"Я почав готуватися до війни ще з 2006 року". Kozak Siromaha розповідає про "Голос країни", негативні реакції через Ніколаса Карму та пояснює, чому вважає жінок магічними істотами.

Український етноспівак, відомий своїм колоритним стилем творчості й дотриманням козацьких традицій, зірка шоу "Голос країни-8" та учасник авторського проєкту Тіни Кароль "Дім звукозапису" Kozak Siromaha (Олександр Люббоженко) ще у 2006 році морально та фізично готувався до війни, а до початку повномасштабного вторгнення не мав навіть паспорта та жив відлюдником на березі річки Дніпро.

В ексклюзивному бліцінтерв'ю OBOZ.UA Kozak Siromaha, який до 33 років був російськомовним, пояснив, чому вважає українську мову своїм найбільшим подарунком, розкрив причини незадоволення "Домом звукозапису" та розповів про довгий шлях до пошуку себе. Співак також зізнався, як вони з дружиною реагують на хейт та якими хочуть бачити своїх синів у майбутньому.

Ви спробували себе в багатьох сферах: від кравця і будівельника до охоронця, продавця, менеджера та тренера у фітнес-центрі, а також служили в АТО. Коли ви зрозуміли, що ваше покликання — це музика?

По-перше, я ніколи не прагнув знайти себе. Від самого початку мого життя я боровся, виживав і прагнув до самовираження. Навіть моя люба бабуся благословила маму, стверджуючи, що я стану артистом.

Колись ви стали студентом Академії козацтва, де вам присвоїли нове ім'я - Сіромаха. Ви також дотримуєтеся вчення Харе Крішна. Що ж стало причиною цих значних змін у вашій життєвій історії?

Академія мистецтв, вчення Харе Крішни, ведична філософія, іслам, християнство, буддизм, психологія — усе це мої духовні інструменти, даровані мені Богом. Я з радістю приймаю їх і щиро ділюся ними з іншими. Це шлях до самопізнання та розуміння своєї істинної сутності.

Що спонукало вас у 2018 році долучитися до восьмого сезону телепроекту "Голос країни"? Чи підтримуєте зв'язок із вашою колишньою вокальною наставницею Джамалою?

Чи звертали ви увагу на той сезон? Там була людина з бородою, і саме він винен у тому, що я накоїв. Він дуже прагнув справжніх позитивних емоцій для України. Це був Дмитро. Тепер я теж хочу оцінити його талант у спільній роботі. Що сталося, те сталося. Ви це бачили чи ні? З Джамалою жодних зв'язків, контактів або стосунків не було. Все в руках Бога.

"Як Kozak Siromaha вирушив у безквиткову подорож селами України". Які уроки приніс цей проєкт? Чи можна очікувати його продовження?

Подорож по селах знову підтвердила, наскільки вражаючою є Україна. Ми повинні зберігати її в чистоті - як морально, так і фізично. У сільських громадах люди щирі, доброзичливі та винахідливі. Саме заради цього ми боремося - за культуру та світлі душі. З радістю продовжимо наші мандрівки.

Не так давно ви стали учасником восьмого епізоду унікального проєкту Тіни Кароль "Дім звукозапису". Які емоції та враження залишилися у вас після цього досвіду?

- "Дім звукозапису" - шикарний проєкт, Тіна молодець. Я собою незадоволений, багато факторів, тож працюємо і не зупиняємось!

Не так давно ви випустили свій дебютний альбом під назвою Vytynanka. Чули, що деякі ваші колеги зазначали, що їм не вистачає ресурсів для музичного творчості. Яким чином ви черпаєте натхнення для своєї роботи?

Альбом "Vytynanka" виявився досить оригінальним і нестандартним, але, на мою думку, його реалізація склала лише 15% від потенціалу. Проте це лише частина шляху, тому ми не зупиняємося на досягнутому! Музиканти дійсно постаралися, сподіваюся, що це не останній їхній проект. Натхнення черпали з моря, звуків органу та смачної їжі.

Мої товариші, що долучалися до організації вашого концерту в США, підкреслювали вашу незвичайну скромність і простоту. Чи завжди ви були такими? Яка ваша родина, і яка роль у вашому житті була батьків?

- До США ми поїхали з метою об'єднання українців. Ми їм - нашу енергію запорожців, а вони натомість - щиру подяку та підтримку для ЗСУ, за що їм сердечна вдячність. Таким, як зараз, звісно, що не був. Це мій шлях, це моя битва за життя.

Дитинство було - вода та вогонь, зараз влазимо в мідні труби. Підтримка від батьків? Мати як могла мене підтримала, а батько, по суті, вважається зниклим безвісти.

Багато українців тривалий час не могли повірити, що Росія наважиться на агресію. Які у вас були роздуми з цього приводу?

Вперше я почав усвідомлювати війну ще в 2006 році. З тих пір я готувався як морально, так і фізично. Нам надали можливість здобути справжню незалежність, а вам всім залишається питання: від чого саме?

Чи могли б ви поділитися більш детальною інформацією про те, хто дав вам знати про початок війни?

Це сталося в Криму, коли я перебував там на гастролях з мандрівним театром. Місцеві мешканці, кримські татари, застерегли нас про загрозу, що насувається на Україну. Тоді я сприйняв ці слова як безглуздість, адже, як і багато інших українців, вважав Росію "братнім народом".

- Яким запам'яталося 24 лютого 2022 року? Як цей день змінив ваше життя?

- Феєрверком уночі, гучним та яскравим. Думи всередині: "Діємо, Ра!!!" (в давньоєгипетській міфології бог Сонця, перший правитель Єгипту. - Ред.), бо ми в Україні! Це наша доля.

Поділіться, будь ласка, своїм досвідом переходу на українську мову.

- З п'яти і до 33 років я був російськомовним. Такий собі досвід. Українська для мене як подарунок. Головне - бажання, спілкування. Все вийде.

Як ви сприйняли негативні реакції на вашу думку, висловлену блогеру Ніколасу Кармі, коли ви заявили: "Жінка повинна вміти все"? Відразу ж вас почали називати аб'юзером, говорити, що "краще б співали, ніж говорили", і виявилося ще безліч інших не дуже приємних коментарів.

Хейт для мене — це своєрідний лікувальний бруд, і я відчуваю радість від уваги небайдужих. Дякую за інтерес, продовжуйте в тому ж дусі!

Досить часто в інтерв'ю ви згадуєте всіх жінок як відьом, що нагадує назву знаменитого серіалу "Всі жінки відьми". Яка реакція вашої дружини на такі ваші слова?

Так, адже жінка з освітою сприймається як справжня відьма. Ось такі наразі реалії. Я ставлюсь до всіх жінок як до матерів-богинь, адже це істинне божественне покликання. Я щиро їх шаную. Так, жінці, особливо якщо вона мати, потрібно володіти багатьма навичками, проте це не означає, що чоловіки можуть здаватися. Ми маємо докладати всіх зусиль, щоб наші жінки та діти були щасливими.

Які таємниці щасливого сімейного життя сприяють налагодженню взаєморозуміння у стосунках?

- Поглиблений аналіз себе, особистісний ріст, прийняття, максимальна відданість – і ось любов у всій її щирості. Це і є життя, це досвід. Без помилок і втрат не обійтись. Проте саме життя розставляє все по своїх поличках.

- Якими б ви бажали бачити своїх синів у майбутньому?

Мені б хотілося, щоб вони виросли незалежними і відповідальними, а найголовніше – щирими та відданими. Саме до цього я також прагну. Щастя для мене – це шлях самореалізації.

- Kozak Siromaha, які б поради дали українцям, котрі занепали духом?

- Падати духом? Ні-ні. Хто ми? Ми — це наші душі. Ми залишаємося людьми. Проходимо цей урок з повагою. Наше майбутнє визначається нашим ставленням. Бажаю всім перемог у любові!

Дізнайтеся, де в даний час знаходиться учасниця програми "Половинки" та модель на інвалідному візку Оксана Кононець. Вона розповість про свій переїзд до США, співпрацю зі штучним інтелектом і про те, як їй вдається справлятися з постійним болем.

На OBOZ.UA ви можете прочитати ексклюзивне інтерв'ю зі співачкою Альоною Омаргалієвою. У бесіді вона розкриває подробиці конфліктів із Тамерланом, ділиться своїми переживаннями з приводу мови, які торкаються поляків, а також говорить про пісню, написану на честь жінок-воїнів.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.