Що варто почути та побачити у Львові?
Цей тиждень - особливий, Страсний тиждень та Великдень. Тож буде чимало концерті, таких як "Реквієм" чи Stabat Mater різних композиторів. Будуть традиційні гаївки в Гаю. І, звісно, як завжди - вистави, кінопокази тощо.
Вистава "Конотопська відьма"
Знову на сцені театру Франка відбудеться вистава під керівництвом Івана Уривського у Львові. Інтерес до неї залишається на високому рівні. Тепер ця постановка завітає до нашого міста після успішних гастролей у Великій Британії.
Режисер Іван Уривський давно та плідно працює саме з класичною літературою. Він не боїться спрощувати та коротити сюжети та робити твори зі шкільної програми такими, що подобаються не лише вчителям, але й учням. При усьому вільному поводженні з літературою він залишається у межах її меседжів та якості текстів.
Отже, він актуалізує українську класичну літературу, інтегруючи в традиційні тексти сучасні меми та створюючи зв’язки між минулим і сьогоденням. При цьому він залишається вірним принципам здорового глузду та естетичного смаку.
Оригінальні елементи у постановці, зокрема вражаюче тріо відьом, яке нагадує про "Макбета", супроводжує події вистави від початку до кінця, немов античний хор, вносячи в неї дух давніх театральних і музичних традицій. При цьому шалений ритм вистави відповідає очікуванням сучасного глядача. Цю виставу можна буде побачити 15 квітня.
Найвеличніший та наймістичніший твір Вольфганга Амадея Моцарта звучатиме у Львівському органному залі у виконанні хору "Гомін" та Луганського академічного оркестру під керівництвом Івана Остаповича.
"Реквієм" Моцарта - останній твір великого композитора, незавершений автором й оповитий легендами. Його вдова Констанція стверджувала, що протягом останніх днів життя Моцарт вірив, що пише "Реквієм" для власного похорону.
Узявши добре знайомий текст заупокійної меси, Моцарт наповнив його емоціями, які вражають і сьогодні. Найпрекрасніша та найтрагічніша частина твору - Lacrimosa. Моцарт встиг написати лише вісім тактів, завершив частину його учень. Проте в цьому і полягає символізм: життя генія закінчується, але його справу мають продовжувати інші, хай не так досконало, але зʼєднуючи минуле з майбутнім. У 1826 році у соборі Святого Юра у Львові відбувся концерт, на якому син Вольфганга Амадея, Франц Ксавер Моцарт виконав знаменитий батьківський "Реквієм".
Львівський органний зал, 19:00
Журнал "Артефакт" та мистецьке обʼєднання "Є-Щось" створюють Поетичну Лігу й запрошують всіх на перший Літературний Батл у місті Лева. Поети та поетки читають вірші, а глядачі та судді вирішують, хто переможе! Всього планують провести 15 батлів. У грудні 2025 року найкращі з найкращих зʼїдуться у Львові аби провести гранд-фінал й визначити поета чи поетку року.
Гастропаб "Довгі Бурхливі Оплески", 19:00
Концерт "Реквієм" Джузеппе Верді
Реквієм (Messa di requiem) Джузеппе Верді — це видатна композиція, створена композитором у 1874 році для чотирьох солістів (сопрано, мецо-сопрано, тенор і бас), змішаного хору та симфонічного оркестру. Прем'єра твору відбулася 22 травня 1874 року, приурочена до першої річниці смерті знаменитого італійського поета Алессандро Мандзоні. У цей твір Верді також інтегрував адаптовану версію "Libera me", яка спочатку була написана на честь Россіні. Перший концерт Реквієму відбувся в церкві святого Марка в Мілані під керівництвом автора.
Для диригування подією до Львова приїздить відомий американський музикант Бенджамін Лоеб.
Львівська філармонія національного рівня, початок о 19:00.
У Страсну П'ятницю, найскорботніший день року, прозвучить композиція на сюжет, що впродовж багатьох століть неодноразово ставав основою для різних композиторських прочитань. Stabat Mater є найвідомішим мистецьким втіленням страждань Діви Марії, яка стоїть біля хреста з розп'ятим сином Ісусом Христом. Вічна тема знайшла своє втілення і у творчості сучасного українського композитора Олександра Родіна (на фото). Його Stabat mater був написаний під впливом трагічних подій, що відбувалися на Майдані під час Революції Гідності.
Документальний фільм "Nice Ladies" режисерки Марії Пономарьової присвячений харківській чирлідинг-команді. Починаючи з 2020 року, вона досліджує життя жінок старше 50 років, які, незважаючи на вік та суспільні стереотипи, активно займаються тренуваннями, розробляють вистави та беруть участь у змаганнях. Команда Nice Ladies стала відомою, зокрема, завдяки участі у шоу "Україна має талант", а найстаршій учасниці виповнилося вже 75 років. Перша частина фільму зосереджується на їхніх історіях: чому вони вирішили приєднатися до команди, які переваги їм це приносить, які мотиви їх спонукають та як на їхні досягнення реагують близькі. Однак у лютому 2022 року починається зовсім нова глава в їхній історії.
Після показу відбудеться розмова з режисеркою.
Jam Factory Art Center, 18:30
Концерт "Нічний органний спектакль при свічках"
У залі, освітленому м'яким мерехтінням свічок, звучатиме найбільший історичний концертний орган України - львівський Rieger-Kloss. Цей грандіозний інструмент із майже 5 тисячами труб створює вражаючу палітру звуків: від ніжних і ліричних до потужних і грандіозних.
Нічне оточення надає заходу неповторний шарм. Тепле світло свічок наповнює простір, створюючи атмосферу магії та затишку, в якій кожна нота звучить особливо глибоко і зворушливо.
Львівський органний зал, 22:00 год.
Щороку ми знову та знову зустрічаємося в Гаю, щоб спільно відзначити радість світлого свята Великодня. Це також можливість підтримати живу гаївкову традицію, один одного та українських військових, які у ці складні часи є нашим світлом і захистом від темряви.
Великодні заходи в Львівському музеї народної архітектури та побуту:
Галявина біля водяного млина
Простора галявина в гаї
Проводимо гаївки спільно з:
Луг біля комори.