Сергій Танчинець з гурту "Без Обмежень" висловився: "Якщо ти не береш участі у бойових діях, ти повинен робити все, щоб підтримати тих, хто на фронті".
Цьогоріч Сергій Танчинець, лідер гурту "Без Обмежень", знову святкував свій день народження прямо на сцені. Але для нього це не просто виступ. Це шанс зібрати кошти на підтримку Збройних Сил України, допомогти снайперським підрозділам, передати FPV-дрони, а також подарувати слухачам дві години справжньої емоційної сили та щирості.
У розмові з LIGA.Life музикант розповідає про сенс своїх пісень, натхнення від українських військових, важливість ритуалів вдома -- і чому після перемоги вони гратимуть не менше, ніж зараз.
Цьогорічний концерт у Палаці Спорту співпадає з вашим днем народження. Яке значення для вас має відзначати цей особливий момент на сцені, в умовах війни, перед численною аудиторією?
Останні кілька років я святкую у незвичний спосіб – на сцені. Для мене масштабні заходи без благодійної мети втрачають свою цінність у нинішніх умовах. Таке святкування дозволяє нам збирати кошти, які потім використовуються для підтримки українських військових у їхніх нагальних потребах. Це своєрідне спільнота однодумців – людей, які цінують музику БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ і розуміють, що купуючи квиток на концерт, вони також роблять внесок, адже частина виручених коштів йде на дрони чи автомобілі.
-- Частина коштів із концерту буде спрямована на оснащення снайперських підрозділів СБУ, купівлю FPV-дронів, броні та на реабілітацію військових. Як ви ухвалювали рішення про підтримку саме цих напрямів?
-- Ми постійно отримуємо багато запитів від військових, і повномасштабна війна показала нам, що FPV мають велику результативність, але, на жаль, мають і велику розхідність, тому ми постійно їх закупляємо та передаємо. Більшість запитів, які ми закриваємо, це або від моїх знайомих військових, або знайомих команди.
З 2014 року та до сьогодні у нас чимала кількість таких знайомств, тому запитів -- багато. Щодо масштабних проєктів: зараз у нас триває збір "WOGOНЬ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ 2.0" спільно з АЗК WOG, кошти з якого будуть направлені на забезпечення снайперів СБУ та реабілітацію бійців Третьої окремої штурмової бригади. Такі проєкти ми схвалюємо разом із партнером, виходячи із запитів і потреб, які нам надходять.
Ви вже не вперше об'єднуєте музику з благодійними ініціативами. Яким чином за цей час змінилося ваше сприйняття підтримки армії? Що особисто має для вас найбільшу цінність у цій діяльності?
Ми розпочали поєднувати нашу концертну діяльність із волонтерством ще у 2014 році. Тоді це було насамперед про соціальну активність: ми проводили виступи для військових у лікарнях та на базах. І нині ми продовжуємо виконувати такі концерти, але наш основний акцент тепер зосереджений на фінансовій підтримці. Кожен наш концерт обов'язково має благодійну складову.
Відношення до надання допомоги з 2014 року залишилось незмінним: якщо військові звертаються з проханням, "Без Обмежень" завжди готові його вирішити. Якщо ж виникають труднощі, ми обов'язково знайдемо рішення.
Для нас має велике значення, щоб ті, хто бореться за нашу Незалежність, отримували все необхідне для успішного виконання своїх обов'язків і захисту власного життя.
-- Як відчуваєте: слухачі зараз приходять на концерти більше заради музики чи заради можливості долучитися до допомоги?
-- В нашому випадку не можна розділити - що більше, а що менше. Це два невіддільні складники, які поєднуються в приємно та результативно проведений час.
Придбаваючи квитки на наші виступи, ви автоматично підтримуєте Збройні сили України, адже частина вартості квитка спрямовується на задоволення їхніх потреб.
У багатьох ваших композиціях можна відчути неповторну глибину та щирість. Одного разу Михайло Діанов, захисник "Азовсталі", висловив думку: "Здається, Сергій сам пережив війну". Чи відчуваєте ви це у своїй творчості?
Вочевидь, якісь незбагненні сили наділяють людей умінням глибоко сприймати навколишню дійсність. Я переживаю усі події на емоційному рівні, спостерігаю за тим, що відбувається навколо, і втілюю ці враження у словах своїх пісень.
Що стало для вас найбільш вагомим джерелом натхнення протягом останніх двох років, коли у всіх нас є свої болі?
-- Зараз для мене великий стимул -- українські військові. Якщо вони, сидячи в окопах та щоденно роблячи титанічну роботу, не розкисають -- то у мене просто немає на це права. Найбільше натхнення, звісно, кохання. Наші відносини -- це щоденне й безмірне натхнення. А також, не часті в сьогоднішніх реаліях, але такі важливі зустрічі з дітьми наживо.
-- Чи є пісні, які зараз співаєте по-іншому, ніж до 2022 року? Можливо, якась композиція набула нового сенсу?
-- Для мене таких пісень немає. Ми знаходились у реальності війни ще з 2014 року. "Моя країна" була написана у 2018 році, "Героям" та "Вільні Люди" у 2021-му. Пишучи ці пісні, я вже закладав у них певну ідею, тому для мене - ні, сенс не змінився. Для інших - можливо, ці пісні набули іншого чи більш масштабного сенсу.
Які проекти зараз реалізує гурт? Чи працюють над новими треками, альбомом, або, можливо, готують щось несподіване для своїх прихильників?
-- Буквально днями ми вперше в нашій історії анонсувати вініл "Без Обмежень". На ньому 12 пісень, які найбільше полюбились слухачам. До цього платівки продавались виключно на аукціонах під час наших турових концертів, як один із лотів.
Коли з'являться у вільному продажі, ми повідомимо на наших сторінках у соцмережах, а поки ви можете придбати його в холі Палацу Спорту 8 та 10 травня. Якщо, звісно, встигнете, бо в продажі лише 50 екземплярів. Стосовно нової музики -- у мене немає цілком готового матеріалу. Час від часу з'являється якась мелодія або рядки тексту, але в цілісний твір ще не склалось. Як я часто кажу -- все, що я маю написати, я обов'язково напишу.
-- Ви часто в турі, підтримуєте армію, створюєте нову музику. Де берете енергію, щоб не вигорати?
Наразі я перебуваю вдома. Моя оселя — це приватний будинок, і займатися благоустроєм двору або просто підстригти газон — для мене справжня форма медитації. Також я насолоджуюсь моментами, проведеними з коханою, або спілкуючись з дітьми через відеозв'язок.
-- Яким чином ваша сцена трансформувалася в останні роки, як в технічному, так і в внутрішньому аспектах? Які елементи виступу стали найзначнішими сьогодні?
В основному, суттєвих змін не відбулося. Хоча технічно ми, безумовно, досягли прогресу: з'явилося більше освітлення та покращена якість звуку, що є природним етапом розвитку. Технології та час не стоять на місці. Найголовніше в нашому виступі - це те, що ми все ще здатні грати та творити власну музику, не забуваючи про тих, хто нам допомагає, і збираючи кошти для важливих потреб.
Яку роль музика відіграє у вашому житті сьогодні? Чи є вона для вас способом втечі, необхідністю чи способом спілкування зі світом?
"Рятунок" — це не зовсім точне визначення. Я справді насолоджуюсь тим, що роблю, і мені не потрібно рятуватися від музики. Проте це, безперечно, моя відповідальність. Я вірю, що поки триває війна за українську Перемогу, якщо ти не на фронті, ти повинен робити все можливе для підтримки тих, хто бореться. Саме тому ми організовуємо наші концерти — щоб зібрати кошти на потреби оборони. А після Перемоги ми зосередимось на відновленні країни. Тому так, це обов'язок, який мені справді до вподоби.
-- Що б вам хотілося, аби слухач забрав із собою після концерту в Палаці Спорту -- яку емоцію чи думку?
Я б бажала, щоб усі на деякий час відпустили свої турботи під час концерту.
Наступними кроками, звісно ж, буде підтримка військових та продовження боротьби за нашу Незалежність. Проте головна мета під час концерту — забути про всі турботи і повністю зануритися в атмосферу, висловлюючи вдячність тим, хто захищає нашу країну на передовій.