Трамп не припиняє конфлікт в Україні, а навпаки, сприяє його продовженню ‒ The Telegraph.

Відзначається, що команда Трампа все більше діє на користь Путіна.

Незважаючи на яскраві обіцянки про швидке припинення конфлікту між Росією та Україною, президент США Дональд Трамп не лише не зробив кроків у напрямку миру, але й, здається, сприяє його затягуванню. Дії американської адміністрації, які характеризуються непослідовністю та фактичними поступками Кремлю, виявляють серйозні недоліки в її політиці.

Таку думку у статті для The Telegraph висловила журналістка Ліза Хаселдайн.

Під час своєї передвиборчої кампанії Трамп обіцяв покласти край війні в Україні "за 24 години". Проте, майже через три місяці після його повернення до Білого дому, суттєвих змін не відбулося. У березні представники його адміністрації висловили оптимізм щодо можливого досягнення мирної угоди в найближчі тижні. Білий дім навіть розглядав укладення угоди до 20 квітня, коли святкують Великдень ‒ символічну дату, що цього року співпала у західній та східній християнських традиціях. Це могло б стати важливим досягненням для Трампа, який прагне отримати Нобелівську премію миру.

Однак напередодні Великодня стало очевидно, що очікування не справдилися. Росія розпочала новий наступ на півночі України, зосередивши понад 67 тисяч військових поблизу Сумської області. За повідомленнями, внаслідок ракетних ударів на вихідних по обласному центру загинули щонайменше 34 людини. Очільник Кремля Владімір Путін не продемонстрував готовності до компромісу, продовжуючи наполягати на умовах, які Україна вважає неприйнятними ‒ серед них демілітаризація країни, юридичне визнання окупованих територій російськими та відмова від вступу до НАТО.

Адміністрація Трампа заявляла про досягнення часткового припинення вогню на енергетичних об'єктах, однак, за словами української сторони, воно було порушене майже одразу. Тим часом спецпредставник президента США на Близькому Сході Стів Віткофф повернувся із зустрічі з Путіним у Санкт-Петербурзі без видимих результатів. Попри це Трамп у своєму зверненні в соцмережі Truth Social закликав Росію "рухатися до угоди" і заявив, що переговори "йдуть добре", хоча визнав: "Є момент, коли ви просто повинні або змиритися, або замовкнути".

Журналістка вказує на дедалі очевиднішу тенденцію: президент США, схоже, більше зосереджений на досягненні будь-якої домовленості, ніж на її змісті чи наслідках для України. Показовою стала заява посла Трампа в Україні Кіта Келлога, який припустив, що країну можна було б розділити "майже як Берлін після Другої світової війни". Згідно з цією концепцією, контроль над західною частиною мали б здійснювати Велика Британія і Франція (без участі США), а Росія отримала б контроль над східними територіями. Між сторонами могла б бути створена 18-мильна демілітаризована зона.

Хаселдайн звертає увагу на те, що такий підхід фактично означає визнання російського контролю над окупованими територіями Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Це відповідає пропозиціям, які висловлювали й інші союзники Трампа. Зокрема, міністр оборони Піт Геггет у лютому заявив, що вступ України до НАТО є "нереалістичним", а Віткофф минулого тижня рекомендував віддати Путіну чотири українські регіони як "найшвидший шлях до завершення війни".

На думку журналістки, якщо стратегія команди Трампа полягає в демонстрації поступливості для того, щоб спонукати Путіна до переговорів, то, швидше за все, це не принесе бажаних результатів. Замість того, щоб зменшити тиск, така позиція може лише підвищити амбіції Кремля. Авторка підкреслює, що на сьогоднішній день саме Путін, а не Україна чи США, має перевагу на військовому фронті.

"Чи це морквина, яку команда Трампа сподівається розмахувати перед Путіним, щоб заманити його за стіл переговорів? Якщо так, то вони навряд чи спрацюють: демонструючи свої найкращі переговорні карти ще до початку переговорів, ви навряд чи отримаєте якісь поступки від опонента. Для людини, яка пишається тим, що нібито досконало володіє "мистецтвом укладання угод", це дивна помилка Трампа.

Команда Трампа, швидше за все, підштовхує Путіна до того, щоб побачити, що ще він може з них вичавити. Війна в Україні наразі все ще розвивається на користь РФ, яка, на відміну від України та США, перебуває в позиції сили", ‒ зазначає Хаселдайн.

Водночас, за деякими даними, Трамп розглядає можливість введення санкцій проти так званого "тіньового" російського флоту ‒ нафтових танкерів, що забезпечують значну частину прибутків для фінансування вторгнення. Однак, як пише Хаселдайн, незрозуміло, чи зважиться він на такий крок, якщо це ще більше ускладнить дипломатичні зусилля.

Україна продовжує тримати в руках ініціативу в Чорному морі. Проте Трамп готовий передати цю "фішку" Путіну.

Які загрози може принести Україні угода про перемир'я в Чорному морі? Які умови висуває Росія для досягнення миру?

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.