Всесвітній день мистецтва: огляд найцікавіших блогів, на які обов'язково слід підписатися - Радіо Максимум
Унікальні вітальні листівки та картинки до Дня ангела Андрія 2025 - святкові відкритки для іменинників.
Всесвітній день мистецтва - це міжнародне свято, яке відзначає образотворче мистецтво. Ініціатором цього заходу виступила Міжнародна асоціація мистецтв (IAA/AIAP), що співпрацює з ЮНЕСКО.
Свято святкується 15 квітня, оскільки в цей день народився Леонардо да Вінчі, видатний представник Ренесансу, який став символом миру, свободи слова, толерантності та братерства. Це свято має на меті підвищити усвідомленість щодо важливості творчого процесу в глобальному контексті.
Захоплююча розповідь про UFDA: Бережімо мистецтво для прийдешніх поколінь.
Всесвітній день мистецтва служить нагадуванням про значущість підтримки та розвитку мистецьких ініціатив, які сприяють культурному збагаченню і становлять ключову частину суспільного життя та економіки.
Незалежно від того, чи є ви професійним художником, аматором, чи лише здобуваєте мистецьку майстерність, чи просто людиною, яка цінує красу та креативність навколишнього світу, Всесвітній день мистецтва є чудовою можливістю відсвяткувати та вшанувати силу мистецтва в нашому житті.
Якщо ви прагнете відвідати український музей, але обмежені в часі, скористайтеся можливістю ознайомитися з блогом Museums of Ukraine.
Тут зібрано все, що шукають поціновувачі мистецтва та музеїв: цікаві дописи про українських художників та їхні картини, фото музеїв з усієї України та їхніх експонатів, які допомагають буквально здійснити екскурсію, не виходячи з дому.
На цій сторінці, як випливає з назви, представлені фотографії українських архітектурних споруд, зведених у XX столітті в стилі модернізму. Цей архітектурний напрямок об'єднує кілька концепцій, які вносять елементи швидкого технологічного прогресу в дизайн будівель.
Акаунт, на якому вже представлено близько п'ятдесяти фотографій, належить українському митцю Дмитру Соловйову. Одна з основних цілей його блогу — підвищити усвідомлення важливості охорони сучасної архітектури, що зникає в Києві та інших містах України. Зокрема, йдеться про радянські мозаїки.
Блог, який веде культурологиня Марія Дячук. Експертка легко, зрозуміло і з гумором розповідає про мистецтво та його напрями, знайомить нас з окремими художниками не лише як із митцями, а і як із живими людьми, та закохує у мистецтво навіть тих, хто до цього ним не цікавився.
Цей Instagram-акаунт належить сайту, присвяченому історії української культури під назвою "Амнезія". Автори проекту описують його як дослідження української попкультури, що нагадує археологічні розкопки.
На Instagram-сторінці проєкту представлено рекламу з львівських журналів 30-х років XX століття, а також дизайни книг і вінілових платівок того ж часу. Крім того, тут можна знайти архівні фотографії художників та самі твори митців.
Культурний проєкт, що розповідає про українську культуру, історію та мистецтво. Зокрема, автори пропонують дізнатися більше про українських авангардистів, відомих на весь світ, розкривають таємниці петриківського розпису, розповідають, як краса українок надихала відомих художників, пропонують помилуватися Києвом на полотнах знаних митців і не тільки.
Цей блог створений Наталею Красовською, яка охарактеризовує свою сторінку як "особистий погляд на деталі міського середовища". Тут ви знайдете зображення сходів, дверей, балконів, ліхтарів, печей, люстр та інших архітектурних елементів, які авторка відкриває в Києві та інших містах України.
До кожного фото авторка залишає описи: розповідає про сам елемент, детально описує його вигляд, інколи пояснює, в якому саме будинку виявилися знахідка, розповідає про сам дім. Зараз на сторінці понад 250 дописів і чимало сторіз, які з'являються майже щодня і згруповані в тематичні теки.
Блог, який здобув популярність завдяки мемам на життєві теми, знайомим кожному з нас, натхненим знаменитими картинами. Але це не єдине, чим захоплює авторка Олена Полякова: вона також ділиться цікавими фактами про легендарних художників, розкриває історії картин та їх персонажів, знайомить із щоденним життям мистецтвознавця, пропонує тематичні лекції та багато іншого.
Цей Instagram-блог присвячений українській літературі: тут можна знайти поетичні твори, цікаві добірки на певні теми та інформацію про життя і творчість українських авторів.
Блог, що слугує джерелом натхнення, пропагує українську музику та поезію — як класичну, так і сучасну. У ньому автори представляють як відомі, так і менш знані вірші.
У своєму Instagram-блозі художниця Олена Зарецька, яка є онукою видатних українських художників-дисидентів Алли Горської та Віктора Зарецького, публікує свої творчі роботи, проводить спонтанні майстер-класи, ділиться роздумами про війну та своїм баченням мистецтва.
Блогерка захоплюється колекціонуванням антикварних вишитих сорочок і килимів. У своєму Instagram вона ділиться деталями процесу виготовлення цих виробів, розповідає про вишивку та орнаменти, а також надає цікаві історичні відомості й публікує вражаючі фотографії.
Леонардо да Вінчі - відомий на всю планету італійський художник, який, до того ж був вченим, музикантом та письменником. Митець чудово грав на лірі, першим пояснив, чому небо синє, вмів писати обома руками та можливо був вегетаріанцем.