У Відні відбувся Міжнародний жіночий форум, присвячений 140-річчю українського жіночого руху.
За інформацією Укрінформ, захід був ініційований українськими громадськими організаціями "Домівка" та "Матуся", а також Центром гендерної культури. Це стало можливим завдяки підтримці посольства України в Австрії, Дипломатичної академії Відня та міської адміністрації Відня.
"Українські жінки завжди були в центрі культурного, соціального та політичного життя нашої нації. Сьогодні вони демонструють надзвичайну силу та відданість, захищаючи нашу державу та будуючи мирне майбутнє", - заявив під час відкриття форуму посол України в Австрії Василь Химинець.
Форум став унікальною платформою для обговорення важливих питань жіночого лідерства, дипломатії та історії жіночого руху, об'єднавши провідних експерток, дипломаток, активісток і громадських діячок.
На відкритті форуму, крім українського посла, виступив також директор Дипломатичної академії Відня Еміль Брікс. У заході брали участь посли з європейських країн, серед яких були посол Бельгії Каролін Вермеулен, посол Швеції Анніка Маркович та посол Литви Ліна Рукштєльєнє. Вони поділилися своїм досвідом та поглядами на міжнародну співпрацю.
На форумі яскраво виділився емоційний виступ правозахисниці та лауреатки Нобелівської премії Олександри Матвійчук, яка приєдналася онлайн, щоб поділитися своїми думками про порушення прав людини та акцентувати увагу на значенні міжнародного права у захисті жінок, які стали жертвами російської агресії.
Також на заході виступили представниці міжнародних організацій і бізнесу, які представили різні перспективи жіночого лідерства. Серед них Яна Барінова (ERSTE Foundation), Марина Саприкіна (U&WE Hub) та Олена Кондратенко (The Female Factor).
Також у форумі взяла участь військова та поетеса Ярина Чорногуз, яка поділилася своїми враженнями і думками, акцентуючи увагу на відвазі та силі українських жінок, які борються за свою свободу.
Однією з ключових тем форуму стало обговорення проблем жінок-мігранток. Виклики, з якими стикаються жінки, що змушені були залишити свої домівки, та важливість міжнародної підтримки, були детально розглянуті старшою дослідницею та культурологинею Юдіт Коленбергер з Віденського університету.
На панелі, присвяченій українським жінкам у Відні та їхнім новаторським ініціативам, активістка Аріна Єна розповіла про розвиток жіночої спільноти австрійської столиці та їхню різносторонню діяльність на підтримку українок під час війни.
У межах події була організована виставка проекту "Неймовірні", що підкреслює силу та витонченість українських жінок, їхню відвагу і креативність, незважаючи на виклики, які приносить війна.
На форумі також були представлені аксесуари від проекту "Посестри" Оксани Яворської, які яскраво демонструють інтеграцію традиційної української культури з сучасними мистецькими напрямами.
Згідно з інформацією від Укрінформу, Союз українок Америки (СУА) нещодавно організував міжнародну онлайн-конференцію, присвячену 140-річчю українського жіночого руху.