Режисерка "Відьмака 3" розкрила причини, чому штучний інтелект не зможе замінити акторів у відеоіграх - games.

Кейт Саксон не вірить у те, що штучний інтелект зможе повністю витіснити акторів із відеоігор. На її думку, ШІ досі не здатен відтворити ту "людську іскру", яка робить виступи живих виконавців справжнім мистецтвом, повідомляє 24 Канал з посиланням на GamesRadar.

Дивіться також CD Projekt підтвердила орієнтовний період виходу The Witcher 4

В інтерв'ю для журналу Edge Саксон підкреслила:

Я просто не думаю, що [штучний інтелект] коли-небудь повністю замінить акторів. Принаймні, не в тих іграх, які справді дбають про сильну історію, багатих персонажів та змістовні діалоги.

На її думку, справа йде не лише про голос або виразність обличчя - важливо заглибитись у виконання, в тонкі, майже непомітні нюанси, які здатні перетворити добру гру на щось видатне. "Чогось не вистачає - чогось, що важко точно виміряти, і що робить виступ не просто прийнятним, а дійсно зворушливим," - зазначила вона.

Досвід Саксон у галузі говорить сам за себе - серед її робіт Fable II, Alien: Isolation, другий і третій "Відьмаки" та загалом понад два десятиліття роботи з ігровими студіями. Вона каже, що особливо цінує момент, коли актори вперше долучаються до проєкту: "Тоді персонажі перестають бути просто ескізами або словами на папері. Вони починають дихати. У них з'являється пульс". Вона наголошує, що вся команда відчуває цю зміну - концепти та тексти оживають і набувають емоційної глибини.

Саксон усвідомлює швидкий прогрес у сфері штучного інтелекту та визнає прагнення студій автоматизувати різні етапи виробництва, зокрема, генерацію фонових персонажів і озвучення малозначущих NPC. Це може суттєво зекономити час і матеріальні ресурси. Проте вона також переконана, що машини ще довго не зможуть замінити центральних персонажів, які мають складні емоційні сюжети.

"Актори приносять із собою не тільки голос, - пояснює вона. - Вони приносять досвід, інтуїцію, емоційний інтелект". Саме завдяки цьому в грі з'являються ті унікальні миті, які ШІ поки не в змозі відтворити - погляди, міміка, паузи, вразливості чи несподіванки.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.