Запрошуємо на останню лекцію із циклу філософських зустрічей із Вахтанґом Кебуладзе, у рамках якого відбувається дегустація вина різних країн. Цього разу говоритимуть про Іспанію, країну, яка чи не найбільше асоціюється з вином. Ортеґа-і-Гасет — відомий іспанський філософ, який чи не перший заклав підвалини концепції «масового суспільства».

Вино, яке було Богом у стародавні часи, перетворилося на банальну проблему гігієни й алкоголізму. У цьому дається взнаки загальна ницість сучасності: ми втратили чутливість до таємниці світу, сприймаючи лише примарний шар буденності. В есеї «Три картини про вино» Ортеґа-і-Ґасет спостерігає процес цієї деґрадації на прикладі трьох картин: «Вакханалія» Тиціана, «Вакханалія» Пусена та «П’яниці» Веласкеса.

Тож чи не жартує він, коли називає вино космічною проблемою? Мабуть, все-таки ні. Це було би жартом лише у тому разі, якби пізнання було лише калькуляцією чуттєвих даних, кохання – умовою продовження роду, релігійна віра – запобіжником страху смерті, а вино – зіпсованим виноградним соком. Утім, це не так. Діагноз Ніцше чинний і нині: наш світ є суперечливим поєднанням хаосу Діоніса й гармонії Аполона. Тож вино і надалі даруватиме нам нові загадки та примарні обіцянки неочікуваних розгадок.

2
Філософія вина – це знайомство з різними європейськими країнами через культуру виноробства та споживання вина, а також спроба поглянути на те, як в інтелектуальних традиціях цих країн представлена тема вина.

Про лектора: Вахтанґ Кебуладзе — філософ, публіцист і перекладач, доктор філософських наук, автор книжок «Феноменологія досвіду» і «Чарунки долі».

Квитки — від 75 грн. (без вина)
150 грн (+ два бокали вина)
https://2event.com/uk/events/732115

Квиток на вході — 150 грн (включає один бокал вина).
Зустріч відбудеться 20 жовтня, о 19:45, у арт-просторі Mezzanine (вул. Нижньоюрківська, 31).

pinotboutique

 

Добавить комментарий