Культова архітектура та творчість. Міжнародний конгрес, присвячений ювілею художників - Vatican News.
Ще перед тим, як у Римі розпочнуться заходи з нагоди Ювілею митців, два папські університети пропонують замислитися над тим, як світ мистецтва відповів на заклик святого Івана Павла ІІ відновити союз із Церквою.
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Святе місто Ватикан
Протягом двох днів і в двох локаціях ми маємо можливість через двадцять п'ять років після першого Ювілею для митців зануритися в роздуми про те, як було сприйнято запрошення відновити зв’язок між творчими особистостями та Церквою, яке висловив святий Іван Павло ІІ у своєму Листі до митців 4 квітня 1999 року. Це запрошення резонує з закликом святого Павла VI, що прозвучав під час Святої Меси для митців 7 травня 1964 року, і продовжується через його наступників - Бенедикта XVI, який виступив з Посланням 21 листопада 2009 року, та Франциска, який звернувся з Посланням 23 червня 2023 року.
Саме ці причини спонукали кафедру церковної культурної спадщини Папського Григоріанського університету та Інститут літургії Папського університету Святого Хреста організувати через міжуніверситетську та міждисциплінарну дослідницьку групу "Sacro contemporaneo" міжнародну конференцію "Культова споруда і митці. Підсумки та перспективи".
Захід, що проходитиме під егідою Дикастерії у справах євангелізації, запланований на 13 лютого в Папському Григоріянському університеті, а на наступний день – в Папському університеті Святого Хреста. У комюніке підкреслюється, що "тема культових споруд була обрана як доречний інструмент для такого аналізу, оскільки вона є найяскравішим відображенням і парадигмою багатовікового союзу. Крім того, присутність культових споруд у всіх куточках Orbis Christianus здатна наочно відобразити взаємини між митцями та вселенською Церквою, що повністю відповідає духу Ювілею, який охоплює весь Божий народ, різні нації та культури".
Конференція запланована на 15-18 лютого 2025 року, безпосередньо перед Ювілеєм митців. Її основна мета полягає в обговоренні того, як архітектори, художники та скульптори реагували на виклики, що виникли в процесі створення мистецтва для літургійних потреб, зокрема у контексті архітектурних рішень та літургійного обладнання.