Британка повернула музею в Італії картину XVI століття, яка була викрадена 50 років тому.

Барбара де Дожа передала міському музею Беллуно картину "Мадонна з немовлям" Антоніо Соларіо, яку, за її словами, її покійний чоловік купив у 1973 році. Картина була викрадена з музею того ж року.

За інформацією The Guardian, мешканка Норфолку, що в Великій Британії, на ім'я Барбара де Дожа вирішила передати картину "Мадонна з немовлям" італійського художника XVI століття Антоніо Соларіо, відомого як Ло Зінгаро, до міського музею Беллуно. Цей витвір мистецтва був викрадений з музею в Італії в 1973 році, повідомляє UAINFO.org, посилаючись на "Еспресо".

Після тривалих роздумів та консультацій з адвокатом, Барбара де Дожа, мистецтвознавець, ухвалила рішення подарувати свою картину міському музею Беллуно. У березні вона відмовилася повернути цей витвір мистецтва, незважаючи на те, що картина фігурує у численних списках розшуку, включаючи Інтерпол і італійських карабінерів.

Читайте також: У Флоренції один із відвідувачів художньої галереї пошкодив картину XVIII століття, намагаючись зробити селфі.

Вона наполягала на тому, що є законною власницею твору, оскільки її покійний чоловік, барон де Дожа, придбав його в 1973 році після випадку пограбування. Перед їхнім розлученням картина зберігалася в історичному будинку XVI століття в Норфолку, маєтку Іст-Баршем, неподалік від Факенгема, який Генріх VIII колись називав своїм "затишним заміським палацом".

Придбана музеєм Беллуно в 1872 році, картина була серед кількох робіт, викрадених наприкінці XX століття. Деякі з них були знайдені невдовзі після цього в Австрії, де барон де Дожа купив картину Соларіо у неназваного джерела.

Її місцезнаходження залишалося невідомим до 2017 року, коли Де Дожа вирішив продати картину через регіональний аукціон. Саме там твір мистецтва привернув увагу особи, яка була пов'язана з музеєм Беллуно. У 2020 році картину повернули Де Дожа, оскільки затримки, викликані пандемією коронавірусу, завадили італійським властям надати необхідні документи, які вимагала британська поліція.

Протягом тривалого часу Крістофер Марінелло, видатний юрист, спеціалізуючись на питаннях мистецтва, неодноразово намагався переконати її "зробити правильний крок" і повернути картину з Беллуно. Він вів переговори про безоплатне повернення, оскільки прагнув підтримати місто в регіоні Венето на півночі Італії, звідки родом його сім'я.

Де Дожа спочатку звернула увагу на положення закону Великої Британії 1980 року, що обмежує права власності. Згідно з цим законом, особа, яка придбала викрадені предмети, може стати їх законним власником, якщо з моменту купівлі пройшло більше шести років і покупка не була прямо пов'язана з крадіжкою.

Хоча законодавство Великої Британії, яке обмежує право власності, безсумнівно, зміцнювало її позиції, факт внесення картини до бази даних викраденого мистецтва Інтерполу та карабінерів свідчив про те, що її ніколи не можна було продати, виставити чи навіть транспортувати без ризику вилучення, - заперечив Марінелло.

Також зверніть увагу: У музеї Нідерландів дитина завдала шкоди картині Марка Ротко, вартість якої становить 50 мільйонів євро.

Він є творцем Art Recovery International, організації, що займається поверненням викрадених творів мистецтва та має офіси в Лондоні, Венеції та Нью-Йорку.

Де Дожа зрештою погодилася передати картину Беллуно.

"Вона повернула мені віру в людство, адже сьогодні багато власників викрадених мистецьких творів докладають зусиль для їх збереження," - зазначив Марінелло.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.