Три автомобілі з гуманітарною допомогою для Одеси надійшли від друзів зі Східної Словаччини - noviny.sme.sk

Створіть нову ідею, напишіть статтю для блогу або зверніться до редакції за адресою: [email protected].

Слідкуйте за нами в соцмережах: Facebook|Instagram| Telegram

У щотижневому огляді українська редакція "Новини зі Словаччини" пропонує найцікавіші матеріали зі словацько-українських відносин, які публікувалися у головних щоденних виданнях та газетах Словаччини.

По завершенні понад двадцяти годин незвичайної подорожі ми досягаємо Одеси. Це велике портове місто на півдні України, населення якого перевищує мільйон, останнім часом зазнає частих атак з боку Російської Федерації.

Події, які відбулися всього за кілька днів до нашого прибуття 18 листопада, забрали життя десяти людей і призвели до травмування більше ніж сорока осіб.

Три вантажі гуманітарної допомоги, що вирушили зі східної частини Словаччини, прибули до Одеси в п'ятницю ввечері, прямо перед початком комендантської години, яка в цьому місті стартує опівночі. У п'ятницю ввечері у центрі Одеси панувала досить жвава атмосфера.

Так журналіст пряшівського видання Korzár Міхал Франк розповів про старт своєї подорожі в Одесу в грудневому репортажі.

Автор поспілкувався з українськими волонтерами, які поділилися інформацією про труднощі, що виникають у функціонуванні одеського порту, оскільки цей порт має велике значення для експорту українського зерна.

З Одеси також родом Антон Кудінов, далі говорить Франк. У цьому місті живуть його батьки, однак сам він вважає своїм домом увесь світ, адже постійно перебуває в роз'їздах. Антон працює фіксером, тобто своєрідним гідом. Він вже супроводжував журналістів з американського The New York Times, а також із Норвегії, Швеції, Італії, Мексики та Японії. Ми -- перші словаки, каже Франк, з якими він працює, але швидко знайшли спільну мову.

"Журналістів зараз приїжджає менше, особливо після початку конфлікту в секторі Гази", -- розповідає досвідчений фіксер, у якого роботи все одно вистачає.

Франк також наводить приклади інших організацій, зокрема Podaj ďalej з Пряшева та Karpatská nadácia з Кошиць, які займаються організацією доставки гуманітарної допомоги в зони, що постраждали від війни, зокрема в Одесу, Миколаїв та Херсонську область.

У Одесі ми маємо нагоду поспілкуватися з волонтеркою Альоною Ройко, як зазначає Франк. Її чоловік перебуває на фронті, а сама жінка активно підтримує людей з перших днів війни. Альона отримує допомогу від словацьких волонтерів, про яких вже йшлося, але також додає до їх гуманітарних вантажів ще чотири сумки власних пожертв, серед яких є й тепла в'язана ковдра. Ця ковдра на сьогодні є вкрай необхідною.

"Зазвичай ми займаємося транспортуванням продуктів з тривалим терміном зберігання, кондитерських виробів, засобів особистої гігієни, а також спеціалізованих медичних матеріалів, таких як підгузки для дорослих, бинти та інші важливі медичні товари. З наближенням зимового періоду все більше актуальними стають генератори. Ми постачаємо як дизельні, так і бензинові моделі, а також павербанки, які вкрай корисні в регіонах із нестабільним електропостачанням," - зазначила Лаура Діттель з Карпатської фундації, коментуючи гуманітарну допомогу, що направляється до кількох міст України.

Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар (Smer) зустрівся втретє з російським міністром Сергієм Лавровим. Цього разу їхня зустріч відбулася на Мальті під час саміту ОБСЄ, повідомляє dennikn.sk.

Крім аналізу теми транспортування нафти та газу, Бланар підкреслив позицію Словаччини стосовно порушення міжнародного права Росією внаслідок агресії проти України та закликав до мирних переговорів.

На зустрічі також були присутні високопосадовці словацького МЗС. Саміту також долучився міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. На тлі цих подій Сибіга на саміті ОБСЄ назвав Лаврова військовим злочинцем. Деякі делегації, включно з представниками України, Польщі, Чехії та країн Балтії, залишили залу під час промови Лаврова.

Водночас міністерка економіки Дениса Сакова здійснила візит до Санкт-Петербурга, де провела переговори з представниками "Газпрому" щодо постачання газу. Ці дії викликали критику з боку опозиційних сил.

Словаччина продовжує демонструвати альтернативну позицію щодо відносин з Росією, що виділяє її поміж інших країн ЄС, повідомляє видання.

Ситуація з постачанням газу до Словаччини залишається невизначеною за кілька тижнів до кінця року, пише pravda.sk.

Україна має намір зупинити транзит російського газу через свою територію після січня 2025 року, що ставить Словаччину, одного з основних споживачів цього ресурсу, перед новими викликами. Незважаючи на те, що запаси газу у сховищах досягають 86 відсотків, що забезпечує потреби на цю зиму, питання подальших постачань залишається відкритим.

Міністерка економіки Словаччини Дениса Сакова (Hlas) здійснила візит до Санкт-Петербурга для проведення переговорів з представниками "Газпрому". Вона підкреслила, що основним завданням уряду є забезпечення надійних поставок енергії за прийнятними цінами, проте деталі свого візиту не розкрила.

Екс-міністр економіки Карел Гірман висловлює невдоволення щодо візиту Сакової до Росії, підкреслюючи, що "Газпром" має прибути до Братислави для обговорення постачання газу. "Це відбувається в умовах, які виглядають дуже підозріло, таємно і непрозоро. Я не можу зрозуміти, чому уряд і міністерка економіки уникають відкритості, чого вони побоюються і чому не бажають ділитися інформацією про деталі своєї подорожі," - зауважив Гірман.

Опозиційні лідери висловили своє незадоволення цим рішенням, охарактеризувавши його як непрозоре та шкодливе для міжнародної репутації Словаччини.

У неділю, 15 грудня, в Show Factory Братислави відбудеться унікальний благодійний захід від проєкту "Гучно" разом із гуртом "Вимираючі види". У програму входять жива авторська музика та стендап українською мовою.

Організатори планують зібрати фінансові кошти для відновлення житла сестри учасника проєкту Артема Лямця, яке було пошкоджене уламками ракети в ніч з 25 на 26 вересня.

Початок о 19:00, квитки доступні за посиланням.

Сучасний український колектив "Вимираючі Види" вважає себе представниками українського андерграунду, які створюють оригінальну музику і безстрашно досліджують нові творчі горизонти.

Проєкт "Гучно" — це український стендап у Польщі. Це творче об'єднання, яке генерує веселий та яскравий контент.

Інші публікації

В тренде

artmisto

ARTMISTO - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. Культурная жизнь, актуальная афиша мероприятий Киева, обзоры, анонсы. Новости культуры, современное искусство, культурные проекты - на artmisto.net. При перепечатке материалов сайта индексируемая ссылка на artmisto.net обязательна!

© Artmisto - культурный портал Киева. События Киева, афиша, сити-гайд. All Rights Reserved.