демонструючи світові справжню силу, унікальність та глибину української культури", - повідомила Христина Береговська.

Вона також розповіла, що ZAG не лише продовжуватиме професійно представляти українських митців на міжнародній арені, а й організовуватиме виставки іноземних художників у Львові.

Перше відкриття галереї під назвою "Маленький Принц" присвячене дітям: тим, хто перебуває на небесах, на землі, в умовах полону, окупації, в подорожах, вдома та в еміграції. Виставка представить роботи таких художників, як Іван Марчук, Влада Ралко, Олег Тістол, Сергій Савченко, Арсен Савадов та інших. Експозиція буде доступна для огляду до 19 травня.

Головною особливістю виставки та галереї стане експозиція твору видатного Бенксі.

Простір також стане новим майданчиком для освітніх мистецьких подій для дітей та молоді, арт-терапією для ветеранів та соціально вразливих груп. Він адаптований для відвідувачів на візках, не зрячих та людей із протезами.

Офіційне відкриття призначене на 19 лютого, але всі бажаючі зможуть відвідати простір вже з четверга, 20 лютого.

Галерея має намір щоквартально оновлювати свої експозиції та розширювати їх на нові виставкові простори.

До слова, останнього дня кожного місяця вхід до галереї буде безкоштовним. Окрім картинної галереї та твору Бенксі мистецький простір також матиме декілька постійних скульптур.

Серед експонатів варто виділити скульптуру "Людський вимір", виготовлену Володимиром Семківим з бетону, яка прикрашає фасад галереї. Також можна побачити роботу львівського майстра Дениса Шиманського під назвою "Єдність. Баланс". На даху будівлі ZAG розмістили триметрову скульптуру "Маленький принц", створену Олександром Гончаруком.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.