Невідома сторінка Довженка: створено фільм про видатного кінематографіста.
Українські художники створили документальний фільм, присвячений постаті Олександра Довженка. Стрічка під назвою "Довженко. Великий компроміс" проливає світло на маловідомі епізоди з життя митця, його зусилля у відстоюванні творчих цінностей та намагання знайти гармонію між мистецтвом і вимогами радянської пропаганди.
Картину презентували на допремʼєрному показі в Києві. У фільмі представлені не лише унікальні архівні кадри, але й сучасні кінематографічні реконструкції, які зробили розповідь про Довженка живою та емоційною. Автори фільму намагалися передати тернистий шлях, який режисер пройшов, створюючи культові стрічки українського кінематографа.
У центрі оповіді постало головне питання: чи можна залишатися вірним собі, коли система вимагає іншого? Відповіді на це глядачі шукатимуть разом із героями фільму. Його спродюсували Олександра Братищенко, Альона Голякова, Лук'ян Галкін. Зрежисував стрічку Ігор Іванько. Також він написав сценарій до фільму у співавторстві з Сергієм Тримбачем.
"Сьогодні важливо акцентувати увагу на таких видатних особистостях, як Олександр Довженко, підкреслюючи їхню українську ідентичність. Олександр Петрович залишив глибокий слід у своїй творчості, виявляючи проукраїнську позицію, незважаючи на складні часи та політичні режими, в яких йому довелося жити. У цьому документальному фільмі Віталій Гордієнко виконує роль наратору, стаючи своєрідним гідом у подорожі історією життя Довженка", - зазначила продюсерка Олександра Братищенко за лаштунками показу.
Фільм був реалізований громадською організацією Вавилон'13 за ініціативою "Суспільного". У стрічці будуть представлені фрагменти з мистецької спадщини видатного режисера. "Великий компроміс" стане цікавим як для тих, хто лише починає знайомитися з творчістю Довженка, так і для тих, хто вже має глибше розуміння його біографії.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ТАКОЖ: Він трансформував світ: розповідь про загиблого офіцера Володимира Мукана у стрічці Gazeta.ua
"Як і в усіх, ми стикалися з труднощами, адже живемо в часи війни. Постійні обстріли, відключення електрики та мобілізація членів знімальної групи ускладнили процес. Проте завдяки Збройним силам України ми маємо можливість залишатися в Києві і залишатися в живих. Підготовка тривала близько чотирьох місяців, після чого розпочався знімальний процес. В цілому, створення фільму зайняло рік. Раніше ми вже працювали з архівними матеріалами. Практично вся команда взяла участь у реалізації цієї документальної стрічки", - зазначила Братищенко.
Співавтор сценарію Сергій Тримбач підкреслив важливість розуміння Довженка як митця, що намагався зберегти творчий дух у часи, коли свобода слова була обмежена.
"Олександр Довженко із того покоління митців, літераторів, про яких зараз часто люди кажуть: "Вижили , бо пристосувалося і йшли на компроміси". Ціна компромісу була - Україна. Якби цих людей не було, то не було б і нашої держави. Тому їх треба шанувати. Так, компроміси були, а й Україна є і буде!" - наголосив перед показом Тримбач.
Автори поки що не розкрили дату офіційної прем'єри. Проте, вони активно займаються підготовкою, щоб якомога швидше представити документальний фільм аудиторії.