Які важливі події відзначаються завтра, 24 лютого? Кого вшановує церковний календар, та які дії слід уникати в цей день?

24 лютого 2025 року – понеділок. Це 1097-й день конфлікту в Україні.

24 лютого в церковному календарі відзначається свято, присвячене першому та другому відкриттю голови святого Івана Хрестителя. Це особливе свято пов'язане з обретінням святині, яка була знайдена двічі. Перше відкриття відбулося в IV столітті, коли голова Івана Хрестителя була виявлена в Ієрусалимі та повернена до місцевого храму. Друге відкриття сталося у V столітті в Константинополі (сучасний Стамбул), де святиня знову була знайдена і також відправлена до храму.

Серед наших пращурів було багато захоплюючих повір'їв, що стосуються цього дня:

Цього дня наші предки дуже піклувалися про домашню худобу, прибирали в хліві, давали тваринам частування. Але загалом день вважався нещасливим.

Завтра святкують іменини Івана та Іларіона.

Талісманом для тих, хто з'явився на світ 24 лютого, є хризоберил. Цей камінь відомий своїми лікувальними властивостями, зокрема у боротьбі зі шкірними недугами. В давнину хризоберил вважався магічним каменем, здатним наділити свого власника здатністю розуміти мову птахів і тварин.

Цього дня народилися:

Календар значущих подій в Україні та у світі на 24 лютого:

Завтра, 24 лютого, у Києві буде хмарна погода з проясненнями, без дощу. У Львові очікується похмуре небо, опадів не прогнозується. У Харкові в другій половині дня стане ясніше, опадів не передбачають. В Одесі також буде ясно, дощів не очікується.

У Києві вдень температура повітря становить 0 градусів, а вночі опускається до -10. Львів має вдень +5 градусів, а вночі -5. У Харкові вдень -3 градуси, а вночі температура падає до -11. В Одесі вдень +2 градуси, а вночі -8.

24 лютого в Україні відзначається Національний день молитви. 12 лютого 2025 року Верховна Рада України ухвалила рішення про введення цього дня, який щорічно відзначатиметься 24 лютого — в річницю початку повномасштабного вторгнення Росії до України. У цей день Верховна Рада буде проводити засідання, яке розпочнеться виконанням духовного гімну України "Боже великий, єдиний". Кабінету Міністрів доручено впродовж трьох місяців розробити та затвердити всебічний план заходів для святкування Національного дня молитви на державному рівні за участю Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Також місцеві адміністрації повинні підготувати та провести відповідні заходи.

Також 24 лютого відбулося Повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Розпочалося 24 лютого 2022 року і стало найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. У цей день Росія розпочала масовану атаку по всій території України, завдаючи ракетних ударів, проводячи авіанальоти та наступаючи з кількох напрямків: з півночі (через Білорусь), зі сходу (з окупованих територій Донбасу та Росії) і з півдня (з Криму).

Також 24 лютого відзначається Міжнародний день ненависті до коріандру. Цю дату придумали люди, які не виносять коріандр (кінзу) через його унікальний аромат і смак. Неприязнь до цієї трави має свої корені в генетиці. Дослідження довели, що у деяких індивідів існує генетична мутація, що змушує їх сприймати смак коріандру як мильний або неприємний. Це пов'язано з підвищеною чутливістю до альдегідів — хімічних сполук, які присутні у кінзі.

24 лютого розпочинається Масниця — традиційне свято слов'ян, що відзначає прихід весни та прощання з зимою. Це святкування триває тиждень перед Великим постом, зазвичай в лютому чи березні, причому дати змінюються щороку в залежності від дати Великодня.

Також 24 лютого відзначається Всесвітній день бармена, що є професійним святом для всіх, хто працює за барною стійкою. Ця дата була обрана не випадково, адже вона співпадає з Днем святого Аманда, покровителя виноробів, пивоварів і, відповідно, барменів. Бармени - це не лише ті, хто наливає напої, а справжні митці, які створюють коктейлі, підвищують настрій відвідувачів і іноді виконують роль неофіційних психологів. Професія бармена має довгу історію; перші бари з'явилися ще в середньовіччі, а з розвитком міської культури барменство перетворилося не лише на ремесло, а й на справжнє мистецтво.

24 лютого відзначається день народження лотереї. Перша зафіксована лотерея була організована в Стародавньому Китаї приблизно у 205-187 роках до нашої ери, і її метою було фінансування будівництва Великої китайської стіни. Лотереї в Європі почали з'являтися в середньовічний період, а в 1446 році в Брюгге (теперішня Бельгія) відбулася одна з найперших задокументованих лотерей.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.