Папа Римський звернувся до молоді України з проханням не забувати своїх героїв і намагатися прощати своїх ворогів.

Папа Римський Франциск звернувся до молоді України з проханням не забувати про своїх героїв і вміти прощати ворогів, підкресливши, що "це особливо складно під час війни".

Папа звернувся до молоді з країни, що переживає війну, закликавши їх "не піддаватися спокусі відповідати на агресію новою агресією" та проявляти терпимість, повідомляє Vatican News.

Зокрема, Папа зазначив: "Прощати — це надзвичайно складно. Ми часто прагнемо відповідати на агресію агресією. Проте, щоб створити мирне майбутнє, необхідно вчитися прощати один одному. І завжди".

Він також закликав бути патріотами, не втрачати туги за своєю країною в еміграції, молитися та прощати.

"Одна з найважчих речей -- це пробачити, і це важко для всіх, навіть для мене", -- цитує видання Catholic Review слова Папи, сказані під час відеозв'язку з близько 250 молодими людьми, які зібралися в українському греко-католицькому соборі Воскресіння Христового в Києві, а також у Луцьку, Донецьку, Варшаві, Мюнхені, Лондоні, Чикаго та Торонто.

Батько зазначив, що прощення у часи війни є складнішим для українців, проте це має велике значення.

Він охарактеризував прощення як справжнє мистецтво, відповідаючи на запитання Тетяни з Чикаго, яка згадувала "дітей, що втекли від сучасного Ірода", і запитувала:

"Як ми можемо навчитися прощати та навчити наших дітей цьому, коли війна залишає важкі сліди в наших душах?"

Понтифік розповів про свій досвід, посилаючись на слова з молитви "Отче наш": "Я маю прощати так, як мені було прощено. Кожен з нас має замислитися над тим, як отримав прощення в своєму житті".

Папа Римський говорив і про важливість любові до Батьківщини, згадавши приклад загиблого під Авдіївкою 23-річного Олександра - солдата, який пішов на передову з маленькою Біблією у кишені. Нині його молитовник та вервиці постійно на столі у Папи Римського.

"Не забувайте про героїв, які пожертвували своїм життям заради вашої батьківщини", - закликав понтифік.

Глава УГКЦ Святослав Шевчук, який був одним з ініціаторів онлайн-зустрічі, повідомив Папі Франциску, що в разі спрацювання сирен повітряної тривоги їм потрібно буде припинити зібрання та переміститися в підземне укриття.

"Це справжнє диво, що у нас є світло та електрика," - зауважив він Папі. - "Вчора вночі відбулася ще одна атака."

Шевчук додав, що "в Україні надія багатолика", зокрема, має обличчя молодих українських дівчат і хлопців, які, "попри виклики війни, вміють любити Бога і ближнього".

Під час бесіди троє молодих українців, один з яких в даний час проживає в Чикаго, поділилися з Папою Франциском своїми переживаннями про втрати та страждання, які вони і їхні близькі пережили після початку масштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Молода жінка з Донецької області, куди російські війська здійнили вторгнення у 2014 році, сказала Папі Франциску, що вона та її однолітки хочуть "справедливого і тривалого миру, який дозволить нам повернутися до наших міст і наших мрій".

21-річна викладачка з Ужгорода Іліана Добра звернулася до Папи з запитанням: "Чи дійсно варто віддавати життя за свою батьківщину?" та "Яким чином ми можемо підтримувати нашу віру в захист життя, коли саме існування стає об'єктом знецінення по всьому світі?"

Папа Франциск зазначив, що в сучасному світі життя втрачає свою цінність, і що фінансові інтереси та війни здобувають надмірну важливість.

Окрім спільних молитов, учасники зібрання також виконували колядки, повідомляють паломники з Мукачівської греко-католицької єпархії.

На запитання 27-річної Юлії про ворожі кулі та ракети і геноцид свого народу, Папа відповів, що війна "завжди руйнує" і додав, що "єдиний шлях - це діалог":

Розмова є важливою, вона повинна тривати між нами, навіть із тими, хто має іншу точку зору. Не втрачайте ентузіазм у спілкуванні. Мир формується через обмін думками. І хоча іноді це буває важко через впертість окремих осіб, завжди намагайтеся знайти спосіб для конструктивного діалогу.

На запитання Юлії, Папа зазначив: "Війна призводить до нестачі їжі. Щовечора я зв'язуюсь із парафіями в Газі, і вони розповідають мені, що часто страждають від голоду".

4 лютого під час молитви Папа Франциск, як пише агенція Associated Press, закликав думати про країни, що страждають через війну - "замучену Україну, Ізраїль, Судан, так багато країн, які страждають".

Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької церкви в Україні Ян Собіло, що мешкає неподалік від лінії фронту, висловив думку в середу, 5 лютого, про те, що дії Папи Римського та "деякі миротворчі ініціативи" нової адміністрації президента США "викликають у українців відчуття надії".

Єпископ Собіло зазначив, що, хоча надія "з часом розслаблюється", підтримку українським католикам продовжують надавати Папа Франциск та його регулярні "жести підтримки і допомоги, які надходять від благодійних структур Ватикану".

У своєму різдвяному зверненні до глобальної спільноти 24 грудня 2024 року Папа Римський закликав до діалогу між Україною та Росією з метою завершення конфлікту, що триває в Україні.

З центрального балкона базиліки Святого Петра, звертаючись до тисяч людей на площі, Папа проголосив: "Нехай у роздертій війною Україні припиниться звук зброї!" Він також закликав до "жестів діалогу та зустрічей, щоб досягти справедливого та стійкого миру".

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.