Яке свято нас очікує завтра, 17 серпня? Давайте дізнаємося більше про цей день, зокрема про церковні традиції та обмеження, які варто врахувати.

17 серпня 2025 року — це неділя, що відзначає 1271-й день конфлікту в Україні.

Яке церковне свято відзначатимемо завтра за новим календарем?

Завтра, 17 серпня, віряни святкують день пам'яті святого мученика Мирона. Святий Мирон жив у місті Ахайї (сучасна Греція) в часи правління імператора Декія (бл. 249-251 року), який розпочав жорстокі переслідування християн. Він був пресвітером (священником) у місцевій християнській громаді, знаним за свою доброту, милосердя та велику ревність у вірі.

Одного разу, під час святкування Різдва Христового, коли Мирон проводив богослужіння, до храму вломилися військові за наказом місцевого правителя Антипатра, щоб заарештувати християн. Не злякавшись, Мирон сміливо виступив проти них і став на захист своїх прихожан. За це його захопили та привели до Антипатра. Правитель вимагав від святого відмовитися від Христа та принести жертву язичницьким богам, але Мирон рішуче відмовився. Його почали катувати, проте, незважаючи на жахливі муки, він залишився вірним своїй вірі і прийняв мученицьку смерть як відданий учень Христа.

Що не слід робити 17 серпня

* Не слід розпочинати нові проєкти – вони не принесуть очікуваних результатів.

Не слід використовувати лайливі слова чи принижувати інших – негативні вчинки обернуться проти вас.

Не варто святкувати чи розважатися — сьогодні ми вшановуємо пам'ять мученика.

Народні звичаї та спостереження на 17 серпня

Серед наших пращурів було безліч захоплюючих традицій і звичаїв, пов'язаних із цим днем:

* Уранці похмуро — готуйтеся до теплої осені.

* Сонце ховається за туманом — завтра обіцяють вітер і дощ.

* дощ і гроза -- до буремної осені;

* Зоряне, чисте небо в вечірній час — очікуйте на комфортну та суху погоду в найближчі дні.

В народі 17 серпня носило назву Мирон Вітрогон. Вірили, що вітер змінює свій напрямок, стає вже осіннім. Мирон ніби "виганяє" літо й кличе осінь. Часто говорили "Прийшов Мирон -- зірвав з літа заслону".

Іменини: які імена підійдуть для малюка, що з'явився на світ 17 серпня.

Завтра святкують іменини: Дмитро, Ілля, Мирон, Олексій, Павло та Уляна.

Талісманом людини, народженої 17 серпня є гагат. Із давніх-давен гагат вважали сильним оберегом проти темних сил і всякої нечисті. Йому також приписували здатність заспокоювати розум і проганяти безсоння, даруючи людині спокійний і глибокий сон.

У цей день з'явилися на світ:

1935 рік -- Віктор Малинка, український художник, член Спілки художників України;

1955 рік — Ігор Смешко, український політик і військовий діяч, відомий як голова партії "Сила і Честь".

1968 рік — це рік, коли народився Андрій Кузьменко, відомий як "Кузьма Скрябін". Він був телеведучим та солістом популярного музичного колективу "Скрябін".

Особливі події 17 серпня

Календар значущих подій в Україні та світі на 17 серпня:

1245 рік — У ключовій битві поблизу міста Ярослава (сучасна територія Галичини) князь Данило Романович завдає непоправної поразки угорським військам.

* 1502 рік -- Мандрівник і мореплавець Христофор Колумб, перебуваючи на узбережжі Центральної Америки, проголошує територію сучасного Гондурасу володінням Іспанської корони;

* У 1771 році англійський хімік Джозеф Прістлі здійснив важливе наукове відкриття: він уперше довів, що рослини виробляють кисень.

* 1896 рік – Початок золотої лихоманки на Клондайку: Джордж Кармак отримує права на золотоносне родовище на маленькому струмку, який він символічно називає Bonanza Creek — Струмок Удачі.

У 1908 році у Франції була представлена перша анімаційна стрічка в історії кінематографа під назвою "Фантасмагорія".

У 1914 році у Львові було створено першу частину українських національних збройних сил – легіон Українських Січових Стрільців.

* 1916 рік -- Королівство Румунія приєднується до Антанти, вступивши у Першу світову війну на боці союзників;

У 1918 році Гетьман Павло Скоропадський встановив 8-годинний робочий день в Україні.

У 1919 році Чорноморський полк Армії УНР під керівництвом Євгена Царенка захоплює ключову залізничну станцію Рудниця, що прокладає шлях до Одеси.

* 1920 рік — Завершення Варшавської битви: Червона армія, потерпівши поразку від польсько-українських військ, починає швидкий відхід на схід.

* 1940 рік -- Адольф Гітлер офіційно оголошує про повну морську блокаду Великої Британії;

1941 рік — У Криму стартує примусове виселення німецької громади: за кілька днів близько 50 тисяч людей були депортовані.

* 1945 рік — Після закінчення Другої світової війни Індонезія оголошує про свою незалежність від Нідерландів.

1946 рік – в Греції стартує громадянський конфлікт, що зрештою трансформується у велике військове протистояння між монархістами та комуністами.

* 1950 рік -- Сполучені Штати Індонезії були офіційно перетворені на унітарну державу -- сучасну Республіку Індонезія;

* 1953 рік — в Південній Каліфорнії проходить перша конференція Анонімних Наркоманів;

1958 рік — Глава Китайської Народної Республіки Мао Цзедун оголошує про початок великої економічної та соціальної ініціативи, відомої як "Великий стрибок".

1960 рік – Ґабон оголошує свою незалежність від Франції.

У 1962 році 18-річний підліток на ім'я Пітер Фетчар став першою особою, яка загинула під час спроби втечі через Берлінську стіну.

* 1982 рік -- Компанія Royal Philips Electronics презентує перший у світі компакт-диск (CD);

* 1999 рік — Прапор Донецької області отримав офіційне затвердження.

* 2009 рік — в англійській Вікіпедії було опубліковано тримільйонну статтю.

2011 рік — Україна запускає супутник "Січ-2", який створено для дистанційного моніторингу поверхні Землі.

Яке завтра свято в Україні і світі

17 серпня в Україні і світі святкують Міжнародний день чорного кота. Хоча це й неофіційне, проте дуже важливе свято. Воно має на меті зруйнувати упередження щодо чорних котів, підвищити рівень усвідомлення про них та допомогти цим тваринам знайти дім. Попри свою грацію та красу, чорні коти в багатьох культурах потерпають від забобонів. Їх часто вважають символом нещастя, поганих прикмет, чаклунства. Чорних котів рідше всиновлюють в притулках.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.