У парламенті виникла ідея щодо обмеження доступу до російської музики на платформах Apple Music і Spotify. Однак самі стрімінгові сервіси не вважають це необхідним.

У Верховній Раді триває дискусія щодо введення заборони на музику російською мовою на стримінгових сервісах.

Цю тему обговорювали на засіданні підкомітету з музичних індустрій Комітету Верховної Ради України з гуманітарних та інформаційних питань, повідомляє пресслужба парламенту.

Зокрема, петиція, що закликає заборонити музику російською мовою на стримінгових сервісах, здобула необхідні 25 тисяч підписів. Це підкреслює суспільний інтерес до цієї проблеми та її важливість у сучасному контексті.

Втім, під час засідання з'ясувалося, що наразі механізмів для цього немає, а стрімінгові сервіси відмовляються обмежувати російськомовний контент на вимогу української влади.

"Наш досвід взаємодії з великими платформами виявився невдалим. Лише компанії META і Google надали нам якусь відповідь. Проте на наші запити щодо підписання меморандумів та започаткування ефективної очистки інформаційного простору ми отримали відмову: жодна з великих платформ не бажає розробляти окремі правила для України, які б відрізнялися від їхніх глобальних стандартів," - зазначив Валентин Коваль, перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Він зазначив, що музичні платформи на кшталт Spotify, Apple Music та YouTube Music є менш значними, а в Європейському Союзі їх діяльність регулюється національними координаторами цифрових послуг.

На думку Коваля, в даній ситуації Україні слід зосередитися на удосконаленні свого національного законодавства щодо санкцій, а потім передавати результати у вигляді санкційних списків до Європи та США.

За інформацією Валерії Куракіної, представниці Міністерства цифрової трансформації, щоб ініціювати звернення до стримінгових платформ, необхідно мати відповідне національне законодавство або санкції, які слугуватимуть підставою для міжнародних компаній обмежити доступ до контенту на українській території.

Крім того, на засіданні обговорили відсутність чітко визначених санкцій за публічне відтворення/виконання музики російською мовою.

Зараз в Україні заборонене публічне виконання російської музики, однак конкретне покарання за порушення цієї заборони не передбачене, розповів представник Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Сергій Гавловський.

Він пояснив, що зараз в Україні заборонене публічне виконання російської музики, однак законодавство не передбачає окремої норми, яка б встановлювала відповідальність за порушення у сфері розповсюдження і популяризації творів мистецтва.

За словами представника Нацполіції, наразі такі дії поліціянти можуть кваліфікувати за статтею 155 Адміністративного кодексу (Порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг) та статтею 173 (Дрібне хуліганство).

"Пропонуємо доповнити кодекс новою статтею, яка б запроваджувала відповідальність за порушення вимог щодо розповсюдження і популяризації творів мистецтва", - сказав Гавловський.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.