Бієнале сучасного мистецтва «Київська школа» розпочнеться 8 вересня та триватиме до 1 листопада 2015 року, як повідомили куратори проекту Хедвіґ Заксенхубер та Ґеорґ Шоллхаммер на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі 17 квітня.

У відповідь на наявну ситуацію в Україні, «Київська школа» пропонує новий формат бієнале, поєднуючи мистецтво та платформи для публічних дискусій, говорять куратори. Програма “Київської школи” досліджує гострі питання, що стоять перед українським та європейським суспільством, та реагує на виклики сучасності. Проект представить зріз сучасного мистецтва з України та всього світу. Окремі підрозділи бієнале одночасно відкриються у ряді інституцій різних країн Європи як невід’ємні елементи проекту.

Ці підрозділи буде присвячено невідомим історіям авангардного мистецтва України та його внеску в глобальну історію мистецтва. Частина «шкіл» та виставок складатимуть основу для довготривалих структур, що функціонуватимуть і надалі по завершенні бієнале. «Київська школа» розглядає мистецтво як знаряддя для аналізу багатьох критичних питань у країні, в якій відбулася революція, а наразі триває війна. «Київська школа», організована кураторами Хедвіґ Заксенхубер та Ґеорґом Шоллхаммером разом із Центром візуальної культури (Київ), являє собою відкритий та інклюзивний проект, розроблений у співпраці з мережею українських та міжнародних культурних інституцій, громадських організацій та незалежних агентів.

«Київська школа» матиме гілки та департаменти у Відні, Лейпцигу, Трондхеймі, Софії, Празі, Будапешті, Карслруе, Бухаресті та інших містах.

Основні завдання проекту – відкрити канали мистецького та інтелектуального обміну, акцентуючи на важливості локального культурного виробництва у контексті Європи.

«Київська школа» сприятиме розвитку художніх та дослідницьких середовищ в Україні, а також відкриє для міжнародної аудиторії твори українських митців двадцятого століття. Бієнале спрямована на розвиток альтернативного публічного простору для рефлексії, долання кордонів, створення нових міжкультурних зв’язків та сценаріїв для майбутнього.

Ґеорґ Шоллхаммер та Хедвіґ Заксенхубер, куратори «Київської школи»:
«Ця бієнале справді потрібна українському суспільству, далеко поза межами мистецьких кіл. Одразу після того як Мистецький Арсенал заявив про неможливість продовжити організацію проекту місяць тому, ціла низка знаних культурних інституцій, громадських організацій та незалежних майданчиків, а також соціальних активістів з України та Європи заявили про свою підтримку проекту. На їхню думку, суспільство потребує платформи на зразок бієнале, щоб мати можливість збиратися, рефлексувати та обговорювати сьогоднішні травми в публічному просторі. Нам це здається потужною ознакою їхнього бажання подолати стан, у якому опинилася Україна через військові дії на Сході та економічну кризу, уявити мирне та демократичне майбутнє. Ми сподіваємося, що «Київська школа» зробить внесок у цю справу, пропонуючи агори для зустрічей та дебатів, а також для поетики та образності сучасного мистецтва».

Василь Черепанин, керівник Центру візуальної культури:
Важливо, що бієнале «Київська школа» відбудеться після революції Майдану та під час війни проти України. Ці події ще більше підкреслюють необхідність такої публічної платформи для суспільної рефлексії у нашій країні. Ми переконані — мистецтво і знання мають великий політичний потенціал. Київська бієнале — це не гламурний блокбастер, а відкритий ангажований проект. Ми мислимо бієнале сучасного мистецтва як продовження ідеї Майдану. Київська бієнале — це Майдан культури в міжнародному масштабі, спрямований на представлення художнього та політичного досвіду України в загальноєвропейському контексті. Проведення «Київської школи» необхідне, оскільки це можливість говорити про локальні українські проблеми універсальною мовою.

Леся Прокопенко, керівниця виставкових проектів «Київської школи»
«Київська школа» демонструє новий тип організації, що включає та залучає рівноправних учасників, замість того, щоб множити владні відносини та ієрархічні структури. Програма бієнале Київська школа будується з відкритих платформ, де сьогоднішній мистецький процес, культурні та політичні дослідження, а також індивідуальна рефлексія мають однаково важливе значення. «Київська школа» створить можливість одночасно навчати і навчатися, генерувати запитання, тестувати і розхитувати звичні рамки.

Сайт

Добавить комментарий