Як приготувати вдома найсмачніші сирники: повітряні, ароматні та соковиті, як у кращих ресторанах.

Сирники в Україні — це не лише смачна, а й особлива кулінарна традиція. У соціальних мережах можна помітити дві групи людей: одні вже стали справжніми майстрами у їх приготуванні, тоді як інші продовжують боротися за досягнення бажаного смаку. Зберігайте секрети приготування цієї популярної страви, щоб з легкістю насолоджуватися сирниками щодня.

Почнемо з рекомендацій від професіоналів кухні. Одне з ключових правил, на яке вони постійно звертають увагу, - це необхідність уникати надмірної вологи.

Сир повинен бути одночасно жирним, але без зайвої вологи, пояснює Валерія Матрохіна, переможниця МастерШеф 12. Оптимальний варіант -- сир з жирністю 9-12%, який найкраще нагадує домашній. Якщо є вибір між магазинним і таким, що має натуральний склад, віддайте перевагу першому, оскільки він зазвичай більш однорідний. Вологу, тобто сироватку, можна легко прибрати, відтиснувши її. Ви можете зробити це через вафельний рушник або марлю, якщо рушника немає. Безлактозний сир також можна використовувати, дотримуючись цього ж правила.

Кисломолочний сир є ключовим інгредієнтом для приготування сирників, і його текстура відіграє важливу роль у кінцевому результаті. Якщо ви віддаєте перевагу зернистій консистенції, можна вибрати сир з грудочками, який доступний у магазинах. Проте, за словами професійних кухарів, сирники з твердого зернистого сиру можуть не завжди бути смачними, оскільки великі часточки можуть відчуватися в готовій страві. Крім того, такі сирники нелегко формувати, оскільки вони можуть розпадатися, що змушує використовувати більше борошна, що, в свою чергу, впливає на їхню ніжність.

Володимир Ярославський, власник закладу "Сто років тому вперед", поділився секретами приготування ідеальних сирників. Він підкреслив, що для досягнення правильної текстури важливо ретельно перемішати сирну масу до однорідності. Це можна зробити як виделкою, так і товкачкою, але слід бути обережним і не зловживати цим процесом, оскільки сир не повинен перетворитися на пасту. У своїх соціальних мережах Володимир наголошує, що консистенція не повинна нагадувати пюре, адже саме грудочки надають сирникам того самого домашнього смаку, як у бабусі. Тому, важливо швидко змішати інгредієнти, сформувати кульки, обваляти їх у борошні, позбутися зайвого і приступити до смаження. Який метод обрати – залежить від ваших уподобань та бажаного результату.

Цукор часто стає причиною того, що сирники підгорають, адже він швидко карамелізується і може почати горіти. Щоб уникнути цієї проблеми, рекомендується використовувати його в мінімальних обсягах, оскільки під час приготування цукор розплавляється і робить тісто більш рідким. Це, в свою чергу, може призвести не лише до підгорання, а й до того, що сирники втрачають форму і розшаровуються. Крім того, ще однією причиною підгорання може бути надмірний нагрів сковороди, тому оптимально смажити сирники на середньому вогні.

Іноді шеф-кухарі вирішують не додавати білки до сирників, покладаючись виключно на жовтки для створення основної структури. Ви можете наслідувати цей підхід, оскільки використання цілих яєць робить тісто менш в'язким. Якщо ж ви виберете додати лише жовток, консистенція буде більш густою. Проте білок виконує важливу функцію, оскільки під час смаження він допомагає зберегти форму сирників. Тому варто звертати увагу на тип сиру, який ви використовуєте. Крім того, можна повністю обійтися без яєць — наприклад, банани часто слугують гарною альтернативою. Для 400 г сиру підійде один середній стиглий банан.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.