Талібан офіційно визнається законним партнером Росії: огляд пропагандистських матеріалів за 26 листопада.
Як "Орєшнік" збільшив вартість на банани
У столиці Росії розпочали пошуки "знищеного на пил" "Південмашу".
З погрозами використовувати "Орєшнік" на європейських територіях та експортувати його до Азії, Москва намагається довести, що завод "Південмаш" у Дніпрі, де 21 листопада була застосована ця "вундервафля", був "знищений вщент". Проте, поки що всі зусилля виявляються безрезультатними.
Отже, в Москві швидко дійшли до висновку, що "головні ушкодження від атаки "Орєшніком" відбулися всередині заводу, в його підземних приміщеннях, а не зовні. При цьому українська сторона не квапиться демонструвати навіть зовнішні пошкодження підприємства".
НАСПРАВДІ, протягом двох днів після удару по Дніпру пропагандистські канали переконували, що "Південмаш" буквально стертий з лиця землі. Щоправда, фото- та відеопідтверджень "чомусь" не надавалося.
Свіжі супутникові знімки викликали розчарування серед російських пропагандистів, які змушені були знизити тон своїх "переможних" заяв. Z-блогер "Романов Лайт" зізнався, що "після удару завод фактично залишився неушкодженим". Це ж підтвердив і колаборант Царьов, хоча й наполягав, що "зовнішні руйнування є суттєвими".
Імовірно, в найближчому майбутньому пропаганда вирішить відмовитися від цієї незручної теми, щоб ненароком не підірвати всі зусилля Кремля. Адже "Орєшнік" був останнім шансом для Путіна сподіватися, що Захід нарешті впаде в паніку і припинить підтримувати Україну. Проте, судячи з останніх подій, ситуація розвивається зовсім інакше.
"Безпілотні загрози" стають частиною повсякденного життя в Росії.
"У ніч на 26 листопада під час потужної атаки Збройних сил України в Ростовській області було знищено та нейтралізовано 24 безпілотники. Відомо, що постраждалих та руйнувань немає", - зазначив тимчасово виконуючий обов'язки губернатора регіону Слюсар.
ДІЙСНО, таким чином офіційна російська мова отримала ще одне слово, яке має на меті приховати незручні реалії. Те, що раніше називалося "вибухом духовки", тепер стало "безпілотною загрозою".
Таким чином, обставини війни поступово перетворюються на звичне явище для прикордонних областей Російської Федерації. Офіційні російські ЗМІ прагнуть зменшити обговорення цієї теми, проте навіть обмежені інформаційні зведення в медіа дають змогу скласти певне уявлення про ситуацію:
У Брянську тимчасово скасовуються футбольні матчі під час оголошення "повітряної тривоги".
Школи в Курську та восьми інших районах області перейшли на онлайн-навчання.
- У Ростові-на-Дону скасували святкові масові заходи на вулицях.
- У Бєлгороді рутинним явищем стали оголошення не лише "безпілотної", а й ракетної небезпеки.
У дитячих садках, школах і технікумах 16 регіонів РФ вже проводять безпекові навчання на випадок ракетних ударів.
Отже, звичайним росіянам, які, згідно з усіма соціологічними опитуваннями, продовжують підтримувати "спеціальну військову операцію", давно настав час постукати у двері Кремля. Або, принаймні, усвідомити, що кремлівські наміри "вести війну з мінімальними втратами на чужих територіях" вже давно зруйновані. І що від тієї похмурої реальності, яка невпинно насувається на росіян, вже неможливо втекти за загальними фразами про "хлопки", "падіння уламків" та "безпілотну загрозу".
Трохи про нових "адекватних партнерів" Росії.
У той же час, дует керівників ФСБ Бортнікова та СЗР Наришкіна знову згадав про те, що "Захід навмисно прагне дестабілізувати ситуацію в різних куточках світу", а також про те, що "в Україні виник глобальний тіньовий ринок зброї, що регулярно переправляється в інші регіони з нестабільною обстановкою".
На фоні звучання їхніх голосів звучав міністр закордонних справ Лавров, який знову підкреслив, що "київська влада має зв'язки з міжнародними терористичними групами".
Але НАСПРАВДІ всі ці вокально-пропагандистські потуги виглядали дуже смішно, адже того самого дня до Держдуми внесли закон, що виключає Талібан із російського списку терористичних організацій.
Не те, щоб це стало великою несподіванкою. Шойгу зараз обіймається з талібами в Афганістані, Лавров вже називав їх "притомними людьми", а Путін взагалі охрестив "союзниками".
Нагадуємо кілька цікавих фактів про цих "виважених індивідів". Таліби заснували Міністерство пропаганди доброчесності та запобігання пороку, яке:
постановило відкрито знищувати музичні інструменти, оскільки "музика підриває суспільство".
- заборонило ходити до школи дівчатам, старшим за 10 років (вважається, що приблизно в цей час розпочинається статеве дозрівання, а жінка, на думку Талібану, має опікуватися домом і рідше з'являтися на людях).
- скасувало всі рішення про розлучення;
визнало, що "звучання голосу жінки в публічних просторах є недоліком";
- заборонило чоловікам голити або стригти бороди;
- призупинило вакцинацію дітей від поліомієліту;
Заборона стосується створення, зберігання або розповсюдження зображень живих істот, включаючи малюнки птахів, тварин та портрети членів родини. Відповідно до нових норм, також заборонено купувати та продавати статуетки, що зображують живі істоти.
Це лише аспект ідеології, не зважаючи на терористичні дії, які Талібан використовує для зміцнення своєї влади в Афганістані. Проте Москву це абсолютно не бентежить. Більше того, Валєєв, заступник голови комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції, вже заявив, що "росіяни також можуть приєднатися до Талібану, і це не матиме жодних юридичних наслідків".
Не викликає подиву, що Росія охоче приймає мігрантів з Афганістану. Ще в червні Абдул-Манан Омарі, керівник "талібанського" Міністерства праці Афганістану, підтвердив, що "Росія погодилася прийняти наших трудових мігрантів". Тепер залишається тільки припускати, якими можуть бути наслідки інтеграції Кремля з афганською міграцією.
Як "Орєшнік" збільшив вартість на банани
А на завершення – банани. Міністр сільського господарства Росії Лут зазначила, що в країні наразі не варто займатися їх вирощуванням, оскільки "еквадорські" мають нижчу ціну. Проте вона також підкреслила, що "ситуація може змінитися".
Це попередження не є випадковим. 26 листопада "токсичний" (з точки зору Москви) американський долар досяг принизливої позначки у 106 рублів, що стало серйозним ударом для російської "міцної" валюти.
Вартість бананів (і решти того, чого немає у РФ) безпосередньо залежить від імпорту, який відповідно прив'язаний до курсу світових валют. Тож Лут не просто так натякнула, що рано чи пізно доведеться думати й про "російські банани".
Ця маленька деталь знову підкреслює, що російська стратегія "продамо газ та нафту, а решту купимо" після лютого 2022 року фактично перестала діяти. І причина тут не лише в санкціях. Хоча рублів в Росії вистачає, справжні фінансові ресурси стають все більш обмеженими.
На фоні стрімкого знецінення російського рубля, кремлівські заяви про "токсичні" долари та євро сприймаються з іронією. Особливо комічно це виглядало місяць тому, коли учасникам саміту БРІКС у Казані порадили мати при собі долари та євро, попереджаючи при цьому, що китайська платіжна система UnionPay в Росії працює "з обмеженнями".
Однією з ключових причин, що призвели до зниження курсу рубля, експерти вважають запровадження нових санкцій з боку США 21 листопада. Серед компаній, які потрапили під ці обмеження, виявився "Газпромбанк", через який здійснювались основні фінансові операції за згаданою схемою.
Нові санкції чреваті для Росії ще й подальшим скороченням валютних надходжень - особливо на тлі попередження США про ризик вторинних санкцій для іноземних банків, які працюють із російською системою передачі фінансових повідомлень.
Фахівці фондових ринків зазначають, що зниження курсу рубля стало можливим також завдяки подіям навколо "Орєшніка", оскільки атака на Дніпро виявила всю серйозність геополітичних ризиків, пов'язаних із ескалацією, що її влаштовує Путін. Це, в принципі, закономірно: за прагнення до "імперської величі" завжди приходиться розплачуватися. І ця ціна лише зростає з часом.